Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rozładowywarki do akumulatorów własnej roboty.


Recommended Posts

odświeżę temat i spytam.

FireBurner pisał na poprzedniej stronie, że pomiar napięcia powinien być robiony przy podłączonym urządzeniu (np. żarówce), natomiast w rozladowywarce Darga widzimy

przełącznik który odłącza żarówkę tak aby sprawdzić napięcie baterii bez obciążenia.

 

więc pytanie, które już się pojawiło, jednak są niejako 2 odpowiedzi;]

Pomiaru dokonujemy z obciążeniem, czy bez?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

tak, tylko musisz mieć jeszcze woltomierz żeby wiedzieć kiedy rozłączyć baterię. Jeszcze tylko jakie napięcie potrzebuje ten silniczek? Bo akumulator musisz rozładować do około 7V i na tym woltarzu silnik musi jeszcze ciągnąć bo jak zdechnie przy 8V to nie rozładujesz baterii.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

A co jeśli na mojej baterii (9,6V 1400 mAh; intellect; 8 ogniw) po strzelance jest mniej niż 1V na ogniwo? Mulitmer pokazuje 6,65V. Co prawda, wtedy nie jest obciążona żadną żarówką. Liczę na waszą szybką odpowiedź.

 

Aha i jeszcze jedno. Jeżeli rozładuję mojego "intellecta" do 1V na ogniwo czy czas ładowania sie zmienia, czy też należy ładować ja według powszechnie znanego wzoru? Pozdrawiam kalus3.

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...
W pełni naładowanej baterii 8,4v napięcie ma być 8,4v

 

Bzdura i kłamstwo - Na stos!!!

 

Jeżeli byś naładował baterie 8.4 na ładowarce mikroprocesorowej (porządnej a nie chińskim prostowniku) to na Woltomierzu wskaźnik będzie powyżej napięcia znamionowego "Każdej" baterii

Link to post
Share on other sites

Bzdura i kłamstwo - Na stos!!!

 

Jeżeli byś naładował baterie 8.4 na ładowarce mikroprocesorowej (porządnej a nie chińskim prostowniku) to na Woltomierzu wskaźnik będzie powyżej napięcia znamionowego "Każdej" baterii

 

Potwierdzam :D Nigdy batka naładowana na maxa nie będzie miała napiecia równego ze znamionowym :)

Pozdrawiam Snopek :P

Edited by Snopek94
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Chcialem sobie zrobic taką niby rozładowywarkę z żaróweczki. Ale żadna nie chce swiecic. Moja batka to 8.4, z żarówkami (12v21w, 12w5w, 3.4v5w, 2x3.4v5w, pokazuje okolo 7.89v ale żadna żarówka nie świeci:/ O co moze chodzic?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Nie jestem obcykany w elektryce dlatego sie pytam . Czy dobra by byla zarowka do niej 2 kabelki i wpiac baterie? Czy nie spalilo by mi zarowki i czy bateria by sie nie zepsula. A jeśli można tak zrobić to jaką żarówke dać itp?

 

Na początku tego niedługiego wątku masz instrukcję jak zrobić bardzo prosty discharcher.

Ja również się nie znam ale uważam, że chłopaki dobrze zaprezentowali sposób wykonania.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Po strzelacne i po podłączeniu do świeżo zrobionej "domowej rozładowywarki" voltomierz pokazuje 5 V przy obciążeniu żarówką 12v21W ( bateria intellecta 8,4V , 7 ogniw). Replika na takiej baterii nadal śmiga . Czy powinienem już naładować baterię , czy nadal ją rozładowywać , póki replika ie będzie już strzelać ??

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 1 month later...

Witam mam pytanie ile czasu powinienem rozładowywać baterię CM Baterry 8,4 1400 rozładowywuje albo przez silniczek lub mała diode lub żarówkę nie mam sprzętu pokazującego napięcie wieć pytam ile czasu powinno sie rozładowywac lub do jakiego momentu czyli az do zgasniecia silnika diody czy do słabeo chodu silniczka.?

 

 

Z góry sory za jakies tam rzeczy napisane powyżej a le jestem zielony w asg kupiłem replike właśnie więc proszę o wyrozumiałość.

 

Jest to nowa batka do AK CM.042-S który wczoraj do mnie doszedł

Edited by ASGier
Link to post
Share on other sites

Skoro nowa, to jej tak nie rozładowuj, bo od razu zajedziesz.

Silniczek bez obciążenia, żarówka czy diodka wyciągnie z takiej baterii dużo więcej, niż potrzeba, zaś dobieranie odpowiednich parametrów silnika to przysłowiowe p-nie kotka młotkiem.

 

Proces rozładowywania trzeba kontrolować, jak - o tym jest cały ten temat.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 5 months later...

Mam prośbę, jeśli ktoś może - wytłumaczyć mi to jak dziecku.

 

Mam takie coś:

http://imageshack.us/photo/my-images/191/86374397.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/195/10071822.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/6/17760781.jpg/

 

Możecie mi powiedzieć - jak zrobić z tego rozładowywarkę? jak to podłączyć - jak sprawdzić czy jest odpowiednie napięcie dla takiej baterii?

Link to post
Share on other sites

Brakuje Ci czegoś co wyładuje baterię np żaróweczki czy wiatraczka. W prawą rękę bierzesz kabelek czarny i wkładasz do "czarnego" gniazda w baterii, musi dotykać styków. drugi koniec podpinasz do odbiornika[żarówka, wiatraczek] drugi kabel czerwony podłączasz analogicznie tylko, że do czerwonego gniazdka. Teraz chwytasz w rękę multimetr, czerwoną sondą dotykasz czerwonego przewodu[oczywiście nie izolacji] a czarną sondą czarnego przewodu[też nie izolacji]. Przekręcasz pokrętło na V prądu stałego czyli w lewo, pozycja 20V. Czekasz aż rozładuje się do żądanego poziomu i rozłączasz układ.

 

@Edit zauważyłem ze masz tylko czerwony przewód, przetnij na pól i podłącz jak wyżej

Edited by Galithar
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...