Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Operation Flashpoint


Recommended Posts

Dobra, nie będe już zaśmiecał topicu AAO, lepiej mieć własny kacik na temat dyskusji o OPF :)

 

No i zwyczajowo muszę o coś zapytać.

Jaki jest najnowszy patch do Ressistance? Albo inaczej - co musze ściągnąć żeby byc na czasie? Stwierdziłem, że trzeba wreszcie otworzyć to kurzące się na półce pudełko :) Nie grałem w OPF od czasow formatu kompa... ech, łezka się w oku kręci :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobra, olać poprzednie pytanie, chcę zapytać o coś innego.

Zastanawiam się, czy to ja jakoś wypadłem z wprawy czy może właczenie super-SI tak dużo daje. Otóż dla treningu stworzyłem sobie krótką misję w mieście Larche. Miasto jest obsadzone przez ok. 12 ludzi rozsianych po calym jego terenie, każdy pinuje w pojedynkę określonego budynku. Cel prosty - wybić wszystkich. Atakowałem kilkakrotnie - black opem z MP5, żołnierzem z XM, żołnierzem z M16 i granatnikiem... i za kazdym razem dostawałem ostro w d***. Czasem ledwo zdążyłem wybiec zza rogu a tu już seria i pac na glebę... inny czerwony skosł mnie jedną serią przez całe miasto, gdy stałem na piętrze budynku.

Jestem ciekawy, czy wam tak samo idzie :) Powinniście stworzyć taką misję w edytorze, to świetny tening :) Choć nie wątpię, że wielu już się tak bawi :)

 

(aha, poziom trudności to Weteran z wyłaczonymi prawie wszystkimi pomocami, no chyba poza zegarkiem :))

Link to post
Share on other sites

To zależy do czego :) Ale chyba do OFP mozesz dać... a przynajmniej do stronki.

 

BTW popieram Fokę w kwestii ligii symulatorów wojennych - to coś fatalnego, obdzierajacego tego typu gry z wojennej otoczki... rozumiem, gdyby to były jakies symulowane działania wojenne (według jakiejś przwidzianej kampanii) a nie rogrywka 10v10 CTF scenariusz X. Klany - jasne, ale czemu taka bezsensowna nazwa? Klany to są w CSie, UT, a nie w takich "poważnych" grach jak OFP :)

Link to post
Share on other sites

no tam rozgrywki są rozgrywane na zasadzie scenariuszy chyba - nie zwykłe CTF, online przynajmniej to różnego rodzaju misje - najczesciej coop, ale nie doczytywałem jak tam to w lidze wygląda...

 

http://fans.cenega.com/flashpoint/site/ oficjalne polskie centrum OFP

 

ja przeszedłem całe 1985 a w resistance utknąłem z braku czasu, ale jeszcze wróce tam :) co do online - to wymaga ściągniecia kilkudziesięciu MB addonów :)

Link to post
Share on other sites

A to to :P No to znałem już... addonów u nich jak kot napłakał :P Widziałem stronkę gdzie było tego od metra, ale zapomniałem adresu ;(

 

1985 przeszedłem prawie cały, grałem u kumpla i nam się tej misji z polowaniem na Gubę (tej po Skudzie) nie chciało przechodzić :P

 

W Ressistance gdzieś tam utknąłem na początku... chyba podczas takiej dużej bitwy pancernej... to też było u kumpla a że nie zgralem sejów to mi się nie chciało od początku przechodzić :) A potem na jakiś dłuższy okres czasu wogóle w nic nie grałem... aż do dziś :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witka

a tu maci link do mojego klanu który stoji dosyc wysoko w europejskiej lidze flashpointa

http://pzuklan.webpark.pl/

 

jako ze ja jestem chwilowo na urlopie [czekam na komis z prawoznastwa]

niestety nie mailem udzialu w chwalebnych zwyciestwach jakie nieustannie ponoszą moi koledzy.

a tak btw. to naprawde warto zaopatrzyc sie w oryginał flashpointa

-po pierwsze- mozna grac w sieci [nawet niezle chodza servery zagraniczne]

-po drugie- jest tyle ciekawych dodatkow ze niektorym zabraklo by miejsca na twardzielu by je wszystkie miec [szczegolnie polecam kampanie delta force]

Link to post
Share on other sites

Pytanko!

 

 

Jak przejsc ta czesc misji w kampani w ktorej zaczynami sami w lesie i mamy przedrzec sie do punktu zbiorki

 

Ide sobie ide :-) i dojsc nie moge. Zawsze podaje mi informacje radio ze punkt jest zmieniony, ide do drugiego a tam zawsze sa sowieci.

Gdzie jest myk co trzeba zrobic??

Link to post
Share on other sites

Hmmm ja zawsze przedzierałem się w prawo (patrząc na mapie, nie w świecie gry!), gdyż po lewej stronie są ruscy. Starałem się to zrobić tuż obok bazy, w której sa BMP (trik polega na tym, zeby cię e BMP nie ostrzelało :)). Dalej huzia do lasu; obejdź cały teren szerokim łukiem. Dojdziesz do drogi, która powinna zaprowadzić cię do celu. No i to chyba koniec, trafiasz w ręce ruskich. Idąc w ten sposób ani razu nie napotkałem ruskich, nawet w okolicach miejsca ewakuacji. Natomiast gdy wlazłem w strefę... no cóż, zostałem POW :)

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Słuchajcie jeżeli macie stałe łącze, to zostawcie kampanie dla żółtodziobów, albo ludków którzy nie mają kabelka łaczącego pc z resztą świata.

 

Gra w OFP zaczyna się gdy gracie drużyną przeciwko innej drużynie w różnego rodzaju scenariusze. Podstawowe to:

 

1. CTF - capture the flag - 2 flagi 2 timy, cel: zdobyć flagę przeciwnika i donieść do swojej

2. C&H - capture & hold, zajmij i utzrymaj

3. COOP - cooperative, ludzie vs AI, zwykle jakaś historyjka z dużo bardziej skomplikowanym scenariuszem niż powyższe

4. DM - death match, nie trzeba chyba wyjaśniać co to.

 

I tak, podstawowe linki do OFP to:

 

1. http://ofp.gamezone.cz/index.php?newlang=pol - znajdziecie tam wszystko!

2. www.pfl.prv.pl - to link do polskiej ligi flashpoita

3. http://www.euro-flashpoint-league.com/modu...e=article&sid=1 - to link do europejskiej ligi flashpointa

4. www.pzuklan.prv.pl - to link do klanu w którym gram, zapraszam wszystkich chętnych do naszego składu.

 

Oczywiście grając porozumiewamy się za pomocą team speaka, a ściągnąć go można tutaj: ftp://webpost.teamspeak.org/releases/ts2_...nt_rc2_2032.exe

 

Zabawa jest super, emocje olbrzymie, w szczególności jak się gra mecz np. z francuzami, belgami czy niemcami.

 

Aha, jeszcze jedno, wystarczy wersja OFP 1.91.

Bardzo łatwo znaleść serwery dzięki programowi oko proroka, ściągnąć go można z: http://www.udpsoft.com/eye/download/newer/...yeInstaller.exe

 

Hasła do polskich serwerów to: "grajmy" - linux serwer, "madmax" do serka 8BZ.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...