Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

To może ktośma jakieś info na temat karabinu ?

 

Trochę czasu temu znalazłem film z użyciem tej broni w chyba Iraku. Czy ma ktoś jeszcze do niej dostęp ?

 

 

Czy może mi ktoś powiedzieć jakie wojska, oddziały itp. używają ? Jedyne info to że chyba BLACK WATER ale tego też nie jestem pewien...

 

 

I czy ktoś może mi powiedzieć czy foregrip (łoże) jest z tworzywa czy jakiegoś metalu ? Czego mi do oryginału brakuje w replice na zewnątrz skoro mam metaloą lufe z tłumikiem ognia, metalowe szyny RIS, plastikowy foregrip (łoże), metalowy korpus (oznaczenia M4A1 ale to pomińmy), plastikową rączke, metalowy czarny magazynek, plastikowa kolba oraz osłonka pod spustem metalowa ?

Edited by HIREDGUN
Link to post
Share on other sites

M4 S-System to jakies komercyjne oznaczenie TM, taka bron nie istnieje. W rzeczywistosci jest to karabinek M4 z szyna #50M S.I.R. firmy ARMS. Bron w takiej konfiguracji nie jest oficjalnie nie stanie Armii Amerykanskiej, gdyz szyna S.I.R. nie zostala nigdy powszechnie wdrozona do sluzby i odpadla po testach armijnych. Standardowa szyna armii sa nadal modele M4 i M5 RAS firmy Knights Armament. Mimo to szyna SIR miala powodzenie wsrod strzelcow cywlinych AR-15, w sumie byla to pierwsza konstrukcja w swoim rodzaju ale jest ona dzisiaj uwazana za przestarzala.

Link to post
Share on other sites

Odwrotnie, to S.I.R. wydaje mi się funkcjonalniejszy od CASV.

Dlaczego? Wystarczy spojżeć na budowę obu systemów. CASV nie jest aż tak rozbudowany co jego "konkurent".

Aha i żeby nie było, że sie wymądrzam, patrze na to z punktu widzenia amatora :)

Edited by scizophrenikz
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jak dla mnie to CASV jest bardziej rozbudowany niz SIR, bo ma az 6 szyn, ale nie o tym chcialem mowic. Jak juz wczesniej wspominal boalorka1 nie istnieje cos takiego jak M4 S-System, a jest jedynie M4 z systemem SIR. Trzeba jednak podkreslic (bo nie wynika to dosadnie z posta kolegi ;) ), ze nie produkuje sie eMek, ktore od razu maja ten system zamontowany, gdyz firma ARMS produkujaca go nie produkuje broni a jedynie sam frontgrip. Trzeba go wiec domontowac do dowolnej oasujacej eMki. Tak wiec jesli chodzi o oznaczenia jakie powinny byc na naszej broni to nie mozna tego jednoznacznie ustalic. Wg mnie nie jest to jednak szyna #50M tylko #45MV. Dlaczego? Sami spojrzcie;)

http://www.mountsplus.com/miva/merchant.mv...D/arms_sir/45MV

http://www.mountsplus.com/miva/merchant.mv...arms_sir/50M-CV

O ile dobrze widze ze zdjecia glowna szyna w #50M konczy sie juz na wysokosci body. Nie zmienia to faktu, ze nasza kopia to i tak nie idealny #45MV.

 

I jeszcze link do oficjalnej strony firmy ARMS - http://www.armsmounts.com/catalog.php?acti...10&cat_id=8

Link to post
Share on other sites

Hmmm... ale teraz tak mysle, ze gdyby ktos chcial zrobic taka eMke jak ma BlackWater to standardowe Coltowskie oznaczenia nie pasuja, bo jest na nich napisane "Property of U.S. govt." czyli "wlasnosc rzadu amerykanskiego", a eMki chlopakow z BlackWater nie sa przeciez rzadowe. Wie ktos moze jakiej firmy eMek uzywaja? A jesli tak to czy moglbym prosic jakies foto z oryginalnymi oznaczeniami?

Link to post
Share on other sites

Karabinki Blackwater dostarcza firma Bushmaster. A jesli chodzi o rzadowe oznaczenia na M4, rzad USA "pozycza" swoje M4'ki wielu organizacjom pozarzadowym m.in. kontraktorom wykonujacym zadania dla rzadu Amerykanskiego, wiec roznie to bywa z tymi "Govermnent Property". Jesli chodzi o szyne SIR powtorze, ze jest to konstrukcja juz przestarzala i kto ma mozliwosc to ja juz dawno wymienil na system lzejszy, mniej skomplikowany i latwiej wymienny. Popularne sa szyny Daniel Defense, Samson Manufacturing no i oczywiscie Knight's Armament, ktora to trzyma kontrakt na dostawe szyn M4 i M5 RAS dla armii i piechoty morskiej. Cywilne oznaczenia karabinka M4 to LE6921 a wersja z lufa 16 cali LE6920. Sa to modele pol-automatyczne.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Niestety Remov moj Polski jest jak twoj Angielski :D I chyba kazdy domysli sie, ze chodzilo o bron automatyczna, samopowtarzalna, gdyz trudno to wyobrazic sobie, zeby karabinki cywilne Colt'a byly ladowane czesciowo recznie, czesciowo zas za pomoca mechanizmow uruchamianych przy uzyciu energii gazow prochowych...

Edited by boalorka1
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...