Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam mam do was pytanie które kable kupić gdyż chciałem wymienić okablowanie w swojej emce i zrobić przejściówke odrazu z małego na duży wtyk.

Czy te by sie nadawaly lepiej http://www.modelarski.com/index.php?page=product&id=373 czy może w elektronicznym kable niskooporowe do głośników takie przeżroczyste ?? i Czy np jeśli miałbym w replice kable 1,5 z tego linku zamontowane a przejściówke zrobił z takich http://www.modelarski.com/index.php?page=product&id=1677 to czy nie rypłoby się nic i czy działałoby lepiej niż z kablami 1,5 w przejściówce ?? Bateria będzie 9,6 3300 G&P.

Z góry dziękuje za odpowiedź i porade.

Edited by GRELO OASG
Link to post
Share on other sites

Głośnikowe mają naprawdę niski opór (0,008mohm), a ich cena jest porównywalna z tymi z twojego linka. Weź takie o przekroju 1,5 lub 2 mm^2) Ja osobiście jestem zwolennikiem kabli głośnikowych i wiem że wielu maniaków używa takowych przewodów. Ich zaletą jest to, że wykonane są z miedzi utlenionej i to czyni z nich najlepsze przewody. Dodatkowo plusami głośnikowych jest ich giętkość i przezroczysta koszulka pozwalająca błyskawiczne zlokalizowanie ewentualnej usterki. Polecam z czystym sumieniem. :D

 

Nie rób przejściówek bo im więcej łączeń tym większy opór! Najlepiej oderwij ten mały wtyk (tam gdzie podczepia się ten fragment kabla z bezpiecznikiem) i zlutuj głośnikowy. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby doszczętne wyprucie starych kabli (od styków spustowych i silnika i zrobienie na nowo przewodu z głośnikowego już bez tego łączenia (tam koło nasady kolby). Na "plusie" wlutuj bezpiecznik, a na końcu duży wtyk. Luty wykonaj jak największą ilością cyny na "rozczochranych" przewodach. To zmniejszy opór.

Link to post
Share on other sites

Ich zaletą jest to, że wykonane są z miedzi utlenionej i to czyni z nich najlepsze przewody.

Taka mała poprawka, kable głośnikowe robione są z miedzi BEZTLENOWEJ, a nie utlenionej ;) I to też nie wszystkie, tylko te lepsze i droższe. Trzeba patrzeć po opisach ;)

Link to post
Share on other sites

Tak wiem standardowe chce zastąpić właśnie albo tymi z linku albo głośnikowymi bo u mnie w mieście w elektronicznym moge je dostać. Co do przejściówki będzie mi potrzebna bo musze mieć przejście z małego wtyku na duży a w razie czego szybko zmienić znów na mały gdyż baterie będe miał na kolbie a jeśli się skończy to pod lufą. Czyli takie głośnikowe przeźroczyste nadają się i zwiększą szybkostrzelność ( mam M733 z JG ).

Link to post
Share on other sites

Moja propozycja to zamontowanie na raz 2 końcówek bez żadnych przejściówek.

Nie wiem dokładnie jak tam są rozłożoneprzewody ale generalnie jest do zrobienia tylko może być konieczność zastosowania 2 bezpieczników (ewentualnie rezygnacja z jednego lub obu).

Pozatym montuj nowe złącza i tak jak kolega już pisał, nie żałuj cyny i dobrze podgrzewaj styki aby połączenia były jak najlepsze.

 

Oczywiście jeśli zrobisz przyłącza na 2 akumulatory, to trzeba pamiętać że nie możesz ich na raz podłączyć.

 

Aktualnie jestem na etapie planowania układu do AEG'ów dzięki któremu można będzie podłączać 2 akumulatory z automatycznym przełączeniem na zapasowy po odłączeniu podstawowego.

Gdy będę miał już coś konkretnego, to napiszę na forum.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

moza tez kupić kable niskooporowe w dobrym elektrycznyym za 20 zeta xD. to sie chyba opłaca ale nie wiem co z jakością tych kabli icon_wink.gif g&P robi kable niskooporowe za 125 zeta. czy ktoś coś moze powiedzieć, porównać te kable firmowe i z elektrycznego? które lepiej kupić ??

Link to post
Share on other sites

Odnośnie przewodów głośnikowych - czy jest duża różnica między poszczególnymi producentami? Jeśli tak to którego producenta kable brać? No i czy faktycznie będzie jakaś zauważalna różnica między kablami podanymi w linkach przez GRELO OASG?

 

PS: Czy odczuje jakąś różnice między kablem o przekroju 1,5mm^2, a 2,5mm^2 ?

Edited by slepy
Link to post
Share on other sites

Z tego co pamiętam z lekcji fizyki (a pamiętam mało :P ), to "grube kable=niski opór", "długie kable=duży opór". Czyli im kable grubsze i krótsze, tym lepiej. Ja wczoraj wymieniłem w swojej eMce całe okablowanie właśnie na "głośnikowe" 1,5mm. Pozbyłem się bezpiecznika i dodatkowego łączenia, które było przed bezpiecznikiem. Szybkostrzelność wzrosła, trudno określić na ile, ale na oko może nawet z 20%. Co mnie bardzo mile zaskoczyło, to bardzo znacząco polepszyła się reakcja na spust.

Dodam, że mam ICSa, a stockowe kable wołały o pomste do nieba - takie same widziałem w MP5 CYMY za 300zł :-F W dodatku po dwóch latach wszędzie była poprzycinana izolacja, jakieś przetarcia, jeden z kabli w GB był do połowy zryty przez zębatkę osi silnika... Więc taka poprawa w sumie nie dziwi, ale efekt psychologiczny na mnie wywarło, hehe.

Link to post
Share on other sites

Odnośnie przewodów głośnikowych - czy jest duża różnica między poszczególnymi producentami?

"Krzakowaci" producenci (czyli wszelkiej maści "renomowane" super firmy amerykańskie czy niemieckie*) często zawyżają parametry sprzętu audio produkowanego przez siebie, więc z kablami też może być tak, że kable z miedzi beztlenowej okażą się nie do końca beztlenowe ;) Zasadniczo im kable droższe i lepszego producenta tym pewniejsze (ogólnie w audio jest taka zasada ;) ).

 

Z tego co pamiętam z lekcji fizyki (a pamiętam mało :P ), to "grube kable=niski opór", "długie kable=duży opór".

Jednak pamiętasz wcale nie tak mało. Dobrze piszesz, im krótszy kabel i większa grubość tym mniejszy opór. Jednak grube krótkie kable z byle jakiego materiału mogą mieć również duży opór (w stosunku do swoich wymiarów).

 

*nie oznacza to że każda amerykańska czy niemiecka firma jest dziadostwem, tylko często sprzedawcy na allegro podpisują tak wyroby chińskich firm które nadają się tylko o kant tyłka potłuc.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Taka mała poprawka, kable głośnikowe robione są z miedzi BEZTLENOWEJ, a nie utlenionej icon_wink.gif I to też nie wszystkie, tylko te lepsze i droższe. Trzeba patrzeć po opisach icon_wink.gif

 

 

- Dobre kable to robi się ze srebra + el. miedzi + guma + drewno i złoto. Dobre kable kosztują w granicach 1000zł za 1m. A to tylko klasa średnia.

Dobrze, że do ASG potrzeba tylko zwykłych kabelków. Ps. Ma ktoś srebrne kable? lub srebrzone?

Link to post
Share on other sites

- Dobre kable to robi się ze srebra + el. miedzi + guma + drewno i złoto. Dobre kable kosztują w granicach 1000zł za 1m. A to tylko klasa średnia.

Zgadza się, ale srebro i złoto to już inna bajka. A, no i proszę Cię jeszcze, pokaż mi kabel który kosztuje 1000 zł za metr. No i powiedz mi w którym miejscu w kablu według Ciebie przydaje się drewno bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Kable widziałem za 1500zł metr. Kabel głośnikowy by wykorzystać dobrze swoją "przenośność" powinien być oddalony o ok. 10cm od podłogi. Do tego stosuje się podkładkę drewnianą. różnica w dźwięku na dobrych kolumnach ogromna.

 

Podobne rezultaty dają kolce + kamień + kolce podstawione bezpośrednio pod kolumny. Polecam zwykłą płytę nagrobkową. Kolce metalowe 3 lub 4 w zależności od kolumny.

 

Ogólnie najfajniejsze kable jakie widziałem miały 12cm na 15cm o długości 0,5m do przedwzmacniacza. Ew. do "prosiaka".

 

Drewno jest wykorzystywane ze względu na inne właściwości niż guma. Oczywiście służy jako dodatek.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Troche odgrzewam, ktoś tutaj mówił o drogich przewodach. 1500 to nie jest dużo.

 

http://www.hi-fi.com.pl/testy_hifi_k_s_txt.php4?id=172 - kable nordost valhalla mają cene.

 

Co do wypowiedzi mikadorus'a... to jeśli kupimy sprzęt hi-end to słychać różnice w dźwięku.

Dodatki o jakich mówisz typu podstawki itp. nie dają praktycznie nic. Ludzkie ucho nie potrafi znaleść różnicy pomiędzy tak subtelnymi zmianami, a robi to za ciebie autosugestia.

 

Wykazały to testy w których uczestniczyli audiofile, nie potrafili rozpoznać np. kabla nordost od zwykłego kabla z elektronicznego ;), zwyczajnie wydawało im sie że coś słyszą.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...