Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16-ki [JG]


Recommended Posts

  • Replies 447
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Jeśli komuś słabo strzela niech od razu rozkręcą nim popsuje komorę Hu jak ja to zrobiłem. Miałem źle włożoną lufę przez co kopytko HU dociskało lufę a nie gumkę i teraz muszę na maxa podkręcać bo się wyrobiło. To nie smar ,niestety :(. Jak narazie strzela tylko stał się nieco głośniejszy, polecam porządnie dokręcić prowadnicę kolby

do body bo w moim przypadku odkręciło sie podczas transportu w pokrowcu (dziwne ale prawdziwe :strach: ).

Link to post
Share on other sites

Mam m4 od Listopada 07. Jak na chwile dzisiejsza to lekko nawalil frontgrip (ale sie trzyma) klapka wyrzutu lusek tez oraz ta wajcha dopychajaca naboj wypadla :D. Ale ciagle po 6k smiga ze ja pierdzieje. Bronia jest super.

Link to post
Share on other sites

Nie chce mi się przeglądać całego tematu, więc krótka piłka z mojej strony:

 

Jakie są łożyska w GB??? Obiło mi się o oczy, że 6mm plasticzaki, może to ktoś potwierdzić/zdementować?

 

Dzięki i pozdrawiam.

 

PS. Może ktoś wrzucić fotki GB i ewentualnie co ciekawszych znalezisk wewnątrz? Będę wdzięczny. :D

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Chrzanu- jeżeli urwały ci się uszy z plastiku to se zrób tak jak ja wyrzej napisałem

,,wziełem wiertarke i przewierciłem przez górną część gearboxa ( tam jest takie zwężenie gdzie siedzą krótkie krzyżaki) i przez górną część obudowy, złamałem wiertło(małe, modelarskie) i z części bez tego gwintu zrobiłem trzeci pin. Pin przy hakach obkleiłem szkotem bo lekko sie sam wysówał,,

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Zajeździłem gumkę "Guardera" sylikonową zapakowałem "Systemę" i teraz mam pytanie co zrobić żeby nie wypluwało 3 kulek. Kulki blokują się chyba w komorze to nie jest wina gumki bo jest idealnie założona, ale mam pewne podejrzenia że podczas składania źle włożyłem komorę. Pytanie: Jak właściwie prawidłowo wkładać komorę wsuwać do końca? czy jednak pozwolić jej oddalić się poprzez luźne przykręcenie bez dociśnięcia i pozwolić aby sprężynka nakładał ograniczenie odległości?

 

<edit>

 

P.S Czy można jakoś naprawić GB żeby było normalne "semi" a nie takie że trzeba z wyczuciem do końca dociskać? Coś słyszałem o jakimś elemencie słabym w GB v 2

którego wymiana załatwia sprawę tyle że nie wiem dokładnie o który element chodzi?.

Edited by XDarkx
Link to post
Share on other sites

odpowiem na PS:

Mam w swojej emce to samo, z auto na semi- strzela dalej auto, doppiero jak przełącze na save i na semi to działa. W gearboksie wierciłem ale nie rozkręcałem więc nie wiem co wymienić

 

A co do tej komory to jak lecą kulki( wybierz wersje)

a) suchy strał, suchy strzał, trzy kuli

b) strzelasz na auto i lecą kilka razy pojedynczo a czasami zdarzy się że trzy

??

 

myśle że coś wina leży pomiędzy magiem a komorą ( możliwe że leży zbyt nisko, naciskając na ten dzyndzel od maga)

Link to post
Share on other sites

Wybieram wariant "A" choć posiedziałem trochę aby rozwiązać problem. Rozłożyłem komorę na części pierwsze, następnie okazało się że w miejscu gdzie dystanser dociska gumkę jest nadlew(dość spory i nie tylko w tym miejscu :mrgreen: )musiałem piłować pilnikiem żeby wygładzić teraz dystanser ładnie dociska gumkę( ten efekt miałem zrówno na Gurderze jak i Systemie). Udało mi się osiągnąć efekt że już nie 3 a 2 czasem lecą. Dzieje sie to w momencie gdy oddaje 1 pusty strzał, zacząłem podejrzewać magazynek. Dodam również że zaobserwowałem to na kulkach marki "pestki". Obejrzałem dokładnie końcówkę gumki w komorze i jest ułożoną prawidłowo a i tak się kulka blokuje co doprowadza mnie do szewskiej pasji zwłaszcza że bron strzela precyzyjnie tylko te podwójne puste strzały co 6-8 kulka. Co do BG V2 podam jedynie to co zapamiętałem: Istnieje "niby" jakaś blaszka która jest odpowiedzialna za semi i auto ona się "niby" wyrabia co może być prawdą biorąc pod uwagę że na początku strzela normalni i dopiero po jakimś czasie zostaje tylko auto. Ten sam problem ma mój kolega z III generacją JG oraz "M comando" tyle że w comando już nawet z wyczuciem nie da się wystrzelić semi.

 

//for placek// Już wiem że pryskanie sylikonem do komory HU jest "debilnym" pomysłem :)

 

<edit> Mag lata jak dziki :)

Edited by XDarkx
Link to post
Share on other sites

Przepraszam że "Post pod Postem" ale udało mi się rozwiązać problem w następujący sposób uszczelniłem magazynek poprzez wycięcie z dętki od roweru gumki o szerokości 1 cm teraz magazynek trzyma się świetnie i problem zniknął. Może się komuś przyda :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam.

 

Mógłbym prosic o jakieś informacje odnośnie wersji M16A2? Mało kto o niej wogóle pisał. Czy lufa (i kolba) chodzi minimalnie jak w innych modelach, czy jak piszą w opisie:

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=1209 "Dla zmniejszenia efektu "chwiejnej lufy" lufa zewnętrzna została wykonana z jednego elementu"?

 

Z góry dzięki za odpowiedz.

Link to post
Share on other sites

@Kamilg

Mam M4A1 jg lufa 363 mm jest optymalnym rozwiązaniem, m16 świetne w polu jak "kampisz" ale nieporęczna w gęstym lesie i pomieszczeniach, M733 jest taka sobie w terenie i ma krótką lufę :(. Co do Emek JG zastanówcie się 2 razy nim to kupicie bo tu jest jak na loterii, mi np. trafił się egzemplarz miodzio nie licząc tego że musiałem pół dnia ścierać komorę z nie pożądanych nadlewków plastiku. Wymiana gumki na sytemę + precka i emka śmiga jak marzenie nie odbiega osiągami od markowych tyle że tak sobie wygląda i rdzewieje :P.

 

18k przebieg i jak na razie muszę tylko przerywacz wymienić bo już zaczęły się symptomy zużycia. Semi działa tylko jak nacisnę z wyczuciem :)

 

Dwie moim zdaniem obowiązkowe modyfikacje nie licząc wcześniej wymienionych to:

 

- Główna śruba trzymająca lufę zewnetrzną nadaje się tylko do ... Najlepiej powiekszyć

otwór gwintownicą i wsadzić porządną śrube i tak jej nie będzie widać a, lufa będzie

wyjątkowo stabilnie się trzymała.

 

- Na magazynek proponuję załorzyć gumkę najlepiej o szerokośći 1,5-2cm dzięki temu

lepiej trzyma się w gnieździe i nie ma pustych/podwójnych strzałów (ja wycinam ze

starej etki wytrzymałe jak diabli).

 

 

 

Ciekawi mnie natomiast jak sprawuje się trzecia generacja?.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...