Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG G36C


Recommended Posts

Jak napisał kolega wyżej, górny RIS jest z tworzywa.

 

Jeśli chodzi o wybór broni pomiędzy wspomnianą emką a G36C to zdecydowanie wybrał bym G36C, z 2 powodów. Lepiej wyglada i jast łatwiej z nią manewrować czy to w lesie, czy w budynkach. Zasiegu i celności ne oceniam, bo to zależy od sztuki. Mi się trafiła akurat z tych gorszych. :/

 

czy porónywał ktoś G36C do odpowiednika z CA

 

Jak się spotkam z kolegą to porównamy. Widziałem i strzelałem z jego G36C od CA, ale to było jeszcze, zanim planowałem zakup mojej. Wydaje mi się jednak, że dużych różnic nie będzie. Waga napewno zbliżona. Wymiary też. Może zrobie kilka fotek to będzie Wam łatwiej ocenić, ale to nie wcześniej niż w sobotę raczej.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ktos stronę wcześniej się pytał jak się rozkłada G36C

Ot to jak Classic'owskie G36, pewnie nie pokusili sie na jakieś modyfikacje 8)

 

Wydaje mi się jednak, że dużych różnic nie będzie. Waga napewno zbliżona. Wymiary też. Może zrobie kilka fotek to będzie Wam łatwiej ocenić, ale to nie wcześniej niż w sobotę raczej.

Z wygladu z początku owszem, ale polataj z nią kilka miechów, a wtedy zobaczysz 8)

Bedzie sie świecić jak ładny dresik ;)

Mam CA przeszło rok - mat jak nic, według mnie jest to wazne kryterium przy wybocze CA vs. JG dla miłośników tej serii, wreszcie body tak łatwo nie zmienisz...

Edited by Px
Link to post
Share on other sites

No kurde. Próbowałem skorzystać z pierwszego sposobu na dostanie się do HU z tego linka, ale nie umiem wyjąć tego czarnego pokitranego z guna. Odkręciłem wszystkie śrubki, które mogły cośtrzymać i były w zasięgu mojego wzroku, ale się nie udało. Gniazdo maga też wyjąłem.

Link to post
Share on other sites

Pytanie do kolegi Placka mam. O ile dobrze zrozumiałem to gumka przyszła już zainstalowana od krakmana ? Chciałbym wiedzieć ile taka przyjemność kosztuje (gumka 30zł) :) i czy faktycznie jest potrzeba wymiany gumki w tej replice.

Link to post
Share on other sites

Przesiadłem się na G36C z Ak74 Cymy, gdzie lufa była wiele dłuższa.

Teraz chciałbym zmienić lufę na preclufę jednocześnie ją przedłużając. Wystającą lufę schowam w tłumiku. Tylko jaka długość lufy będzie dobra.

Oryginalnie jest chyba 247 mm.

Czy 363 mm będzie już za dużo jak na wbydowany cylinder? Czy lepiej iść na pewniaka i wmontować 300mm? Ale to tylko 5 cm więcej - będzie jakaś poprawa w skupieniu?

 

Cylindry typu 2 są o ile się nie mylę do 360mm. Najprawdopodwodniej taki tam będzie wbudowany. 3 mm za dużo to chyba nie aż tak wiele?

 

Jednocześnie zmieniłbym profilaktycznie gumkę hop-upa, choć na niego nie narzekam.

Link to post
Share on other sites

Dzięki. Chciałbym ponowić pytanie Panicka o preckę. Jaką byście polecali? Czy na 363 zanotuje spory spadek mocy ?? Czy może lepiej wstawić 300? A, i czy widzicie mozliwość dorobienia dłuższej lufy zewnętrznej własnymi środkami (może to pytanie do działu dla zielonych ale chciałbym się dowiedzieć jakby to mogło wyglądać w tej replice) można by ją wtedy upodobnić nieco bardziej do g36k... no dobra... może trochę przesadziłem.

 

CIEKAWY LINK :)

Edited by ciool
Link to post
Share on other sites

Ludziska czytajcie wszystkie tematy o g36 i pochodnych a nie tylko ten. W kilku już pisałem, że włożenie do g36c lufy precki 363mm nie pociąga za sobą potrzeby zmiany cylindra a dłuższą lufe można ukryć w tłumiku dźwięku. Ja tak zrobiłem i prędkość kulki wzrosła mi o 20fps.

Link to post
Share on other sites

JG są wszystkie takie same i nie ma loterii.

Nie zgodzę się z tym zdaniem.

 

Na chronometrze z kulkami 0.25 wyszlo 333fps'y

Wynik imponujący. Ja mam mniej na 0.20. Na 0,25 mam 279 fps. Ogólnie jak dojechała to była tragedia. Pierwsze strzały to tak TM (tanie militaria :D). Pogrzebałem troche palucham w niej i teraz strzela zadowalająco daleko a przy tym jest bardzo celna. Z około 25 m strzelaliśmy w kartonik po 1 litrowym soku Jupi (pieć strzałow i wszystkie trafione - zdziwiłem się)

Było pytanie odnośnie hop-up. Na podstawie mojej sztuki napiszę, że warto, ale jeśli komuś trafi się taka z dobrym hopkiem i dobrymi parametrami to nie ma sensu. Najlepiej kupić, zobaczyć jak jest i wtedy podjąc decyzję o ewentualnej wymianie.

 

Była prośba o wskazanie róznić w wyglądzie pomiędzy JG i CA. Wygląd bardzo podobny. Inne są magazynki, CA ma boczny RIS, trochę dłuższą dzwignię do wyciągania maga i inny kolor nadruku przy selektorze. JG się trochę bardziej świeci. Dodaję jedno foto dla zainteresowanych tym tematem. http://img384.imageshack.us/my.php?image=dsc01057ks7.jpg

 

Co do akumulatorka. Wystrzeliłem blisko 2000 tyś kulek i jeszcze nie padł, więc pewnie na około 2000 będzie starczać. Wszystko jak wiadomo, zależy od warunków pogodowych. Zimą, może być róznie, ale do zimy raczej daleko.

 

Ogólnie po kilku godzinach grzebania przy niej jestem zadowolony z zakupu. Trafiła mi się pewnie gorsza sztuka pod względem parametrów. Oby była wytrzymała. 8-)

Edited by opt1c5
Link to post
Share on other sites

Niestety nie bawiliśmy się w podmianki, więc nie wiem czy front grip od CA pasuje do JG i na odwrót.

Mam jeszcze 2 fotki, ale nie wiem na ile na ich podtswie można stwierdzić czy będzie pasować, czy też nie. Małe to pocieszenie, ale chociaż front grip widać.

http://img261.imageshack.us/my.php?image=dsc01058lz8.jpg

http://img456.imageshack.us/my.php?image=dsc01059jw4.jpg

 

Minimale róznice w body są. Wystarczy spojrzeć chociażby na najbardziej wysuniętą część górnego RISa. W JG jest ostra w CA nie.

 

ps. Śrubki na moim RISie są założone od drugiej strony. Skręcałem go koło północy i nie zwróciłem na to uwagi. W każdym bądz razie wygladają tak samo jak w CA.

 

Dodam, że G36C od CA z ustawionym hopkiem miała około 295 fps na 0,25, czyli wypada w tej kwesti wypada lepiej niż moja.

Link to post
Share on other sites

W moim egzemplarzu prawie wszystkie kulki przebijały 2 warstwy. W dolneji górnej ściance pozostawały średnie wgniecenia. A na innej puszce pobawiłem sięauto i przeciąłemtym puszkęna pół;]

A co do kulek tto polecam 0,25. Lecoi tak daleko, a celnośc mamy większą, a przy krótkiej lufie trzeba jąpolepszać.

Edited by Placek
Link to post
Share on other sites

Ja strzelałem dzisiaj z gold fire i blasterami. Nie widzę różnicy. Jarko blasterami. Wszystko to 0.20g. Obie repliki strzelają identycznie daleko. Hopek działa wyśmienicie.

 

Czy jak użył bym kulek 0.25 to czy zasięg mi zmaleje czy wzrośnie? BO skoro 0.25 mają o 20 fpsow mniej to chyba zasięg też spadnie? Czy się mylę?

 

 

Też będę polował na midcapa bo ten hi to istny pożeracz i wiedząc, że ma się prawie 500 kulek w magu to aż żal nie wciskać spustu hehe. 1000 schodzi na 2 magi a jak by był mid na 150-130 to wtedy już na 6-7 :D.

Link to post
Share on other sites

Panowie, kupiłem!

Mam jedno pytanko. Czy to normalne, ze jeżeli się używa hi-capów, to powinno się je nakręcać dopiero po włorzeniu magazynka do broni? Bo jak wkładam nakręconego, to mi z 5 kulek się rozsypuje w całej komorze i nie strzela. To jakaś wada, czy co? Pierwszy raz używam hi-capów, więc nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Magazynek podkręca się dopiero po włożeniu. Chyba, że zrobisz to bardzo szybko.

 

Powodem rozsypywania sie kulek jest zwolnienie blokady i jak nie zdążysz docisnąć to 5-6 kulek albo nawet okolo 40 sztuk ci wystrzeli :D Tak samo jest gdy wyjmujemy magazynek. Przy dobrym wyjęciu wypadnie 5-6 kulek a 1 zostanie w lufie.

 

To nie jest żaden błąd. Po prostu tak ma być.

Link to post
Share on other sites

Witam

wczoraj otrzymałem mój egzemplarz G36C JG i.... WYMIATA!

Miałem wcześniej G3 SAS (well) i nie ma porównania.

 

Magazynek super nic się nie zacina jak nakręcisz to można wystrzelać tyle kulek ile sprężyna pociągnie ;) Szybkostrzelność boska jak dla mnie myślę, że około 13-16 kul na sekundę. Zasięg jak na niepodkręconą replikę niesamowity. Dużo większy niż w moim Hi-Capa 5.1 z 310fps oraz M4A1 CyberGuna za 800zł!

 

Co do celności to będę mógł się wypowiedzieć po niedzieli jak go potestuję.

 

Te 340fps jest na 100% jeśli nie więcej ;)

 

Ciężar odpowiedni na pewno nie za lekki.

Wykonanie naprawdę solidne jestem w 100% zadowolony. Metalowych elementów jest naprawdę dużo. Ta guma na składanej kolbie jest świetna!

 

Kupiłem oczywiście u KRAKMANA ;) obsługa celująca!

 

W sumie to chyba nawet go nie będę podkręcał tylko dołożę tłumik i wstawię preclufę 6.04 i będzie git!!! Ludzie w tej cenie jeszcze nie widziałem lepszej repliki (no i widzę, że Krakmanom się już skończyły ;) czyli idą jak świeże bułeczki ).

 

Bardzo zachęcam do kupna tej repliki!

Jing Gong rulez :D

 

Aha i planuję kupno 2 magazynków z CA.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Moje nowe JG36c 8-) miało problemy z hopem - najpierw 20-30 kulek, żeby łaskawie zaczął działać, potem co któraś kulka lekceważyła istnienie tego wynalazku i obowiązkowo ostatnia kulka z serii leciała lobem parabolicznym w dół.

 

W końcu go rozkręciłem. Zgroza. Wszystko, cała komora HU, plastikowe elementy dookoła, gumka, pierścień - utytłane w smarze. Chyba go łyżkami nakładali. Było go tyle, że wysmarkiwalo ten smar lufą przy strzelaniu. Między lufą a gumką Sodoma, smaru ad libitum, oprócz tego jakieś pozasychane farfocle.

 

Pół godziny dokładnego czyszczenia całości - i (proszę, proszę) działa jak zloto.

Czytałem tu narzekania na jakość gumki HU w JG36 - może to nie problem gumki, tylko w innych gunach HU też jest zakonserwowany jak pistolet dziadka zakopany pod gruszą?

Edited by booras
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj padła mi bateria od nowości. Nie jestem pewien czy wystrzeliłem te 2000 kulek. Na auto prawie w ogóle nie strzelałem. To zadecydowało o tym, że następna w kolejności zamiast tłumika będzie zapasowa bateria.

 

Dzisiaj natomiast cały czas używałem tłumika kolegi z P90 no i z tym można już strzelać z zaskoczenia niczym sniper :)

 

2x zaciął mi się selektor ognia i musiałem przestrzelać na auto aby semi się odblokowało.

 

hop up działa faktycznie dziwnie. Raz hopa a raz nie. Chyba silikonowy się prosi o wpakowanie do lufy :)

Link to post
Share on other sites

Ja wystrzelałem około 3600 kulek. I ładowałem raz akumulatorek. Teraz ładuję 2 raz. Wychodziło by tak mniej więcej 1800 kulek na jednym, ale wszystko zależy od tego czasu w jakim akumulaterok leży naładowany. Zresztą nie ma się co sugerować wynikami z formowania baterii.

 

Jak narazie raz zaciął mi się selektor ognia.

Hopka już dawno wymieniłem bo widziałem, że gów.. . Też u mnie tak było, że raz leciało OK, a raz pod nogi prawie że. Założyłem sylikonowy i jest elegancko. Loteria się skoczyła.

 

Celność jak za tę kasę jest bardzo dobra. Wiadomo, że nie jest to broń z lufą precyzjną, ale momentami byłem zaskoczony jej celnością.

 

Co do fps mojej broni, to jednak wydaje mi się, że jest wszystko OK. Z tego co czytałem w zagranicznych sklepach to ma 320-330 fps na 0,20g. Wynik z stronki http://cheapos.forum2jeux.com/viewtopic.forum?t=1243 potwierdza to, że broń ma około 330 fps ( ich wynik 101,7~333 fps)

Mój wynik 328 fps potwierdzał by to.

Być może Wojtass mierzyliście na 0,20g. Przy 330fps na 0,25 ma się blisko 370 fps na 0,2.

Nie chce tu rozpoczynać dyskusji, kto ma ile fps. Staram się wmiarę obiektywnie oceniać broń. Swoją drogą może to i dobrze, bo powinna być trochę wytrzymalsza, a parametry ma i tak dobre.

Na tę chwilę czyli po wystrzeleniu blisko 4 tyś. kulek uważam, iż broń jest godna polecenia, przyczym zaznaczam, że hopka jest warto wymienić. Mi stockowy bardzo zmniejszał fps, gdy był ustawiony odpowiednio, a kulki leciały raz normalnie, a raz blisko.

W moim odczuciu, po wymianie hopka nie tylko poprawił się zasięg, ale też celność. ( być może wynika to z tego, że nie ma teraz w hopku tyle smaru)

 

W przyszłym tygodniu będę mieć już około 10tyś przebiegu więc będę wiedział, jak wygląda broń pod względem awaryjności.

 

Jeśli ktoś testował magi z machinegun.pl to niech podzieli się spostrzeżeniami.

 

I jeszcze jedno. pewni głupio to zabrzmi. Po zasypaniu magazynka, i lekkim nakreceniu sprężynki warto włożyć palec tam gdzie wsypuje się kulki. Idzie dosypać wtedy jeszcze kilkadziesiąt kulek. To takie spotrzeżenie, dla tych co idą na dłuższą rundę, a nie mają kulek przy sobie.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...