Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16-ki [JG]


Recommended Posts

  • Replies 447
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Miles_ACE

Dobra, dobra... ;) Ja miałem przez pół roku body z plastiku i słowo daję, że efektu chwiejnej lufy nie było... cholerka, do tej pory nie wiem co to jest, a chciałbym doświadczyć ;) (to nie było m4 s-system).

 

ozzi5 - w mp5 uszek nie ma, w rodzinie m16 owszem. Mi nie udało się ich urwać, kolegom jak widać niestety tak. Wybór należy do Ciebie. Mp5 jest raczej do CQB, m4 do lasu. Wystarczy, że wymienisz body na BOYI, lub G&P i problem z głowy.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie body w JG jest dość dobrej jakości mimo że to ABS. Porównując plastikowe body od JG do P&J to pierwsze jest zdecydowanie solidniejsze. Jeśli ktoś kupuje eMke i nie ma zamiaru nic w niej wymieniać i liczy na bezawaryją pracę to zdecydowanie najlepiej brać eMke od JG.

Link to post
Share on other sites

Już nie raz rozłączałem body w swojej emce i uszy nadal się trzymią i nie widać nawet pęknięcia. Kumpel ma za to M4 P&J i mu uszy urwało zaraz po wyciągnięciu z pudła. porównując body obu firm odrazy widać że body JG jest bardziej elastyczne a P&j bardziej sztywne. Tak samo jest z uszami, w P&J są sztywne i kruche.

Link to post
Share on other sites

i te metal body ma tam te metalowe uszka ?

 

edit.

czy w m4 dobrze trzyma batka po uformowaniu jej ?

czy w m4 jest metalowy spust ?

 

 

3x tak :D

Metal body BOYI nie ma w ogóle uszów, ma po prostu inny patent mocowania, który sprawdza się znacznie lepiej niż te bardziewne uszy :]

Edited by slepy
Link to post
Share on other sites

Mam m733(prawie to samo, co m4, 6 cm krótsza lufa) od czerwca i wystrzeliłem około 10 000 kulek, wszystko działa, poza tym, że rączka przeładowania nie spełnia już swojej pierwotnej funkcji , ale to z mojej winy. Bateria w lato wytrzymuje spokojnie około 2000 kulek, teraz w zimie daje dużo mniejszy rof i wytrzymuje mniej, ale działa a to i tak dobry wynik jak na chiński produkt.

Link to post
Share on other sites

Nie trzeszczy nic. Co do telepania, to zależy co uważasz za telepanie,jeżeli np. to, że kolba rusza się w prowadnicy jakieś 2mm w prawo i 2 w lewo(nie widziałem repliki emki, w której by takie coś nie występowało).Ponatdo chyba nic.A...zepsułem z własnej winy klapkę, która zamyka dostęp do komory hu, ale prędzej czy później i bez mojej pomocy by się to popsuło.

Link to post
Share on other sites

Mam m4. Po miesiącu obluzowała sie prowadnica kolby. Lata teraz na lewo i prawo. Ma to chyba związek z plastikowymi zaczepami body. Frontgrip tez trochę "pęcnął" gwint dokładnie czy coś tam plastikowego ( gdyby mi nie powiedzieli ze sie popsuło to bym nie wpadł nigdy bo nie przeszkadza ). Pierścień metalowy przy frontgripie tez troszkę sie nawalił dokładnie takie małe coś co trzyma by sie latał na lewo i prawo wtf. Sumując przeszkadza mi tylko rozdupcona prowadnica kolby. Bron strzela świetnie i jest sporo zabawy :killer: .

Link to post
Share on other sites

W każdej kolbie rozkładanej od M-ki w tym samym miejscu, czyli w środku ;).

Żeby się do niej dostać podważasz nakrętkę blokującą i ściągasz do tyłu część ruchomą kolby, po ściągnięciu oczom Twoim ukaże się mały imbus bodajże 1,5 w dolnej części stopki, a jak go odkręcisz, ściągniesz stopkę i zapuścisz ciekawie żurawia w kolbę to ujrzysz łeb owej sławetnej śruby na wkrętak philipsa, czyli popularny krzyżak numer bodajże 3. ;)

I to wszystko ;).

Link to post
Share on other sites

O ile JG wydaje mi się dobrą firmą jak za te pieniądze o tyle ich M4 uważam za pomyłkę. Pół roku oszczędnego użytkowania (nie więcej jak 6000 przebiegu) i ręce opadają. Efekt chwiejnej lufy i konieczność ciągłego dokręcania chyboczącej się kolby.

 

W dodatku były spore problemy z dyszą. Nadal nie mam pojęcia dlaczego. Po prostu po pewnym czasie dysza przestała się poruszać. Nic nie dały dokładne oględziny. Nie zauważyłem żadnych pęknięć, odkształceń, zarysowań - nic co mogłoby klinować dyszę. Nie pomogło kilkukrotne rozkręcanie gearboxa, czyszczenie i smarowanie. Pomogła dopiero wymiana głowicy cylindra.

 

Teraz znowu pojawiły się problemy z komorą hopupa i pustymi strzałami więc znowu zabawa z dopasowywaniem elementów.

 

Nie wiem. Może trafiłem na trefny model :evil:

Link to post
Share on other sites

spóźnione ale obiecane... wrażenia z M4 CQB JG

 

Więc po krótce:

 

Wykonanie dobre/bardzo dobre (niestety jeszcze nie miałem porównania z innymi eMkami i to jest moja pierwsza eMka... dopisze coś po weekendzie jesli będe miał możliwosc porównania). Plastiki dobre, nie trzeszczą, elementy metalowe ładnie pokryte oksydą (póki co nie schodzi a obmacywana troche była). Czuć że to waży swoje ale nie jest uciazliwe gdyż wyważenie jest wg mnie bardzo dobre (batka w kolbie rekompensuje cała metalową lufę)

Osiągi: nie sprawdzane w boju, strzelałem ciut po małym ogródku i widze że kulka leci chyba szybciej od mojego poprzedniego aeg`a (G36c JG), ROF bardzo miły leci ładny sznurek koralików.

 

Jedynym minusem (naciąganym zreszta) jest fakt ze ta replika jest cholernie głośna... ale do wszystkiego da sie przyzwyczaic :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...