Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Szanowni Panowie (i Panie) w dniu dzisiejszym nastąpiło pewne zdarzenie, które spowodowało u mnie chęć podzielenia sie z wszystkimi pasjonatami asg o profilu snajper wrażeniami i ostrzeżeniem. A wiec, dzisiaj podczas rozgrywania scenariusza byłem ubrany w ghille. Jest ono zrobione wg własnego pomysłu i zdaje egzamin na "polu walki". W przerwie rozgrywki podjąłem się przygotowania ciepłego napoju i (dureń ze mnie) nie zdjąłem z siebie ghille, podchodząc do otwartego ognia. Chwila nieuwagi i......zapaliłem się!!!!! Cholernie szybko płomienie objęły całe plecy i nogi. Tylko dzięki moim kolegom z grupy mogę napisać te słowa. Ugasili mnie piaskiem. Nie wiem co by było gdybym zapalił się w lesie od ogniska, lub od zapałki, zapalniczki podczas zapalania papierosa. Wolę nie myśleć nawet o tym........ Skończyło się na poparzeniach drugiego stopnia łydek i pośladka bez konieczności interwencji medycznej. Mój syn poparzył sobie twarz, a Wojtek dłonie ( na szczęście obaj także niegroźnie - dzięki stwórcy!)

Teraz wiem , że nasze ghille MUSZĄ być zaimpregnowane przed działaniem ognia, muszą posiadać system szybkiego zdejmowania ghille w sytuacjach awaryjnych.

Wiem, że nikt z nas nie przewiduje takich "przygód" podczas rozgrywek, jednak życie na mim przykładzie pokazało, że tacy durnie jak ja się zdarzają i zapewne nie jestem sam w tym swobodnym podejściu do bezpieczeństwa osobistego podczas rozgrywek. Ilu z Was panowie pali papierosy na strzelankach będąc ubranym w ghille, a ilu z Was zdejmuje maskowanie podczas tej czynności? Mój przykład powinien Wam wystarczyć!!!!

Od dzisiaj mój zegar bije na nowo.............

Tą drogą chce jeszcze raz podziękować mojemu synowi Sebastianowi Stoleckiemu, Wojtkowi Zakrzewskiemu z Pruszcza Gdańskiego, Jackowi,"Bonifacemu", Piotrkowi"Jagdttigerowi" za uratowanie mi życia.

Link to post
Share on other sites

Jest dużo środków do impregnacji przeciwogniowej drewna ale nie wiem czy można by było użyć tego na materiale :???:

Jednym z wyjść jest także to, że jest dużo firm które zajmują się impregnacją przeciwogniową tkanin i materiałów ale czy podjęli by się zaimpregnować ghille i ile by to kosztowało? :roll: Nie wiem. :???:

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam. Juta momentalnie zajmuje się ogniem :???: Wczoraj w przerwie podczas manewrów wchodząc do budynku zauważyłem że mój kapelusz się pali. Pewien inteligent zaczął się bawić w koktajle Mołotowa, no a że wyobraźni co niektórzy nie mają to nie pomyślał jak to może się skończyć :wink: Kapelusz nadal spoko wygląda mimo czarnych końcówek gdzieniegdzie :wink: Radze trzymać się z dala od kumpli którzy palą podczas manewrów (szczególnie od tych którzy mocno gestykulują podczas rozmowy) :mrgreen:. Pozdro

Edited by martinez0123
Link to post
Share on other sites

Ja po powrocie do Polski(za jakies 3 miesiace) mam zamiar jechac nad morze. Po drodze zahacze Szczecin i chce to zobaczyc na zywo. Chyba, ze ktos ze Szczecina sie szybciej wypowie ;) Albo faktycznie moze ktos juz to kupil?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...