Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Preclufa Systema vs MadBull


Recommended Posts

O madbullach troche już czytałem. Zebrałem informację i kupiłem w pn w Specshopie Madbulla 509mm 6,03. We wtorek dostałem moją wyczekaną precke. Odpakowałem i okazało sie... ze nie bardzo jest w stanie pełnić swoją funkcję:

 

http://img265.imageshack.us/my.php?image=pict1833he4.jpg

 

Złożyłem reklamacje do UPS'a, tego samego dnia zamówiłem kolejną.

Dzis przyszedł kurier a w środku- ładne plastikowe opakowanie lufy Madbulla.

Samej lufy brak :!: Opakowanie było lekko rozdarte, na tyle że mogłem to stwierdzić.

Odmowiłem przyjecia ale moje nerwy ostatecznie legły w gruzach. Boje się w tej chwili zamawiać koleją ale do głowy przyszła mi myśl- a może to niewidzailna ręka opatrzności broni mnie przed kupieniem Madbulla?

Zacząłem wiec mysleć o innych firmach.

Kończąc ten długi offtopowy wstęp (dobrzy moderatorzy- nie usuwajcie go, taka wypowiedz to dla mnie forma terapi ;-) ) zadaje pytanie:

 

Madbull z teflonem 6,03 110pln czy jednak Systema, lub Guarder, Deep Fire 6,04 ok 120pln?

Jakie mogą być różnice skupienia, precyzji, przyrosty fps w przypadku MadBulla?

Słucham waszych rad...

Link to post
Share on other sites

Podpinam się z podobnym problemem - konkretnie mówiąc chodzi wybór precki do TM-owego AK, podkręconego do jakiś 360 FPS-ów. Do niedawna byłem zdecydowany na Systemę (marka sprawdzona), teraz zaczynam mieć wątpliwości... Dodam że w przedziale 100 - 140 zł cena jest dla mnie czynnikiem pobocznym, bardziej zależy mi na jakości lufy.

Link to post
Share on other sites

Witam !

Jestem posiadaczem Mad Bull-a z specshopu 509mm i nie narzekam ! ( Lufa wsadzona do M14 Karta ! )

Skupienie na pewno lepsze niz na stoku !

Nie wiem jak z wytrzymaloaścia na razie wystrzelone jakies 2k kul !

 

Jeśli chodzi o twoją precke vandermann to może ona jest przeznaczona do strzelania z ukrycia za zakrętem ! :-F

Oczywiście żartuje ! Sam nie chciałbym byćw twojej sytuacji ! Co gorsza 2 razy z rzędu !

To jakaś paranoja !

 

Wracając do Mad Bull-a wykonanie jak na cenę godne uwagi. Teflonik daje rade !

( Pytanie jak długo !? ) :uśmiech:

 

Pozdrowionka

Link to post
Share on other sites

Jak napisał Freeman każdy swoje dziecko chwali. Ale coż Guarder czy Systema rzecz gustu , a przede wszystkim egzemplarza broni na której działamy. Raz Ca lepiej będzie śmigało na Guarderze raz na Systemie. Ile ludzi tyle opinii. W każdym razie na pewno inną niż stockową należy mieć w gunie.

POZDROWIONKA

Link to post
Share on other sites

CA 36K miało 370 fps na sprężynie SP110.

Po włożeniu lufy lufy madull + gumki madbull (czarna) + dystanser madbull prędkość wzrosła do +-400 fps. Pytanie czy to Madbull jest tak dobry, czy CA takie kiepskie?

 

Nie wspominaliście o innej zalecie lufy madbull: jest koloru czarnego. Dzięki temu, jeżeli jest minimalnie dłuższa niż standardowa, tak że wystaje wewnątrz tłumika płomienia (np. lufa 229 mm w M15 CQB Compact) to nie rzuca się w oczy, jak systema.

Link to post
Share on other sites

@Kmieciu4eveR - true? Jeżeli tak, to wnioskuję z tego to, że gdy sobie taki zestawik wstawię, prędkość wzrośnie mi do około 380fps, albo i więcej, a co najlepsze to sprężyna stock CA. Ciut mi się nierealne wydaje, zbyt piękne.

 

A gdzie można dostać sam dystanser MB? Jak narazie mam gumkę stock CA, toteż przydało by się wymienić gumkę również.

Link to post
Share on other sites

Kmieciu zapomniał o istotnym komponencie zestawu - rękach Kmiecia :/

Mi też się wydaje, że to raczej był wyjątkowo kiepski egzemplarz CA.

 

Bo na SP110, w tej konfiguracji, szczelne repliki o podobnej długości lufy wyciągają 410fps. Sam Kmieciu ma 395fps w P90, a zdarzyło się też 405fps w P90.

 

Także w tym przypadku powiedziałbym raczej, że to kiepskie CA.

Natomiast wyszło też, że w dwóch replikach dystanser MB dodał 5fps, ale to już niech Kmieciu sam napisze.

 

@Szreder: zestaw - dwa dystansery i dwie gumki HU (raczej kiepskie, bo miękka za miękka, a twarda za twarda) nabędziesz w SpecShopie za kwotę 25 złociszy.

Link to post
Share on other sites

Mam G36C i miałem w nim lufę MB niestety zaczął sie w niej złuszczać teflon, replika zaczeła strzelać w wszystkich kierunkach (kawałki teflonu zawijały kulkę w zupełnie niespodziewany sposób):(. Rozmawiałem z gostakami ze specschopu i mam ją im oddać do reklamacji. Chciałbym dodać , że używam kulek G&G 0,25. Lufe szlag trafił po 3ch tygodniach od założenia (jakies 1,5k kulek). Od początku miałem problemy ze skupieniem strzału na tej lufie. Teraz zdecyduje się chyba na prometeusza. Póki co używam stocka CA i mam na niej zdecydowanie lepsze skupienie niż na tym MB. Chyba po prostu miałem pecha do tej lufy. Wg mnie teflon w lufie to NIEPOROZUMIENIE!!!

Link to post
Share on other sites

Mam już jakis czas tą lufe i żadnych fajerwerków nie zanotowałem... skupienie podobne, a może nawet minimalnie gorsze niż na systemie. Z pomiarów wyniklo że są wykonane podobnie jak SRC- z jednej strony 6,03, z drugiej 6,07. Gumki są całkiem ok. Po zamontowaniu kulki lecą faktycznie troche dalej. Zdecydowałem sie załozyć całą, nie tylko dystanser, ze względu na dodatkowe wypustki, lepiej uszczelniające cały układ.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...