Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Magazynki Hi-Cap - obsługa


Recommended Posts

No dobra. Zaraz mi się pewnie dostanie, ale uczciwie mówię, że odpowiedzi na moje pytania nie znalazłem na forum (a działa ostatnio WYJĄTKOWO wolno), nie znalazłem też na żadnym forum zagranicznym...

Od wczoraj jestem posiadaczem kałacha... Dokupiłem do niego magazynek hi-cap i właśnie z nim są związane moje pytania.

Pierwsze: Czy magazynek nakręca się po nasypaniu kulek?

Drugie: Czy magazynek "nakręca" się po włożeniu w broń, czy przed włożeniem.

Trzecie: Jak często musicie nakręcać magazynek podczas strzelania? Czy jedno nakręcenie mechanizmu starcza na cały magazynek?

Czwarte: Czy to normalne, że nie podaje ostatnich kilkunastu kulek? Tak około 30... Dziś właśnie miałem taką sytuację, że nawet pomimo nakręcenia magazynka, nie podawał ostatnich kulek. Jeśli nakręcałem magazynek poza bronią, w momencie włożenia mechanizm się "odkręcał", jeśli nakręciłem włożony do broni, strzelał jedną kulkę, po czym magazynek znowu się odkręcał.

Piąte: Do jakiego momentu nakręca się magazynek? Do oporu? Do jakiegoś wyraźnego kliknięcia?

I tak. Wiem, że jestem noobem. Sory, ale do magazynka nie mam instrukcji obsługi:)

Inkub

Link to post
Share on other sites
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ad 1)

No dobrze by było :D

ad 2)

Jest to obojętne ja robie w sasadzie i tak i tak.

ad 3)

Nie jedno nakręcenie wystarcza na ok 30-40 kulek w każdym razie napewno tyle ile wejdzie w komore magazynka.

ad 4)

Ogólnie to zajawiasko mam też w moim ICS'sie ale przyznam się, że G3 TM tego nie miałem wypluwał wszystkie. W przypadku ICS'a poprsotu jak już nie ma kulek w magu kulki nie dosięgają już końca komory i nie wypadają. Myślałem, że jest to przypadałość maga ICSki a tu patrz :)

ad 5)

Proponuję nakręcić pare razy magazynek wyjęty i patrzeć na zbliżające się kulki w komoże aż dojdą do końca. Jak zrobisz to pare razy będziesz w stanie już odróżnić odgłos nakręconego mag'a od nie nakręconego do końca. Kwestia obsłuchania, że się tak wyraże :wink:

Link to post
Share on other sites

Pinky przy okazji innej wypowiedzi (o P90) stwierdził, że hi-capowi do AK starcza jedno podkręcenie, zostaje tylko jakaś marna resztka na dnie. Z kolei Cappuccio zaprzeczył, gdyż mu się ta sztuka nie udaje.

Więc prawidłowa odpowiedź brzmi - jeśli zostaje ci dużo kulek w magu, to musisz podkręcic jeszcze raz. Jeśli nie - no to podkręcać nie musisz :D Ot, cała filozofia :)

Link to post
Share on other sites
Każdego innego trzeba nakręcać co tyle kulek ile się mieści w rurce podającej je czyli ok 30-40.

 

Te Szopen!

Nie dość , że wyzywasz innych od lamerów, to jeszcze prawisz farmazony, jakbys hajkapa w ręku nigdy nie miał. No bo pewnie nie miałeś. 30-40 kulek? buahaha , gdybyś mówił praddę, to by mi już dawno palec odpadł od kręcenia :) W hajkapie do famasa wystarczy jedno nakręcenie aby wystrzelić całą amunicję: czyli ok 290 kulek, 20 zostaje w "rurce". Jeżeli chcemy, żeby i one wyleciały , wystarczy odwrócić giwerę magiem do góry i zdać się na magiczną siłę grawitacji. Gdy liczy się szybkość a wróg czai się za narożnikiem nie mamy czasu na zmianę magazynka i trzeba się chwytać kaźego sposobu :)

 

Nalezy jednak zaznaczyć, że kady użytkownik hajkapa podkręca go od czasu do czasu, dla pewności. W wypadku, gdy znajduje się w nim np połowa kulek, po odwróceniu mechanizm mógłby się sam 'rozkręcić'. Zaznaczam, że w tym miejscu teoretyzuję, bo jeszcze nigdy się mi nic takiego nie przytrafiło. Ale im mocniej hajkapem machamy, tym mniej efektywnie podaje on kulki i dlatego należy go razporaz nakręcać.

Link to post
Share on other sites

Nie bardzo was rozumiem co ma P90 do Ak, ale niech wam bedzie.

Hi Capa nakrecalem raz do charakterystycznego kliku.

Cos tam zawsze zostawalo i grawitacja pomagala tyle co umarlemu kadzidlo. Nie jest to wazne czy podkreca sie przed czy po, ja nakrecam przed zaladowaniu dla pewnosci zeby zobaczyc czy kulki sa na wierzchu ,raz z powodu jakiejs kulki (sławetne Cyberguny 20) kulka zablokowala sie juz w Hi Capie. Potem dokrecam do charakterystycznego kliku jak magazynek juz siedzi w sprzecie. Inkub dojdziesz do wszystkiego sam ASG nie jest tak skomlikowanym hobby :) Po prostu jak czegos nie wiesz to sie spytaj. I przywiaz jakims sznurkiem badz zylka stopke od kolby do wreg w srodku niej, lubi sobie odpasc i mozesz nie znalezc. Dziurke w wredze wypalic mozesz bez problemu rozżażonym do czerwonosci gwoździem, rob to nad gazem.

 

Jak sie was spytac o sposoby robienia kupy w terenie to odpowiecie mi jak sikac ?

 

Ps. Chopin wydaje mi sie ze nie znasz pojecia Lamer. Wyjasnie ci, Lamer to ktos kto zgrywa kogos obcykanego z tematem, a tak naprawde niewiele wie. Inkub od razu zaznaczyl ze nie ma zielonego pojecia i jest newbie.

Link to post
Share on other sites

Spoko, o zabezpieczaniu części do AK wiem już chyba wszystko, to jeden z tematów, pod kątem którego dokładnie przeszukałem wszystkie znane mi fora:)

@Szopen... Wiesz... Moje pytania rzeczywiście byly bardzo, bardzo zielone... Ale to twoja odpowiedź była lamerska kolego... I na dodatek błędna - mi nakręcenie mechanizmu w hi-capie starcza na jakieś 350 kulek, więc sporo więcej, niż podajesz to w swojej odpowiedzi, Krynico Mądrości.

Pozdrawiam

Inkub

Link to post
Share on other sites

a ja bez obrażania nikogo (co niestety ostatnio jest częste na forum) powrócę jeszcze do kwestii "odkręcania" się magazynka. Mi się to zdarza ostatnio dość często przy wkładaniu magazynka: nakręcony do oporu odkręca się po włożeniu i trzeba się bawić od nowa w kręcenie. Ponieważ używam już gun-a od jakiegoś czasu, przypuszczam, że może to wynik zużycia, czy zapiaszczenia :cry: ale może się mylę...?

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...
  • 4 months later...

Tak? To w jaki sposob wedlug ciebie ten mechanizm dziala jesli nie w oparciu o sprezyne? Sprezyna w hi-capie jest, ale innej konstrukcji niz te w low-capach.

 

Nastepnym razem zanim nasmarujesz kolejna glupote, zweryfikuj swoja wiedze.

 

EDIT: Widze, ze Sean Penn mnie ubiegl o ulamek sekundy :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ok, znalazłem temata o hi-capach ale mam inny problem: wsypuje kulki do pełna, wsadzam magazynek na swoje miejsce do karabina, nakręcam i... pierwsze naciśniecie spustu to jedna kulka wystrzelona, potem pare pustych strzałów i znowu kulka, jak przed wystrzałem zatrzęse karabinem to strzela kulką. Magazynek jest nakręcony. Czy to normalne, że strzela z takimi przerwami??

Link to post
Share on other sites

AK Beta ma wypluć 250 na jednym nakręceniu? To chyba ja coś źle robie, bo zawsze kręcę do zmiany dźwięku (z klik-klik do szur-szur) i strzela jakies góra 40bbs. A zostaje mi ok.10 na dnie. W boju to się nie czuje, ciągle podręcasz, ale jak czytam o wystrzeleniu 350 bbs z hi-capa to chyba będę swój reklamował...

Link to post
Share on other sites

blady, zrób konkretny test w domu, weź kulki, wsyp do maga, nakręć zeby widzieć na górze kulke w podajniku, dosyp do końca kulek, włóż do guna, nakręć dłuuugo i wal ogniem pojedyńczym liczać ;)

 

ja zrobiłem tak w swoim hi capie krótkim do Thompsona - rzekomo mieszczacym 190 kulek, faktycznie(wg podanej wyżej procedury) 180 kulek, rurce podajnika siedzi ok 23 kulek, gun wywala na jednym nakręceniu równo 157 kulek, żeby było ciekawiej u mnie nie ma "klik"u... po prostu kręce, kręci się coraz ciężej i ciężej aż po prostu po ok 50-60 ruchac palcem po spodzie maga się bałem dalej kręcić i tyle :P i wystrzelał wszystko co wystrzelać mógł,tzn podać do lufy...

Link to post
Share on other sites
po ok 50-60 ruchac palcem po spodzie maga się bałem dalej kręcić i tyle  i wystrzelał wszystko co wystrzelać mógł,tzn podać do lufy...

Nic się nie stanie jeśli za dużo razy przekręcisz – po prostu gdy będzie już max nakręcony to blaszka na którą 'przekazywane' jest 'nakręcenie' magazynka się skończy... wtedy jak będziesz kręcił będzie taki fajny brzdęk (;

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A ja mam takie pytanko ...... kiedy miałem M4 z body z TM ... i do tego dałem maga z CA hi-capa to nie dziwiło mnie że puszcza "puste" serie ale teraz jak sobie wymieniałem body na metal Body z CA to sie cholernie dziwie czemu puszcza "puste" serie ..... domyślam sie że mag jest zjebany , ale to przecież jest taka prosta konstrukcja że nic nie powinno sie psuć :? ... Moje pytanie .. Czy wie kto w czym leży problem ??

 

"puste" serie-kiedy karabin strzela a z lufy nic nie leci (magazynek w środku , pełny :P :P ) to tak tylko w woli ścisłości

Link to post
Share on other sites

Hooah

 

IMO poprostu magazynek za płytko wchodzi w gniazdo. Ostatnio miałem to samo na takim "zlocie" wojewodzkim :wink: Wystarczyło walnąć maga od spodu, pokrecic (to tez był problem ale nie ten temat :wink: ) i wszystko sie naprawiło. Podklej kilka kawałkow taśmy izolacyjnej do srodka gniazda magazynka. Żeby nie było luzow wielkich. Jeśli masz Hi-capa CA i body CA to mozesz zrobić taki patent jak piszą chlopaki na MG. Dostać sie do samej obudowy hi-capa i leciutko rozciągnąć scianki (sprawdziłem u siebie - działa :D ).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

a propos hi-capów może nieco od tematu odejdę ,ale interesi mnie bardzo to jak działa te ustrojstwo :D (wiem ,ze tam sie kręci kółeczkiem, kulki podaje do komory i już 8) ) ale chodzi mi o wiedzę od strony technicznej a nie praktycznej. W sumie to najlepiej było by, gdyby ktos podrzucił jakieś fotki, szkice albo rysunki, jak to wygląda w środku. :F

Link to post
Share on other sites

A właśnie. Ja też używałem dotychczas tylko low capów i midów i mam pytanie- ile średnio kulek powinien podawać hi cap po jednym nakręceniu, bo to co piszą ludziska wcześniej (od 30 do 200! kulek) to mi się we łbie jednak troszku miesza...

Link to post
Share on other sites

wiesz, to zależy od tego jaką masz replikę. Pogadaj z kimś ,kto ma ten sam model i używa hi-capów, :F bo jak sam zauwazyłes ilośc podawanych kulek różni się ,a różnica wynika z tego ,kto jest producentem maga i do jakiej repliki 8)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...