Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Walther P99, P990 [CG]


Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jako że temat posiada dopisek recenzje wyraże swoje skromne zdanie. Otóż dwa dni temu dostałem owego Walthera z Military.pl. Pistolet jak pistolet (myślałem...). Pierwsze 100 kulek wiadomo poszły w siną dal, przestrzelanie hop siupa niezbędnością. Potem tor lotu kulki znacznie się ustabilizował, leciały tam gdzie trzeba. Do 20 metrów przy dobrym wietrze można broni używać jako bocznej. Zobacze, jak sprawi się w akcji ;)

Link to post
Share on other sites
Guest Skorpion_task_force

A co może być przyczyną zacinania się kulek?

Mis ie zacinają po nasmarowaniu. Wcześniej sie to nie zdarzało, a kulek używam tych samych.

Link to post
Share on other sites
A co może być przyczyną zacinania się kulek?Mis ie zacinają po nasmarowaniu. Wcześniej sie to nie zdarzało, a kulek używam tych samych

 

Już w sumie pisałem w innym topicu 8)

 

Ja miałem podobny problem...

Jak zwykle pomógł super glue!

 

U mnie rzecz polegała na niestabilnie siedziącym HU, wystarczyło go przykleić na jedną malutką kropelkę kleju (tyko na zewnątrz!) siły na niego działające nie są duże.

 

Ogólnie rzecz biorąc, SAMA gumka HU podczas przeładowywania zostawała przy cylindrze ( Efekt potęgowało oraz wywoływało potraktowanie jej sylikonem. Zwracam uwagę, że tutaj budowa komory HU jest inna niż w standardowych sprężynach), a powinna się poruszać razem z zespołem lufy.

Z tego co napisałeś domyślam sie, że właśnie o to chodzi, ja też miałem takie objawy... Jak wiesz o co chodzi to jest 5 min zabawy.

 

 

"Na sam pierw" sprawdź czy dokładnie o to chodzi, czy HU stabilnie siedzi.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pomysłu nie mam, sam mam akurat P99, więc hopa w nim nie uświadczę ;).

Swojego używam jako bocznej i sprawdza się doskonale w tej roli, zresztą jak się do niego przyzwyczaiłem to na stancjonarnym odstrzale tarczy, można nim sponiewierać dużo lepsze bronie ;). Zasięg mniej więcej podobny jak podał autor z tym, że celność b.dobra jest na dystansie 10-15m, później znacząco spada na kulkach 0.20 z military, lekko celniejszy jest na 0.13 (no name) ale w zamkniętym pomieszczeniu, na "zewnętrzu" tylko 0.20 jak sie chce naprawdę kogoś trafić ;). W sumie strzelałem ze swojego i z "hopsiupowego" P990 i jakiś BARDZO podkreślam BARDZO znaczących różnic nie ma, wręcz stwierdzę, że pomimo tego, że mój jest lżejszy, to jednak wyważony jest dużo lepiej.

Z innej beczki, ni choroby nie mogę drania rozebrać (problem z wysunięciem tylnej części zamka), nie wyłazi w żadną stronę, ani góra, ani dół, ani prawo czy lewo ;). Jak ma ktoś koncepcje jak to chorrerstwo ściągnąć to jestem otwarty na propozycje.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Guest Skorpion_task_force

Chodzi o tą ściankę tylną, tak?

 

Weź oba boczne ścianki zamka rozszerz na boki i wyciągnij ściankę tylna.

Ja tak robię za każdym razem.

Link to post
Share on other sites

W tej tylnej części jest takie okrągłe wgłębienie. Ja po prostu wsadzam tam palucha i pociągam w dół. Nie mam z tym żadnego problemu. Może będzie ci łatwiej jak zostawisz zamek w tylnej pozycji ( ja tylko lekko go odciągam) i małym, płaskim śrubokrętem podważysz tą część od góry.

Link to post
Share on other sites

Dzięki, po długiej walce i zastosowaniu wszystkich możliwych sposobów, udało się to zdemontować. Fajnie rozwiązana lufa ujawniła tajniki celności, a bynajmniej tak właśnie podejrzewam.

Dzięki za podpowiedzi, po prostu za delikatny byłem i dlatego miałem taki problem ;).

Jak ktoś chce foty rozłożonego to na prv. mogę podesłać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Guest Skorpion_task_force
A co może być przyczyną zacinania się kulek?

Mis ie zacinają po nasmarowaniu. Wcześniej sie to nie zdarzało, a kulek używam tych samych.

 

Dzięki Px za radę, ale to nie HU. Używam teraz innych kulek (Exel) i nic się nie zacina.

Więc jeśli komuś coś zacina się w tym gunie, to:

1. Sprawdzić HU.

2. Zmienić markę kulek na lepsze.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

co do recenzji to powiem, iz model "heavy weight" jest na naszym rynku...bez reklamy ale MILITARIA.PL. Cena? Pytacie...139zł! A warto bo to najladniejszy walther na rynku.

 

Ja swój kupilem na Allegro na aukcji przeprowadzonej przez ów sklep za 70zł nowy z gwarancja i odebralem go osobiscie bo mieszkam we wrocku.

 

Jest wykonany solidniej niz zwykly P990 tzn. z gumowatego tworzywa, procz zamka, lufa z mosiadzu i osiagi nie kiepskie bo cena=jakosc a warto zaznaczyc, ze kosztowal kiedys 200zł...to by bylo na tyle a jak ktos chetny to moge wstawic foty na strone...napiszcie wiec.

Edited by szmaki
Link to post
Share on other sites
co do recenzji to powiem, iz model "heavy weight" jest na naszym rynku...bez reklamy ale MILITARIA.PL. Cena? Pytacie...139zł! A warto bo to najladniejszy walther na rynku.

 

Ja swój kupilem na Allegro na aukcji przeprowadzonej przez ów sklep za 70zł nowy z gwarancja i odebralem go osobiscie bo mieszkam we wrocku.

 

Jest wykonany solidniej niz zwykly P990 tzn. z gumowatego tworzywa, procz zamka, lufa z mosiadzu i osiagi nie kiepskie bo cena=jakosc a warto zaznaczyc, ze kosztowal kiedys 200zł...to by bylo na tyle a jak ktos chetny to moge wstawic foty na strone...napiszcie wiec.

 

Tak, odkryłeś militaria.pl, brawo. Jak chcesz to mogę swojego Walthera wystawić za 300zł. A potem zrobię promocję, sprzedam za 200zł i ten ktoś, kto kupił będzie się pewnie cieszyć, bo przecież kiedyś kosztował 300zł. A militaria.pl też dopisuje różne ciekawe rzeczy do swoich produktów. Że o Berettach "Full Metal" z Umarexu za 99zł nie wspomnę. W praktyce były to Beretki STTI "Full Plastik" za 40zł.

Link to post
Share on other sites

Tak, odkryłeś militaria.pl, brawo. Jak chcesz to mogę swojego Walthera wystawić za 300zł. A potem zrobię promocję, sprzedam za 200zł i ten ktoś, kto kupił będzie się pewnie cieszyć, bo przecież kiedyś kosztował 300zł. A militaria.pl też dopisuje różne ciekawe rzeczy do swoich produktów. Że o Berettach "Full Metal" z Umarexu za 99zł nie wspomnę. W praktyce były to Beretki STTI "Full Plastik" za 40zł.

 

Brawo za glupote i frajerswo...dla ciebie oczywiscie

 

Napisalem przeciez, ze sprzedaja takiego walthera bo sam go kupilem, wiec po co taka gatka? Kiedys kosztowal 200 ale na military nie na militaria...200 bym nie dal

 

Chcesz moze jakas wizualizacje w postaci zdjec? Wstawie fotki i sie przekonasz...

 

Ps I nie p*****l wiecej...bo zal

Edited by szmaki
Link to post
Share on other sites

8a93b8c5a1dd8603m.jpg

 

95b7efacc39a719em.jpg

 

8a4672ab73ee32dbm.jpg

 

18ffa32acc06d235m.jpg

 

56087b73602866b2m.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mam aparat do duszy, wiec sorka...naobiecywalem a tu kiszka ale postaram sie o lepsze i o foty wnetrza rowniez bo te nie wyszly ladne wiec wywalilem.

 

Narazie musi wam wystarczyc 'to' a widac na nich jaki model i producent...

Edited by szmaki
Link to post
Share on other sites
Jest wykonany solidniej niz zwykly P990 tzn. z gumowatego tworzywa, procz zamka, lufa z mosiadzu i osiagi nie kiepskie

W 'zwykłym' P990 lufa też jest z jakiegoś stopu.

Jednak b.ciekawie wygląda szkielet, ładny szarawy mat.

Nie będzie on błyszczeć po jakimś czasie?

Link to post
Share on other sites

W 'zwykłym' P990 lufa też jest z jakiegoś stopu.

Jednak b.ciekawie wygląda szkielet, ładny szarawy mat.

Nie będzie on błyszczeć po jakimś czasie?

 

Nie...to taka jakby guma...a pozatym juz go sprzedalem i mam teraz P226 Hpa ktora ma mega osiagi...

Link to post
Share on other sites

W P990 lufa jest mosiężna. Co do osiągów, zależą one od nasmarowania repliki. Ja posiadam M1991A1 HPA, brat tegoż Walthera P990. I mój Colt ma tylko muinimalnie większą siłę... zasięg może ze 3m więcej od P990... Dodam że repliki są przestrzelone, kulka 0,2 jest podrywana do góry na jakieś 1,5m nad poziom celowania w obydwu replikach. Ogólnie cały mechanizm , o ten:

 

http://img186.imageshack.us/my.php?image=dsc07547nm9.jpg

 

jest identyczny. Tylko w HPA lufa zewnętrzna jest metalowa, P990 za to posiada metalową prowadnicę spręzyny której w HPA brak.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...