Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowe umundurowanie Helikona "special forces"


Recommended Posts

  • Replies 627
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chciałbym zacząć od przedstawienia linków do sprzętu (munduru), o którym chce pisać. Oto linki (obyście na ocznie zobaczyli jak to wygląda) : http://www.e-militaria.pl...-helikon-nowosc spodnie oraz bluza http://www.e-militaria.pl...camogrom-nowosc

 

Więc tak, jako, że jest to nowość w Krakowie z moich informacji wynika, że jest tego kilka sztuk nie więcej niż 5 (!?). Tkanina jak w opisie na stronach nie chcę się o tym rozpisywać. Ale jest bardzo mocna i wytrzymała w dotyku przypomina Codure.

 

Zalety:

- Wytrzymałość materiału.

- Łatwość w eksploatacji tj. czyszczeniu i noszeniu (nie szeleści).

- Bluza ma rękawy mundurowe, a jej główna część jest to termoaktywna tkanina, (co chyba ważne jest).

- Odczepianie ze spodni jak i z bluzy ochraniaczy (są na rzepie).

- Możliwość traktowania spodni jako „narzutki” na inne są one rozsuwane na zamku plastikowy na całej długości nogawki.

- Rozpięcie nogawki niżej i opuszczenia spodni na buty swoisty „stop tup”, oczywiście nogawki można też upchnąć do spodni. Nie szeleszczą, co chyba ważne jest.

- Zabezpieczone kieszonki poziome w okolicach krocza Np. na magazynek do pistoletu, batonik lub coś innego wąskiego.

- Rzepy na bluzie do zaczepienia naszywek (w tym wypadku na rzepek).

- Kamuflaż, który na nasze warunki leśne jest całkiem znośny i w zimie chyba też będzie dobry.

- Bluza posiada dwie kieszeni na rękawie, do których można schować papierosy magazynek do „emki” lub telefon komórkowy.

- Stójka w kołnierzu, przez co nie trzeba nosić chusty lub szalika

- Rękawy w bluzie są rozpinane prawie do łokcia, a na nadgarstku możne regulować szerokość za pomocą rzepa.

 

A teraz by nie było zbyt hura optymistycznie WADY :

 

- CENA (! !)

- Brak większej ilości kieszeni w spodniach są tylko, 4 (z czego dwie wąskie).

-, Aby schować łapki trzeba rozpiąć spodnie od góry i wsunąć je do rozsuniętego zamka od nogawek (zamek jest otwierany w obie strony).

- Pozostawianie małej ilości miejsca na pasie Np. do podpięcia manierki (szlufki są bardzo szerokie).

- Ostatnią, jaką zauważyłem (poza zgadywanka…) jest trudność w dostępie do oporządzenia w takim samym kamuflażu.

 

 

Zapewne główną wadą jest cena, ale niestety jak się pojawi coś nowego to z reguły jest drogie, ale miejmy nadzieję, że kiedyś nastąpi jej obniżka takowej. Więcej plusów i minusów nie stwierdziłem, ale jak się pojawią to na pewno pojawią to je opisze.

Kamuflaż ten jest używany przez firmę BlackWater oraz pewne jednostki U.S. w Afganistanie. Ta informacja ostatnia dla tych, którzy chcą się czegoś dowiedzieć, kto tego używa.

Link to post
Share on other sites
bardzo mocna i wytrzymała w dotyku przypomina Codure.

Toż to zwykły NYCO...

Nie szeleszczą, co chyba ważne jest.

Dziwnym nie jest przy tym materiale

- Pozostawianie małej ilości miejsca na pasie Np. do podpięcia manierki (szlufki są bardzo szerokie).

A kto nosi manierki na pasku w spodniach? To są szlufki na rigger albo rescue belt.

Ostatnią, jaką zauważyłem (poza zgadywanka…) jest trudność w dostępie do oporządzenia w takim samym kamuflażu.

Hmmm, Eagle, LBT, Tactical Tailor i wiele innych firm robi z Multicam'u.

Kamuflaż ten jest używany przez firmę BlackWater oraz pewne jednostki U.S. w Afganistanie

Nie. Oni noszą Multicam a to jest Camogrom.

Link to post
Share on other sites

Jasne Mi chodziło Mi ogólnie o multicama. A CAMOGROM niestety jest chwytem komercyjnym. Tylko chyba R. Polko do jakiegoś zdjęcia miał multicama Dzięki za pomoc w poszukiwaniu oporzędzenia. Co do manierki to Ja tak nosze :)

Edited by Laos
Link to post
Share on other sites

Wuki sugeruje się tabelką z oporzadzeniem w MC u gunsmoke'a gdzie ejst ewidentnie czapeczka condora i pisze:

 

WSZYSTKIE PRODUKTY W TEJ TABELCE WYKONANE SĄ Z ORYGINALNEJ CORDURY OD

 

WSZYSTKIE CZĘŚCI TEGO WYPOSAŻENIA TAKTYCZNEGO POSIADAJĄ LICENCJONOWANE METKI CP

Link to post
Share on other sites

Mundur o którym piszecie jest dostępny za dużo mniejsze pieniądze na ebaybanned, i wcale nie wierzę że jest to jakiś camogrom, tylko w chinach różne metki do tego przysyłają, ale żeby za 500 zł zdzierać to już lekka przesada.

 

EDIT: nie spojrzałem na cenę bluzy :P przepraszam.

Edited by Kosmo
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Apropos panowie jak jestesmy przy ACU to od razu zapytam jak dobierać rozmiar ACU. Bluze RAID Woodland noszę przy wzroscie 180 cm XL Long i jest co prawda odrobinę za dluga ale za to wygodniejsza po wpuszczeniu w spodnie niż XL Regular. Jakbym kupował bluzę w kroju ACU to moge spokojnie kupić juz Regular czy lepiej nzowu Longa jak wpuszczam bluze w spodnie? Wiem że pytanie może dość dziwne ale nie wiem jak na długość bluzy wpływają zmiany w kroju.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...