Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

replika BERYL wz. 96


Recommended Posts

:killer: hey, pracuje w Fabryce Broni "Łucznik" - Radom Sp. z o.o.

 

zainteresowanych (i najlepiej doświadczonych) konstruktorów replik sprężynowych i innych prosze o kontakt

adamo.fb@onet.eu

 

moim celem jest stworzenie strzelającego Beryla, Mini-Beryla i PM-98. broń może mieć oryginalne kilkadziesiąt procent części .. myśle że to szansa na interes oraz na wypełnienie luki na rynku.

 

prosze darowac sobie głupie komentarze jesli ktoś ma zbyt dużo wolnego czasu. propozycja jest poważna.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest frank_martin

Ja bym chętnie pm-98 sobie kupił/zrobił.Mam pomysł.Np z mp7/Uzi.Tylko kto by to zrobił??Bo ja jestem z tego noga.A żeby się pojawil jakiś Polski producent i zaczął robić polskie repliki od p64 do pm98

Link to post
Share on other sites

ja też nie orientuje się jaka była by końcowa cena takiej zabawy.. myśle że trzeba by użyć korpusy, kolby, chwytów z szyną, rury gazowej itd, na dodatek trzeba by je zrobić tak aby spełniała wymogi przepisów o broni pozbawionej elementów bojowych, w sensie części te nie mogą być gotowe do użycia karabinka strzelającego prawdziwą amunicją ostrą. jaka jest cene plastikowych bebechów, tzn sprężyn albo jakichś bardziej skomplikowanych np. elektrycznych? jeśli jest to wszystko na poziomie do 500 zł z montażem to może dałoby radę zrobic Beryla za jakieś 1500-2000 pln a PM może też podobnie. może znacznie więcej niż np Umarex oferuje ale plastikowy kałach z gumowym bagnetem.. bez komentarza. czy ktoś jest w stanie podać namiar lub inne dane co wchodzi w skład kompletnego systemu i najlepiej kto je sprzedaje.

Link to post
Share on other sites

Nie wróżę Berylowi "sprężynie" wielkiego sukcesu rynkowego w cenie 1500-2000 zł

 

Już wymieniłeś części z ostrego ktore kosztują ok 700zł bez komory zamkowej.

Najtańszy GB+ komora HU+ lufa to kolejne (co najmniej) 500zł. (jak sprowadzisz hurtem z Chin)

Pozostaje kupić tłumik, okładki, osadę okładek postawę muszki, selektor ognia, bezpiecznik, dorobić lufę, system mocowania kolby do body - które też trzeba wykonać od podstaw - znaleźć/wykonać chwyt pistoletowy w który zmieści się silnik. Opracować przedną część karabinu z podstawą szczerbinki i mocowaniem lufy.

Znależć sposób w jaki Gearbox współpracowałby z bezpiecznikiem który ma inny kształt w Berylu niż w AK. Kupić magazynk, pokrywę komory zamkowej wykonać imitacje suwadła. Zmontować to wszystko. Dołozyć jakąś kwotę jako wynagrodzenie za pracę + na pokrycie ewentualnych napraw serwisowych, Doliczyc podatki i już można kalkulować cenę.

Jeśli przekroczy 1500 zł brutto - to mozesz liczyć na sprzedaż w granicy 5 egz.

 

Wiele osób pisze - "chciałbym mieć" - ale nie dodaje - "ale mnie nie stać".

 

Mimo wszystko życzę powodzenia.

 

I służę pomocą.

Link to post
Share on other sites

Największy problem przewiduję z lufą. Beryl ma kal. 5,56 mm a ASG 6 mm, dodaj do tego grubość ścianek lufy wewnętrznej i wychodzi, że musiałbyś rozwiercać lufę Beryla na jakieś 8 mm.

Link to post
Share on other sites

Co do "przepisów o broni pozbawionej elementów bojowych" to nie będzie chyba problem bo korpus tylko z zewnątrz by był taki sam a w środku trzeba by go było całkowicie "wybebeszyć" żeby zrobić miejsce na GB. No i jak ktoś napisał lufa zew o większym kalibrze.

Link to post
Share on other sites
Co do "przepisów o broni pozbawionej elementów bojowych" to nie będzie chyba problem bo korpus tylko z zewnątrz by był taki sam a w środku trzeba by go było całkowicie "wybebeszyć" żeby zrobić miejsce na GB. No i jak ktoś napisał lufa zew o większym kalibrze.

 

Wolne żarty! Zrobisz miejsce na GB i co dalej? Komora HU, i mocowanie maga, to musi być zrobione co do milimetra. Włożenie GB to nie włożenie maga do guna tylko w cholere precyzyjnej roboty.

No ale jak już przebrniesz przez to, doliczysz koszta produkcji materiałów itd. to wyjdzie ci gdzieś około........ 3000zł? Fence, twój beryl kosztował więcej?

Link to post
Share on other sites

Kosztował sporo więcej (wliczając w to SLR-a jako bazę) - ale seryjna produkcja mogłaby być tańsza.

 

Co do lufy - chyba jednak łatwiej wykorzystać stalową rurkę niz przerabiać prawdziwą lufę.

W moim przypadku to była rurka o średnicy zew. 16 mm wytoczona do 14,25, średnica wew. 10mm akurat na airsoftową lufę. w miejscu mocowania lufy do frontu naklejona rurka o średnicy 18mm. Na lufie wyfrezowane rowki do wpasowania w osadę rękojeści i zatrzask ustalający. Koszt materiałów i roboty - 150 zł. Facet zrobił to tak dokładnie, że nawet nie musiałem kołkować tłumika ognia. Jest zamocowany na "wcisk" i nie da rady go ruszyć.

Link to post
Share on other sites

Jeśli możesz daj mi cennik na PRV części. Temat w mojej grupie jest poważnie poruszany o tym więc daj znać...

Cennik potrzebuje tych rzeczy:

- Podstawa muszki składana wraz muszką

- Tłumik płomienia od beryla

- dźwignia bezpiecznika

- selektor ognia w wersji V

- szczerbinka

- kolba składana

- kolba składano-łamana (taka co jest w mini-berylach)

- Korpus metalowy dolny

- Nakładka górna z RIS'em

- Nakładka górna bez RIS'a

- Nakładka dolna z RIS'em i rączką

- Nakładka dolna z samymi RIS'ami

- Nakładka dolna bez RIS'ów

- Kolanko gazowe

- Metalowe nakładki foregrip'a

- Szyna montażowa kładziona na nakładkę korpusu do szczerbinki

- pas parciany

- wycior

 

Jak możesz to podaj mi cenne tych rzeczy na PRV. Pozdrawiam.

Edited by Jano
Link to post
Share on other sites

Dobra pożartowaliśmy sobie trochę ale widzę, że temat daje ludziom złudne nadzieje.

Ludzie przestańcie śnić.

Wersja zdekowana kosztuje w fabryce 4960 zł, Mini beryl 4390 zł

 

Tanie części to tylko chyba kradzione. No, może mają znizki dla pracowników :lol:

 

Korpus? Przecież to jest istotna część broni.

Link to post
Share on other sites

No na boku się już skończyły :( ŻW zaczyna ganiać i zgarniać gdzie się da. Mówiąc krótko zaczęła się mała nagonka na sprzedających na boku części. Szkoda :( tak spod lady były niekiedy o wiele tańsze niż w łuczniku i nie trzeba było tyle czekać :(

Link to post
Share on other sites

to nie był kradziny towar ;) tylko posiadający drobne wady produkcyjne nie nadające się do montażu w berylu ostrym - jednak sprzedawać tego nie można. Mówiąc krótko : po co ma leżeć i czekać na przetopienie lub zniszczenie skoro można sprzedać komuś kto i tak będzie musiał to zniszczyć by wpasować w replike

Link to post
Share on other sites

Co za typ... Ciekawe czy prokurator by się z Tobą zgodził, w czasie przesłuchania w sprawie o paserstwo... Po 2 lata w lodówie może bys się nauczył szanować cudzą własność...

Ja, z kilku moich replik, używam stale 2... Reszta "leży i się kurzy"... Przyjdź do mnie do domu i spróbuj którąś zabrać... Po co ma się marnować...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...