Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

OPTYKA / SZYNA DO AK 74


Recommended Posts

Tak da się zamontować bo to przecież CYMA tylko z napisem CG.Najpierw musisz kupić podstawkę pod montaż bodaj 150 złotych na asgshopie dopiero potem będziesz musiał kupić właściwy montaż do AK.Tylko czy opłaca sie to montować do absowego body?

 

aha

temat wałkowany kupe razy

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to wypali w 74ce ale kolega w becie zrobił to nieco taniej (nie chciał dokładać masy kasy do taniej repliki). Zakupił szynę od mp5 (tą na chwyt- tak by była wyprofilowana) i zamontował na metalowej części górnego body w AK :P- wcześniej wywiercając otwory w body.

 

Pomysł szybki i tani :P

 

Pozdro!

Link to post
Share on other sites

Można kombinować z samoróbkami, kwestia jak to wygląda i jak sie sprawuje. Możesz kupić jakiś montaż do AK, najtańsze jest bodajże coś takiego: http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1957 (niestety obecnie nie idzie go kupić)

A o oryginalnej optyce zapomnij, cyma nie ma bocznego montażu, a jego zakup i montaż na plastikowym body mija się z celem...

 

edit- Kotylion mnie uprzedził, rzeczywiście ten montaż od K2 jest na machinegunie (o ile jeszcze istnieje)

Edited by sgt.Chaos
Link to post
Share on other sites

Zawsze można potrudzić się z montażem a'la beryl czyli szyna nad komorą.U kilku osób już to widziałem.Problem jest taki ,że trzeba pomęczyć się z FB Radom;|albo zrobić samoróbkę lub też porozmawiać z Works 11 albo Miwo Military.Tak ,tak nie tylko szyje.Przewidziało pakiet modernizacji dla PK/PKM więc może i do beryla maja jakieś części.Co do montażu bezpośrednio szyny RIS do pokrywy...trochę dziwnie to wygląda według mnie :)

Link to post
Share on other sites

Temat wałkowany kilkanaście razy. W dziale tuning. Zapraszamy.

Szyna boczna tylko!!! jeśli komora zamkowa jest stalowa/znalowa. Decydując się na taki manewr należy pamiętać, że wtedy już głównie optyka produkcji rosyjskiej/białoruskiej i pochodne. Najtaniej wychodzi. Są też zwykłe,inne, tańsze, nawet byle co można zamontować ale montaże z popularną szyną weavera do rodziny AK są też drogie - wniosek nie kalkuluje się. montaże które przedstawione są w linkach w mojej opini sa niewiarygodnie niewygodne....jeśli chodzi o montowanie do tego kolimatora.

 

głowy nie dam ale ta górna część "body" fachowo nazywa się pokrywa komory zamkowej ;-)

Edited by yakarov
Link to post
Share on other sites

montaże które przedstawione są w linkach w mojej opini sa niewiarygodnie niewygodne....jeśli chodzi o montowanie do tego kolimatora.

Serio? A na czym opierasz tę opinię? Bo w ostrych często występują podobne szyny do montażu koli. System na boczny montaż to tylko jedno z rozwiązań.

 

Szyny do replik, natomiast, może są drogie, ale kolimatory na nich służą bez problemu i nic niewygodnego nie zauważyłem.

http://img339.imageshack.us/img339/2638/kaska3uc2.jpg

http://img339.imageshack.us/img339/2384/kaska4ss2.jpg

Kiepski jest tylko patent z osadzaniem szyny na pokrywie komory zamkowej.

Ta szyna, podana wcześniej, może być najlepszą opcją:

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1105

Link to post
Share on other sites

jedyne rozsadne zamocowanie do kolimatora to szyna boczna, ten montaz od K2 nie trzyma sie stabilnie !! a to od justa wyglada jak..... kupa złomu ;/ w ogole nie pasuje do ak. jedyne wyjscie do plytka przykrecona do body i do tego rosyjski kolimator

chyba ze checie robic jakiegos mutanta ak z risami - brzydal

 

PS kiedys widzialem na forum taki tekst(nie wiem gdzie wiec nie jestem pewien czy zacytuje go dobrze) - jest coraz wezsze grono ktore twierdzi ze tlumik do ak to tylko pbs - podlaczam sie i proponuje dopisac - optyka do ak - tylko na montazu bocznym

PS 2 - na berylu jeszcze by jakos ris przeszedl (ten na pokrywie) ale beryli jest bardzo malo w polsce(tych asg) a rosjanie w ak 47, ak74 itp. czegos takiego nie stosuja raczej

Link to post
Share on other sites
jedyne rozsadne zamocowanie do kolimatora to szyna boczna, ten montaz od K2 nie trzyma sie stabilnie !! a to od justa wyglada jak..... kupa złomu ;/ w ogole nie pasuje do ak. jedyne wyjscie do plytka przykrecona do body i do tego rosyjski kolimator

chyba ze checie robic jakiegos mutanta ak z risami - brzydal

 

Co kto lubi.

Ale montaż boczny na plastikowym body, to już ryzyko właściciela. Zwłaszcza do sowieckiej optyki, która swoją wagę ma.

Dla mnie pomysł chybiony. Co innego na metalowym body.

Ale jak ktoś takowego nie posiada - szyny ris są jedynym wyjściem.

 

A co do osprzętu AK - są ortodoksi jak Ty i druga połowa użytkowników AK, dla których liczy się funkcjonalność i cechy użytkowe. Pozwól, że ludzie będą mieli swoje zdanie.

 

Natomiast Rosjanie, żeby było śmieszniej, są w kwestii osprzętu taktycznego do AK [latarki, ris itp] znacznie mniej ortodoksyjni - sprzedają nawet nie swojej produkcji okładziny przednie z risem - twierdząc, że są dobre i sprawdzone przez jednostki bojowe.

 

A tak BTW: przetestowałeś osobiście wszystkie opcje tego "złomu", że tak gorąco potępiasz?

Bo ja przetestowałem. Boczny montaż też.

 

Jest również kwestia ekonomiczna - nie każdego stać.

Oryginalna sowiecka optyka z integralnym montażem na jaskółczy ogon - tania nie jest. [kolimatory ostatnio chodziły po 450pln] Do tego cena tej "płytki", jak to ładnie nazwałeś.

Jeżeli zaś chcesz używać innej optyki - masz:

koszt = montaż boczny + szyna z risem na ten montaż pasująca + optyka

Też drogo wychodzi.

A w przypadku szyny alternatywnej jest jej koszt + kolimator.

Link to post
Share on other sites

jak ktos nie ma metal body to musi sie ratowac jakimis wynalazkami, ale wg mnie body metal to pierwsza rzecz jaka trzeba zmienic, kazdy ma swoje zdanie na temat optyki do ak(ten temat zawsze wywoluje burzliwe dyskusje) ja mowie ze mi sie justy i K2 nie widza jedynie rosysjkie sprzety, ale to tylko moja opinia i nie kazdy musi sie z nia liczyc !!

 

Pisz zdaniami i używaj polskich znaków,

bo się tego słowotoku normalnie czytać nie da.

Link to post
Share on other sites

SwideR - to ja napisałem ;)

 

Ale Promant skłonił mnie do lekkiej zmiany poglądów.

W końcu to tylko zabawa i nasze zabawki powinny być funkcjonalne.

 

Mimo wszystko ja bym nie zamontował na AK47 nic innego niż PBS a jeśli jakaś optyka to pso/posp/pka.

Ale to jest moje zdanie i NIE wszyscy MUSZĄ się z nim zgadzać.

 

W każdym razie. Montowanie czegokolwiek na pokrywie komory zamkowej to pomyłka ( chybocze się )

Tak samo nie ma sensu montować niczego na body z ABSu, bo po prostu tego nie wytrzyma.

 

Promant - słyszałeś takie powiedzenie? wzorując się na rosjan trzeba być bardziej rosyjskim od nich ;)

Edited by marys1
Link to post
Share on other sites

Powiedzenie, nie jest nowe. ;)

Jak widzisz powyżej - napisałem, że Rosjanie sa obecnie mniej rosyjscy niż ich naśladowcy.

 

Co do "sowieckiej" optyki - jak najbardziej jestem zwolennikiem, mam PSO, a wygląd oryginalny jest najlepszy.

 

Ale zawsze są względy ekonomiczne.

Fajnie pisać o metal body - tylko, że jak ktoś ma cymę czy CG to raczej trudno mi sobie wyobrazić, że pójdzie w koszta metal body dla zamontowania bocznego montażu - kiedy koszt tego body to połowa ceny samej repliki, i kiedy za te same pieniądze [co metal body] może mieć szynę ris plus kolimator.

 

Metal body w TM wstawiłem po dłuższym czasie i też nie dla optyki na bocznym montażu tylko w celu stabilnego osadzenia kolby.

 

Następny AK jaki mnie czeka będzie taktyczny. Konwertowany z 74. Bo klasykę lubię, ale po większej ilości gier - wolę już funkcjonalność.

Czytając o zmianach i systemach osprzętu wprowadzanych do ostrego - w USA, Izraelu czy samej Rosji - można tylko stwierdzić, że w realu liczy się skuteczność, nie wygląd, w asg też mi to pasuje.

Sam nie zamierzam robić z guna choinki i będzie miał PSO na bocznym montażu; ale także wszystkie udogodnienia taktyczne, które będą mi potrzebne. I tyle.

 

Dopiero póżniej, jak już będę miał AK, który mnie satysfakcjonuje w terenie - kupię sobie RK47, bo naprawdę pięknie wygląda. ;)

Link to post
Share on other sites

Amen.

A co do ortodoksyjności samych Rosjan. Obecnie na wyposażeniu jest głównie AK-74M ma już szyne boczną więc nikt nie montuje kolimatora na pokrywie komory zamkowej skoro można łatwiej. Poza tym ich produkty taktyczne najczęściej niestety widać na Sajgach a nie na wyposażeniu w liniowych jednostkach. Zwłaszcza że standartowe i dedykowane armii kolimatory (NIT-A i 1P29 PK-AS i inne) są własnie pod tą szyne. Podobnie z celownikami nocnymi i innymi...itd.

 

Żeby nie było, każdemu się podoba co innego. I niech tak zostanie.

A temat był poruszany juz kilkakrotnie i ciagle jedno i to samo....część za częśc przeciw. I tak będzie. Ale jeśli mi się to nie podoba lub dla mnie jest niewygodne to mówie o tym. Skoro ktoś inny może mówić, że mu się podoba.

Link to post
Share on other sites

Polecam lekture najnowszegej Broni i Amunicji, jest temat poświęcony AKMom, są przedstawione dwa stystemy szyn ris - oba dostępne w polsce.

Mnie podoba sie propozycha AKMSNa która prezentuje jeden z funkcjonariuszy policji wersja z tłumikiem płomienia jak w AK47 G&G

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Cóż ciągle jak widać jestem zielony, sam posiadając CM031 zastanawiam się czy istotnie nie zamontować jakiejś optyki a właściwie kolimatora. uważnie wczytując się w posty zdecydowanie bardziej doświadczonych, zdziwiło mnie że w sumie solidne body wstrzymujące upadek z 2m nie utrzyma montażu bocznego szyny ris i lekkiego kolimatora. Użytkownik Promant trafił w sedno, mam to co mam gdyż poza ASG mam inne hobby i prawda jest taka że mnie nie stać na zabawę w repliki za 500-600 zł.

Osobiście mam pragmatyczne podejście i broń ma strzelać a celowanie ma być także wygodne. Po dłuższej zabawie moje oko jest zmęczone z korzystania z tradycyjnej muszki i szczerbinki. Dlatego zastanawiam się nad kolimatorem, bo stosowanie optyki do AK jest W MOJEJ OPINII dziwne (to karabin szturmowy a nie wyborowy). Mam zrozumieć że nawet lekki kolimator powiedzmy http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-po...or-otwarty.html razem z szyną i montażem również rozwali mi body z ABS-u.

Zatem czy w moim przypadku można mi coś poradzić bo zgodzę się że montowanie do ryflowanej pokrywy zamka szyny to idiotyzm.

Przepraszam za rozgrzebanie tematu, ale chyba forum po to jest by pytać jeśli czegoś się nie wie :)

Link to post
Share on other sites

Montaż optyki do AK nie kończy się na bocznej "jaskółce".

Możesz poszukać montaży takiego typu: http://www.gunfire.pl/product-yid-11521899...-AK-typA50.html

takiego: http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4103

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1957

Możesz też kupić nakładkę rury gazowej z szyną (wydaje się dziwnym montaż kolimatora tak daleko od oka, ale wbrew pozorom sprawdza się to i jest praktykowane).

Link to post
Share on other sites

Pierwszy to dobry pomysł, ale czy faktycznie będzie przeszkadzać mi odległość celownika od oka, dwie pozostałe to za duży wydatek, ciągle mam pomysł na zakupie tejże szyny bocznej i na montażu jej za pomocą kropelki by nie osłabić konstrukcji body. Potem szynę ris to będzie koło 250g i koło 80g samego kolimatora.

Tak sprawdzając PSO waży 690g zatem wydaje mi się (może tylko wydaje) że nawet przy obciążeniu koło 320g to plastikowe body ujdzie.

Edited by Filip7370
Link to post
Share on other sites

montażu jej za pomocą kropelki by nie osłabić konstrukcji body.

 

 

To nieprawda, że nawiercenie dwóch dziur osłabia body- u mnie dodatkowo wzmocniło i usztywniło (blaszka od środka, kawał żelastwa na zewnątrz).

A jak dasz kropleke to ci optyka prędzej czy później w ch...olere urwie całe ustrojstwo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...