Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki za odpowiedź. Co do Quechua Forclaz 50 light to jest on dosyć cienki i myślę, że mógłby się nie sprawdzić. Polar WP...? Z tego co się dowiedziałem to 400-tka, więc gruby misiek. ;-) Sam nie wiem jaka grubość byłaby najlepsza do konfiguracji jaką podałem, 300? Zna się ktoś na tym? :lol:

Link to post
Share on other sites

Thermal Pro ;)

Ma wyższe parametry przy zachowaniu tej samej wagi (w porównaniu do np. 200`ki) Śmigam teraz w poloconym przez Darknessa Heliumie Hi-Mountaina. Daje rade!

 

100 jako lekkie ocieplenie, 200 optymalnie :)

300 to już masz grube polary, nie będą takie uniwersalne.

Link to post
Share on other sites

Thermal Pro ;)

Ma wyższe parametry przy zachowaniu tej samej wagi (w porównaniu do np. 200`ki) Śmigam teraz w poloconym przez Darknessa Heliumie Hi-Mountaina. Daje rade!

 

100 jako lekkie ocieplenie, 200 optymalnie :)

300 to już masz grube polary, nie będą takie uniwersalne.

 

Czyli polar WP odpada definitywnie...To jest 400, dobrze myślę? Wybiorę coś między 200, 300... ciekawi mnie helikon, ale brak opinii, a firma nie odpowiada na maile...

Link to post
Share on other sites

Ty sie nie patrz jaka firma tylko jaki materiał. Chińszczyzna i polsko-włoski noname nie dadzą ci tego samego co Malden Mills czy Pontetorto. Nie masz gwarancji jakości wykonania. Nie dziwi cię, że część tych polarków jest 400? Bo dopiero przy takich grubościach doganiają renomowaną konkurencję jeżeli chodzi o właściwości termiczne itp. Innymi słowy - kup grubości 200 byle z oryginału. Osiągniesz najlepszy stosunek waga/cena/ciepło/użyteczność.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja ze swojej strony mogę polecic Polar WP. Bardzo ciepły, wygodny, fajnie wygląda no i WP ;)

 

 

Stanik, a masz jakieś zdjęcia swojego polarka, albo może ktoś z PJS-u ma, bo nie mogę znaleźć. :roll: Ew. może powiedz mi czy polar ma ściagacze na rękawach i kołnierzu, ile i gdzie ma kieszeni. Będę bardzo wdzięczny. ;-)

 

pozdrawiam,

Kamil

Link to post
Share on other sites

Ściągnięte na stałe, ale bez tendencji do nadmiernego rozciągania się. Materiał we wstawkach wygląda na bawełnę, jest umieszczony na łokciach i ok. 1/4 wysokości pleców. Jeśli będziesz miał szczęście, to może trafisz na zielony polar, ale to rzadkość.

Link to post
Share on other sites

Fotek swojego polara nie mam, bo w tej chwili polarek został na stancji, ale masz tu inną fotę:

dsc00327resizepn2.th.jpg

 

 

Jak pisał Soman jest także wersja zielona oraz czarna z czarnymi wstawkami. Widziałem także pustynne wstawki ale nie wiem czy te polary pustynne są kontraktowe.

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki, a jakbyście mi powiedzieli jaką macie gramaturę na metce czty gdziekolwiek to byłbym zachwycony. Chcę potwierdzić oryginalność polaru, który kupuje, bo słyszałem właśnie, że wszystkie 400-tki z allegro to podróba i nigdy nie szyto z takiej tkaniny, a przynajmniej nie powszechnie.

 

pozdrawiam,

K.

 

P>S Te pustynne z allegro to prawie na pewno "podróba". ;-)

Link to post
Share on other sites

Potrafi ktoś zweryfikować oryginalność tego polskiego polaru:

http://allegro.pl/item260991341_polar_wojs...rozmiar_xl.html ?

 

Wygląda mi na produkcje KAMA, lecz nie dostałem informacji od sprzedawcy, kto jest producentem, a na fotce metki, o którą poprosiłem jest jedynie rozmiar...

 

Natomiast te polary na Allegro ze wstawkami na całe łokcie na pewno nie są oryginalne.

 

 

Dodaję fotki od sprzedającego:

 

img8652pp2.th.jpg img8654dj6.th.jpg

Edited by BobSopot
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 2 years later...

Żeby nie zakładać nowego tematu pozwolicie, że odgrzebię.

Mianowicie chodzi mi o różnicę jaka jest między Polarem firmy Peckham w CB zakontraktowanym dla USMC, z materiału Polartec 300 a polarem opracowanym na potrzeby systemy FROG również w CB i również Peckhama i również dla USMC.

Chodzi mi głównie o właściwości termiczne i oddychalność. Różne źródła mówią, że ten polarek FROGowy jest na prawdę bardzo ciepły, ale czy tak samo ciepły jak Polartec 300? Mógłby ktoś zweryfikować moje spostrzeżenia i porównać względnie te polarki?

Z góry dzięki, pozdrawiam ;-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...