Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16-ki [JG]


Recommended Posts

1. Tak, to wina gumki, poza tym przeczyść lufę. Bateria nie ma wpływu na celność/siłę wystrzału/zasięg itd. jedynie wpływa na rof.

2. To Twój kolega musiał się wybitnie starać, bo chyba jeszcze nie słyszałem o takim przypadku.

4. Nie wiem o co chodzi Ci przyrządami celowniczymi, są tak samo zamontowane (prawie) jak w oryginale.

5. Mówiąc o metalowym froncie masz na myśli panel z risami ??

6. Odkręć imbusa na dole.

 

jakich kulek używasz ? (producent)

Edited by chrzanu
Link to post
Share on other sites
  • Replies 447
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

witam, niedawno dostałem nowiutkie m16 a1 z gunfire i wszystko było by miodzio lodzio, gdyby nie to,że się coś pierd..... z magazynkiem (to tak krótsza wersja hi-cap'a na 300 kulek), na semi strzela nawet po 2 kulki, na auto też strzela po kilka kulek na raz, a czasem słychać, tak jakby się rozwijała sprężyna w środku, i mam wtedy m16 wersja shotgun,bo w lufie pojawia sie z 10 kulek i mamy obrzyna... wogole jakoś tak wydaje sie dziwnie te kulki podawać, ktoś juz tak miał, co to moze być, nie chce rozkręcać pierwszy raz niczego, nie wiedząc co jest nie halo... a moze to nie wina maga.. jakieś sugestie? z góry dzięki!

Link to post
Share on other sites

Jutro jak wróce z pracy zajmę się tłumikiem płomienia a co do kulek to kupiłem na początek te: http://gunfire.pl/product-yid-1152190221-K...2500-sztuk.html

i spodziewam się odpowiedzi że pewnie to sh1t jest?

 

Przyrządy celownicze nie trzymają sie w moim przypadku wystarczająco sztywno co powoduje czasem odchyły przy dotknięciu szczerbinki, ale z tym problemem myślę

że jakoś dam sobie radę. Front o którym wcześniej pisałem to jest ten z RIS-ami.

Link to post
Share on other sites

Co nieco napiszę o m16a3 :)

 

Z mojej strony,

Zakupiłem replike, było ładnie pięknie, strzelała ładnie i celnie jak i mocno. z odległości 10 metrów przebijała spokojnie puszki. a także zasięg był przyzwoity. Niestety to długo nie trwało.

 

Replika zanim była na jakimkolwiek strzelaniu... Połamała się. Mianowicie uszy i mocowania body przy pinach... Prawdopodobnie upadła raz czy dwa gdy nie było mnie w domu. Lecz myślę że to raczej nie mogło być nic wielkiego.

 

Body wymieniłem na metalowe, wraz z komorą hop up w zestawie. Trochę pracy mi to zajęło ale sie uporałem.

Po wymianie osiągi repliki diametralnie... Spadły... Przebicie puszki jest ledwo możliwe, kulki wypadają z lufy... Zasięg nie jest już tak imponujący. Niestety gumka hop up, stockowa średnio pasuje. Umieściłem ją prawidłowo. Aczkolwiek przymierzam sie do zakupu nowej gumki i myślę też o innej komorze.

 

Co do usterek to owa śrubka mocująca lufę zewnętrzną... zjechała się... mianowicie mogę wkręcać i wkręcać i dupa.. lufa lata sobie jak chce, rozwiązaniem było przewiercenie lufy zewnętrznej, tak aby śrubka zamiast trzymać na ścisk to przechodziła przez nią.

 

Na strzelaniu, rozeszła mi się kolba, szybko naprawiłem i wzmocniłem. Replika jest średnia przy walce z markowymi replikami. Aczkolwiek myślę że gdyby była w szczytowej formie by im dorównywała..

 

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Musiałeś coś zrąbać przy montażu skoro tak Ci spadły osiągi. Powinno być odwrotnie przy zmianie komory z dwu- na jednoczęściową. Poza tym albo trafiłeś felerny egzemplarz, albo to były mocne uderzenia, bo uszy mimo wszystko nie są takie słabe jak się wydaje.

Link to post
Share on other sites

Jak rozróżnić 3 serię od drugiej nie mówię tu o osiągach, czym różnią się one z wyglądu??

Piszę bo szukałem długo i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi

Sorry za posta pod postem ale nie mogę edytować.

Myślę że ta wiadomość jest istotna bo pytało o to wiele osób.

 

Druga generacja różni się zewnętrznie od trzeciej tym że 3 nie ma grawerowania na body (przynajmniej tak wynika ze zdjęć umieszczonych na gunfire.pl) :

 

2 Gen

1152189526_7.jpg

 

3 Gen

1152190151_5.jpg

 

Mam nadzieję że pomogłem

 

Pozdro

Edited by Mikolajno
Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem m16 3 gen i nie ma oznaczeń, nie mogę się wypowiedzieć jeśli chodzi o drugą serię, możliwe że niektóre repliki 2 gen również nie mają oznaczeń...

 

Jednak ze zdjęć które widziałem wynika że 2 gen ma oznaczenia.

 

 

Pozdro

Edited by Mikolajno
Link to post
Share on other sites

Ja mam m4a1 z jg drugiej generacji i ogółem daje rade, nie ma wygrawerowanego napisu, ale chińczyk to chińczyk i nic tego nie zmieni, na szczęście za rok kupuje g&p to wtedy poszaleje z tuningiem. według mnie sie nie opłaca inwestować w chinola bo można tylko gwarancje stracić a jak włożymy coś ekstra do środka to sie rozsypie(przykład m16 mojego kolegi)

Link to post
Share on other sites

witam, mam problem z moim m16 a1, już wcześniej pisałem o tym, a mianowicie, na firmowym magazynku strzela kilkoma kulkami na raz, czasem słychać, jak cała seria kulek z maga wpada do komory, i mozna je wysypać z lufy... doradzono mi wymianę gumki hop-up, co też zrobiłem, ale po wymianie na silikon guardera sytauacja się powtarza, co ciekawe na skatowanym magu hi-cap od m4 P&J strzela dobrze i nie ma problemu strzelania kilkoma kulami na raz. czyli chodzi o magazynek, ale rozkręcając go nie zauważyłem zeby był w środku jakoś zepsuty, czy źle złożony. podejrzewam, ze moze to być zbyt silna sprężyna w magazynku, która przepycha kulki przez kołnierz gumki i dlatego tak strzela, ale jako że się nie znam to proszę o jakąś radę!

Link to post
Share on other sites

Witam. Chcę kupić M16A2 JG i zmienić w nim body na metalowe. Tylko jest mały problem, jak wiadomo w A2 rączka transportowa jest stała i tu moje pytanie czy ten korpus http://taiwangun.com/?str=product&prId=242 będzie pasować do A2?(zapewne tak, ale wole mieć pewność) Jeśli tak to zapewne muszę kupić rączkę transportową np.: http://taiwangun.com/?str=product&prId=977 zgadza się?

Edited by Kalashnikov
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...