Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zacinające się Mid Capy G&P


Recommended Posts

Witam.

Postanowiłem się podzielić z wami moim problemem a raczej jego rozwiązaniem.

Miałem spore kłopoty z zacinającymi się mid capami firmy g&p.

Replika: AKS74N VFC

Dwa mid capy bakielitowe G&P pojemność ~150 kulek

 

Magi od nowości rozpychałem dokładając za każdym ładowaniem kolejne 20 kulek.

Przesmarowałem je, zostawiłem zalane silikonem i napełnione do połowy kulkami na pare h, podpiłowałem dziubki trzymające kulki oraz ujście kulek, rozebrałem maga i przeczyściłem.

Żadna z tych czynności nie pomogła.

 

Objawy były takie:

pestki w ogóle nie chciały wychodzić z magazynka. ( ale to już może być wina ich chropowatej struktury )

XP raz leciały raz nie ( było trzeba stuknąć maga to poleciały 2-3 kulki i znowu zacinka )

Za to jak odwróciłem karabinek do góry nogami to leciało wszystko pięknie.

 

Diagnoza - za słaba sprężyna

I owszem. Porównałem twardość sprężyny w mid capie VFC i tej z GP. VFC jest wyraźnie twardsza.

Wybiłem więc kołek trzymający bebechy w obudowie, wyciągnąłem obudowę i wykręciłem część która jest na samym końcu sprężyny, po odkręceniu tejże części można swobodnie wyciągnąć sprężynę.

Zacząłem od rozciągania sprężyny. Trzeba ją rozciągnąć trochę, ponieważ jak rozciągniemy za bardzo nie będzie chciała wejść spowrotem ( i tak musiałem sobie pomagać pilnikiem iglakiem przy wkładaniu ).

Następnie włożyłem dwa kołki plastikowe o długości łącznej około 6cm.

Zamknąłem wszystko w pudle, skręciłem, zabiłem i naładowałem kulki.

 

Efekt? Sprężyna jest znacznie twardsza, do jednego magazynka wchodzi około 110 kulek, a do drugiego trochę więcej mimo, że włożyłem 3 kołki :P dziwne ( to, że wchodzi mniej kulek niż normalnie mi nie przeszkadza bo i tak ładuje tyle ile mieści się w "strzykawce" ).

Kulki teraz są podawane bardzo dobrze, wszystkie wychodzą z maga. Przynajmniej tyle mogłem sprawdzić w domu ;) Jak sprawdzę w polu to na pewno dam znać.

Nie wiem jeszcze jak pestki zachowują się w magazynkach.

 

Mam nadzieje, że na coś przydadzą się moje wypociny.

Pozdrawiam

Maryś

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Ja mam podobny problem z midami od PJ do AK. Używam kulek G&G 0,25, a ostatnio GoldenBalli (z powodu braku G&G w sklepach). Smarowanie pomogło na krótką metę i tylko musiałem gumkę czyścić bo dostało się do niej trochę smaru i przestała podkręcać. Zrobiłem też podkładkę pod "grzybek", który popycha kulki bo myślałem, że wchodzi w sprężynę i to powoduje zacięcie. Spróbuję jeszcze rozciągnąć sprężynę, może pomoże :roll:

Link to post
Share on other sites

Nie pomoże. Miałem te magi i po pewnym czasie bezskutecznych prób nakłonienia ich do działania po prostu wpakowałem je do kosza. Przyczyną takiego a nie innego ich działania jest zbyt szeroki kanał, w którym znajdują się kulki. Powoduje to ich zacięcia i naciąganie sprężyny nic tu nie pomoże. Jedyne co (czasami) działa to korzystanie z kulek typu G&G lub TM - ale o G&G sam pisałeś.

Link to post
Share on other sites

Sory ale wprowadziłem w błąd. Z tego co sobie przypominam to nie G&G tylko Madbulle HP (na nich miałem tylko kilka zacięć). Problem rozwiązany :-P To wina kulek. Nabiłem maga Guarderami i wszystko ładnie podaje.

Edited by Dolores
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Czytając forum, widzę że ludzie notorycznie skarżą się na magi G&P, zapytam was: po cholerę wam magazynki droższe od np.P&J 3x które się zacinają? G&P to firma która robi świetne body bo reszta pozostawia wiele do życzenia. Czy ten wasz lans jest za wszelką cenę?

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

1. Gratulacje za odkopanie tematu i to o magach innej firmy na dodatek.

2. Smarowanie maga WD40 wymaga jakiejś nagrody dla ludzi specjalnych :wink:

3. Element = P&J = kupa = pozbyć się i kupić porządne magi.

PS: Da się je rozkręcić tylko najpierw trzeba wyjąć wnętrze ze skorupy.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...