Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FN SCAR JLS


Recommended Posts

A możesz dokładnie napisać co z tą kolbą jest najbardziej nie tak ?

 

I takie pytanie do ogółu: Czy dało by się tu włożyć GB v.2(wyciągnięty z MP5) bez żadnych zmian w nim?(Pewnie jakieś kable,ale co jeszcze?)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A czy dysza jest jakaś "standardowa" ?(Np. Od M4/M16). Bo wydaje mi się że o płytce mówili że jest chińskim tworem... Wymiana kabli też nie powinna stanowić chyba problemu.

 

A jeszcze co do SCARa: Czy można do niego włożyć baterię inną niż Stick?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A czy dysza jest jakaś "standardowa" ?(Np. Od M4/M16). Bo wydaje mi się że o płytce mówili że jest chińskim tworem... Wymiana kabli też nie powinna stanowić chyba problemu.

 

A jeszcze co do SCARa: Czy można do niego włożyć baterię inną niż Stick?

 

Pozdrawiam

 

:???: Przepraszam, że tak wtargnę do tematu: jakie są SCARze przyrządy celownicze? Można podnieść muszkę i szczerbinkę? I można to doprowadzić do takiego stanu by miało 400fps?

 

pozdrawiam Pasti

Link to post
Share on other sites

Muszka i szczerbinka oczywiscie, ktora mozna podniesc.

 

Wszystko mozna podniesc do 400fps... Tylko pytanie, ile chcesz tym strzelac :)

Wiec jesli dobrze pomyslisz, zasiegniesz rady specjalistow, to ten 400fps SCAR ci pozyje troche... To takze kwestia gospodarowania bronia ;)

Link to post
Share on other sites

Jak wygląda skupienie przy fabrycznym gaerboxie, warto od razu montować preclufę czy poczekać do tuningu. Z poprzednich postów wnioskuję, że od razu do wymiany gumka-na silikonową guardera oraz prowadnica- np. metalowa, łożyskowana SRC (?)

Jakby co to poprawcie

Pzdr

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o SCARa JLS to widziałem toto - strasznie brzydkie. Świeci się, takie same tworzywo na body i kolbie - przecież tworzywo na body ma udawać metal! A kolba w oryginale też jest z tworzywa! Tworzywo na dolnej części body świeci się najbardziej. Ogólnie cała replika sprawia wrażenie spasowanej, ale w złym tego słowa znaczeniu. Nie ma żadnych luzów ani metalicznych dźwięków, po prostu miałem wrażenie, jakbym trzymał w rękach kupę plastiku. Najbardziej dobiła mnie dźwignia przeładowania. Dochodzi gdzieś do jednej trzeciej długości okna wyrzutnika, tak, aby odsłonić tylko regulację HU. Nie wydaje przy tym żadnego dźwięku. Wszystkie metalowe części świecą się i mają nadlewki. Mówię o wersji czarnej. W pustynnej myślę, że wszystko wygląda trochę lepiej.

Link to post
Share on other sites

mam czarnego jls... wyglad... kwestia gustu lub sklepu z ktorego sie go kupuje... nie polecam gunfire.pl niedosc ze za ta cene nic przynim nie robia to jeszcze serwisant bez doswiadczenia choc takiego zgrywa...

 

proponuje taiwangun.com

 

replika solidnie wykonana [moim zdaniem] blyszczace miejsce mozna zmatowic, to nie jest element przewazajacy decyzje o kupnie lub nie, mozna tez jak ja, zrobic "mundurek" w maskowaniu swojego munduru [fota niebawem]

 

do wymiany na pewno: gumka hu, prowadnica sprezyny i precka ~30cm coby skupic tor kulek, polecam zestaw FTK M120,

 

posumowujac... za ta cene nie ma lepiej wykonanej repliki i z taka moca. reszte mozna samemu poprawic... nie ma sensu przeplacac za CA, ktory z reszta ma te same osiagi a i tak trza w nim wymiec pare rzeczy. [chyba ze ktos sra sianem i mu zalezy na znaku firmowym]

Link to post
Share on other sites

[...]

posumowujac... za ta cene nie ma lepiej wykonanej repliki i z taka moca. reszte mozna samemu poprawic... nie ma sensu przeplacac za CA, ktory z reszta ma te same osiagi a i tak trza w nim wymiec pare rzeczy. [chyba ze ktos sra sianem i mu zalezy na znaku firmowym]

Co trzeba wymienić w CA? Poza tym, sra sianem? Znak firmowy? A może komuś zależy na realnie dobranych tworzywach (metal upper reciver), poprawnym selektorze ognia, dobrym miejscu na baterię w kolbie itd. itd. Ja bym pomyślał, zanim coś takiego bym napisał.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, niektórym zależy na znakach firmowych i dobrym wykonaniu, nie przepadam z a CA ale w tej chwili ich SCAR to jedyny przyzwoicie wykonany SCAR no i ma metalowy upper-receiver, którego póki co nawet na WGC nie znalazłem do kupienia oddzielnie.

 

replika solidnie wykonana [moim zdaniem] blyszczace miejsce mozna zmatowic, to nie jest element przewazajacy decyzje o kupnie lub nie, mozna tez jak ja, zrobic "mundurek" w maskowaniu swojego munduru [fota niebawem]

 

Tak, wszystko można poprawić, zmatowić, nadlewki doszlifować i wyjdzie VFC.

SCAR JLS w wersji czarnej jest brzydki, ma nadlewki, cały się świeci i sprawia wrażenie kupy plastiku, byłem już bliski kupna jego ale poszedłem do Krakmana, obejrzałem i podziękowałem. Zapewne wszyscy ludzie, którzy zamówili SCARa w wersji czarnej (nie wiem jak z pustynną) w ciemno, bez wcześniejszego oglądania, będą bronić jego wygląd i mówić, że wszystko można poprawić bo w końcu oni go zakupili. Jak bym tak zamawiał SCARa to bym go odesłał. Zastanawiałem się pomiędzy AUGiem JG, który jak wszystkie AUGi uchodzi za plastikowego, ale w realu robi 100 razy lepsze wrażenie od SCARa. Jakby SCAR miał taką fakturę metalu i tworzywa jak AUG to bym go pewnie wtedy kupił. Z resztą czego się można było spodziewać po firmie JLS - jest to nowa firma, z tego co wiem zrobili do tej pory tylko 2-3 repliki, w tym F200 z selektorem ognia na kolbie :???:

 

Ale wszystko to kwestia gustu - jak ktoś ma na tyle zdolności manualnych, aby choć trochę poprawić wygląd tego SCARa, albo dość mamony aby w jakiś sposób wymienić mu body lub też po prostu lubi repliki, które wyglądają jak kupa plastiku zalana olejem to może zaryzykować SCARa.

Edited by Equil
Link to post
Share on other sites

nie kupilem go zeby ladnie wygladal, kiupilem go bo ma bardzo dobre osiagi, AUG jest zajebiscie skladny i wygodny, co prawda brzudki jak noc ale nie o to chodzi. moja decyzja padla na scara bo AUG po prostu ma slabsze osiagi i tyle

 

a plastik... moze i macie racje... moze kupa plastiku ale za to lzejszy... po za tym co macie do selektora ognia? chodzi prawidlowo..

 

w tej chwili jedyna wada jaka mnie drazni to rozrzut kulek... po ok 40m jakies 30-40cm ale to naprawi preclufa+hu

Link to post
Share on other sites

Widziałem, strzelałem i ....... spodziewałem się czegoś innego. Myślałem że będzie to skrzypiąca kupa plastiku (JLS), a tu wszystko aż za nadto do siebie pasuje. Replika może ma jakieś tam nadlewki, ale spasowanie części jest po prostu świetne jak na "replikę z Chin" (trzeba być politycznym aby nie zmienili posta). Src robi dużo bardziej plastikowe wrażenie dla mnie niż SCAR, ze względu że tam po jakimś czasie wszystko zaczyna skrzypiec i piszczeć.

 

Ogólnie mówiąc to spodziewałem się dużo gorszej repliki. Okazało sie że ma dość dużą moc lecz sypie kulkami lekko na boki.

 

Nie wiem jak dla was, ale dla mnie porównywanie produktu za 600 zł z produktem za 1700 zł mija się z celem. To przecież prawie 3 razy mniej za SCARA (JLS) ludzie to przecież wiadomo że będą się różnić jakością. Zdania typu: CA jest lepszy bo ma to i to ładniejsze są śmieszne. Pewnie że ma bo za to płacę aby miał lepsze niż marna kopia z kraju 3 świata!

 

SCAR [JLS} jest naprawdę godny polecenia dla ludzi:

-którzy lubią jego wygląd;

-którym nie zależy na "faimie" wśród kolegów (bo ten gun zawsze będzie wzbudzał dyskusje);

- którzy chcą mieć replikę, która naprawdę dobrze strzela w porównaniu z stokowym CA;

-którzy lubią FN :P ;

Edited by berliners
Link to post
Share on other sites

Widziałem to to w akcji ( berliners, na tej samej strzelance :uśmiech: ) i faktycznie osiągi bardzo dobre, fajnie leży w łapach. Body też dobrze spasowane. Co do wyglądu- rzecz gustu i wymagań, dla mnie liczy się sprawność i osiągi. Gwodźi repliką nie mam zamiaru wbijać, zresztą body JLS nie wyglądało na cieniutkie i kruchutkie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...