Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Na ostatniej strzelance z moim gunem (m733 z JG) zaczeły się dziać dziwne rzeczy. Konkretnie pojawił się olbrzmi rozrzut, każda kulka leciała w inną stronę. Do tego kilka razy zauwazyłem przy wylocie z lufy białe "płatki", "piórka" (generalnie nie wiem jak to opisać). Po powrocie do domu wyjąłem lufę, rzeczywiście w środku był chyba jakiś fragment roślinki (ale nie jestem pewien), czy coś takiego... Ale co ciekawsze, wylot lufy (jakieś 3cm od końca) wewnątrz pokryty jest cienką warstwą najprawdopodobniej białego plastiku, od którego przy czyszeniu wyciorem odchodzą bardzo niewielkie framnenty. Generalnie to COŚ z kosmosu, silnie przywarło do wnętrza lufy... :wink: Nie znam się za dobrze na tych sprawach ale wydaje mi się, że może to pochodzić od kulek (używałem extreme precision 0,23). Stockowo lufa w mojej eMce ma zdaje się 6,08. Czy ktoś już spotkał się z takim problemem?

 

Chwilowo rozważam dwie opcje, przyznam, że co do obu mam wątpliwości:

1. Wytrzeć wylot bardzo drobnym papierem ściernym (by Kiwi)

2. Zanurzyć wylot lufy w jakimś rozpuszczalniku (by mój stary).

 

Proszę o pomoc bo chciałbym się jeszcze w ten weekend postrzelać, a na nową lufę póki co nie mam kasy.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam!

 

Miałem taki sam problem w mojej MP5-tce z chromowaną lufą precyzyjną od Classic Army. Jazdy zaczęły się gdy zacząłem stosować Extreme Precision. Z początku też nie zczaiłem w czym rzecz i odesłałem tak zabrudzoną lufę do fachowców z ASGshop'u. Panowie zasugerowali, że może to być wina kulek jak i samej lufy. Przetestowałem inny egzeplarz lufki i problem dokładnie ten sam. Po jednym mid-capie nie dało się już normalnie celować a wiórki leciały z lufy.

 

Z przeczyszczeniem lufy wyciorem nie miałem jednak najmniejszych problemów ("na świeżo" wiórki łatwo usunąć). Wyczyściłem ładnie, załadowałem Blastery od kumpla i od tej pory strzela bez problemów... nic się nie brudzi. Jak dawniej na Excellach.

 

Extremy dobre kulki ale niestety w niektórych lufkach się zcierają.

Link to post
Share on other sites

Ale dlaczego plastik "smugami" osadza się przy wylocie? I dlaczego w identycznym (kupionym w tym samym czasie, z tego samego sklepu) egzemplażu m733 mojego kolegi, nic takiego się nie dzieje? Chyba faktycznie zmienię kulki. Najpierw jednak muszę się tego pozbyć... Spróbuje jakiś rozpuszczalnik.

Link to post
Share on other sites

To jest wina extreme precision. Po prostu przy ich używaniu trzeba czyścić lufę po każdej strzelance, więc użytkownicy luf z teflnoem powinni sobie raczej odpuścić kulki extreme - jest duża szansa że przy którymś czyszczeniu lufy wyczyszczą ją także z teflonu... Sam mam preckę od CA i po każdej strzelance gdy przeciągnę szczotką na wyciorze lufę to na początku wylatuje mgiełka pozostałości po kulkach - widocznie te kulki tak mają. Rozuszczalnik? po kiego kija? Chcesz sobie gumkę rozpuścić? Wycior, szmatka i do dzieła ;)

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

1 - Jakim sposobem rozpuści gumkę? Wlać rozpuszczalnik do słoika i zanużyć lufę w rozpuszcazalniku, a następnie przetrzeć w środku wyciorem z bawełnianą szmatką i gotowe! Lufy nie zniszczy ponieważ rozpuszczalniki do tworzyw sztucznych nie rozpuszczą twożyw nieorganicznych (np. stopów metali takich jak mosiądz czy stal).

 

2 - Jeżeli koledze się tak nie robi to znaczy że nie z kulkami jest coś nie tak tylko z twoją repliką... Ja strzelam extreme-ami i jest wszystko ok. Po zmyciu rozpuszczalnikiem zobacz czy lufa na odcinku osadzania się osadu nie jest brudna/porysowana/chropowata/zakrzywiona itp.

 

3 - Przecierz napisał że wyciorem nie schodzi...

 

4 - Nowy patent - Nalej na szmatkę rozpuszczalnik a szmatkę na wycior... Najpierw musisz się tylko upewnić czy rodzaj stosowanego rozpuszczalnika nie rozpuści ci wyciora :P

Link to post
Share on other sites

Bez sensu. Jeżeli rozpuści wycior to osad też. Jeżeli nie rozuści osadu to wyciora tez nie. Jeżeli dotkniesz tym rozpuchem wyciora to moze być bardzo nieciekawie.

 

Na 99% coś przy HU zdziera skorupę z kulek.

 

W ogóle to ja dalej nie wiem co ten rozpuch ma rozpuszczać. Czy te wiórki przykleiły się pod wpływem temperatury do metalu?? Przypalałeś ją palnikiem, że tak się stało? Bo nie wiem kompletnie czemu to ma służyć.

Edited by Wojtass_nt
Link to post
Share on other sites

Czytaj ze zrozumieniem... Co ma rozpuszczać?? Zgadnij - liczę na szczyptę inteligencji z twojej strony - uda ci się :D

 

Nie koniecznie rozpuści wycior... Nie będe ci tego tłumaczył ponieważ są ludzie dla których "tworzywo sztuczne" = plastik i koniec kropka - na to nie ma siły.... wróć do szkoły na chemię lub nawet poczytaj trochę internet. Nie trzeba być uczonym żeby stwierdzić że istnieje duuuuużo odmian tworzyw sztucznych..: są PCV (popularnie zwany plastikiem) Kevlar ABS Plexi i wieeeele wieeeele innych (jest tego naprawdę dużo bo są to polimery).

 

NIE powiedziałem że rozpuści wycior tylko żeby wziąć taki rozpuszczalnik który nie rozpuści wyciora.... albo mój sposób ze słoikiem i przeczyszczenie wyciorem. Rozpuszczalników też jest wiele (np. woda, olej, aceton, etanol, kwasy, zasady itp.)

Link to post
Share on other sites

Przerwę dyskusję... Nakierowany przez wojtassa dokonałem epokowego odkrycia...

 

Zwyczajny wycior, najzwyczajniej w świecie działa :) po paru minutach intensywnego pucowania lufka w środku jest już prawie czysta, zaraz wracam do pracy.

 

Przypalałeś ją palnikiem, że tak się stało? Bo nie wiem kompletnie czemu to ma służyć.

 

Nie mam pojęcia po prostu u wylotu osadził się najprawdopodobniej plastik z kulek. Teraz zamierzam po każdym strzelaniu czyscić sobie lufę (bez skojarzeń). A co do repliki kolegi... hmmm jego wciąż strzela normalnie, ale to nie wykluczone że jemu również się coś osadza. Postaram się to sprawdzić a w najbliższym czasie. A po powrocie z dwumiesięcznej emigracji zainwestuję w preclufę i nowy hop up... albo po prostu kupie jakąś porządną replikę.

 

Co do mojego pomysłu z rozpuszczalnikiem to był taki:

 

1. Sprawdzić jaki działa, wrzucając kulki do rozpuszczalnika i obserwując (3 lata w klasie biologiczno-chemicznej czegoś mnie nauczyły :D )

 

2. Gdzieś w połowie, zatkać lufę np. jakimś fragmentem tkaniny (wepchnąć go od strony wylotu)

 

3. Pod dużym kątem zanurzyć wylot lufy w rozpuszczalniku, i wyprostować do pionu (żeby w lufie powietrze nie blokowało dostępu rozpuszczalnika).

 

4. Odczekać chwilę, modląc się żeby zadziałało, po czym wyjąć lufę i wypchnąć szmatkę z wewnątrz (tym razem wypychając ją od strony hop-upa.

 

5. Przeczyścić jeszcze raz lufę suchym wyciorem.

 

6. Cieszyć się.

 

Swoją drogą najprostrze rozwiązania są zawsze najlepsze! :)

Pozdrawiam, dzięki za pomoc.

Edited by ciool
Link to post
Share on other sites

misiek009

ad.1 nie piszę tu że rozpuści lufę - tylko że gumka może swe właściwości starcić;

ad.2 z moją repliką jest wszystko dobrze swoje obserwacje opieram nie tylko na mojej replice - nie tylko ja używam w swoim gronie extremów;

ad.3 a właśnie wyciorem ze szmatką schodzi - trzeba się tylko postarać - sam tak robiłem;

ad.4 nadal odradzam rozpuszczalnik...

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

po waszych słowach postanowiłem sprawdzic lufy w Ak47cymy (stock), MP5wella (prec 300mm CA), SCAR-L JLS (stock CA 363mm), M15A4 carbne (systema 6,04)

 

Strzelam tylko na XP.

 

Brudu z kulek nie stwierdzono (lufy nie były długo czyszczone).

 

U Antonia to jest prawdziwa magia...

Link to post
Share on other sites

Chmmm owszem można zdejmować gumkę co strzelankę - ale jest problem jak ktoś ma replikę CA... przy rozbieraniu komory jest taka jakby zawleczka plastikowa w kształcie półkola trzymająca komorę na lufie - bardzo lubi się to łamać, nawet za pierwszym razem. W TM ten problem nie istnieje, nie wiem jak w replikach innych firm.

Co do patrzenia przez lufę u mnie też po strzelance lufa jest prawie czysta ;) widać tylko pare małych paprochów w lufie. Po przejechaniu szczotką na wyciorze pierwszy efekt jest taki jakbym porysował lufe :F potem się powoli to wszystko wyczyszcza.

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Witam.

 

Od pewnego czasu mam problem z M4 ICS Universal.

 

Celność repliki jest na prawdę kiepska.

Długo to trwało, ale chyba w końcu znalazłem przyczynę. W lufie zrobił się jakiś jasny osad, którego nie udało mi się wyczyścić.

 

Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość tego wyczyszczenia, i jak uniknąć tego w przyszłości?

 

Pozdrawiam Robert

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...