Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Lekkie "odkurzanie" tematu

 

W sumie lufa jest z mosiądzu, kulki są z tworzywa- dlaczego by nie spróbować użyć rozpuszczalnika do czyszczenia lufy ? ABS rozpuszcza się w ketonach (np aceton) a metal pozostaje nieruszony.

Ktoś już próbował usunąć tak zakleszczone na amen kulki ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam :)

 

Mam takie pytanko: jaki wycior kupić do repliki?

 

Mam lufę lufę precyzyjną 6.04mm o długości 550mm KM Head (w środku pokryta teflonem).

 

Boję się użyć byle jakiego wyciora, żeby nie zniszczyć lufy...

 

Co możecie mi doradzić?

Jaki "kaliber" wyciora będzie adekwatny do takiej lufy?

A może ktoś używa wyciora ze szczoteczką na końcu?

 

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja mam KM Head'a 509mm i używam do niego wyciora home made - czyli drut grubości 1,5 albo 2mm, na to na całej długości termokurcz, na jeden koniec końcówka od plastikowego wyciora (na kawałek szmatki) i dzięki temu wyciorowi, który mnie kosztował 60 groszy (termokurcz), moja lufa zawsze lśni :-F.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

ja mam poznaczone na wyciorze jak głęboko mogę go wsadzić by nie haczyć za gumkę HU. Często gdy już wydaje się iż lufa jest czysta(nie brudzi szmatek) psikam odrobinę silikonu na szmatkę i dalej czyszczę. Zwykle jeszcze sporo syfu da się wyciągnąć.

Link to post
Share on other sites

ja mam poznaczone na wyciorze jak głęboko mogę go wsadzić by nie haczyć za gumkę HU. Często gdy już wydaje się iż lufa jest czysta(nie brudzi szmatek) psikam odrobinę silikonu na szmatkę i dalej czyszczę. Zwykle jeszcze sporo syfu da się wyciągnąć.

 

No wszystko fajnie, ale skoro nie dochodzisz do gumki tzn. że pchasz syf wyciorem w jej stronę. W efekcie lufę masz czystą, ale u wylotu gumki jest totalny bajzel.

Link to post
Share on other sites

http://myk.elkopytko.pl/wmasg/lufa.PNG

tak wygląda mniej więcej sytuacja gdy wycior jest w lufie(w moim przypadku). Wpierw umieszczam wycior odpowiednio głęboko ruchem posuwisto penetracyjnym ;) następnie wyciągam go jednocześnie obracając. Można tą czynność porównać do wykręcania śruby. Gdybym Miał możliwości sprzętowe udowodnił bym iż na gumce HU nie ma totalnego bajzlu.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej mieć wycior z odkręcaną końcówką, wtedy wyjmujemy lufę i przeciskamy wycior i wyjmujemy z jednej strony, potem odkręcamy, wyjmujemy "patyk", nakręcamy i tak wszystko idzie w jedną stronę, czyli nic nie zostaje. I czyszczenie lufy bez smaru jest generalnie bez sensu... Na koniec polecam mieć smar teflonowy, ale taki rzadki i potem dopiero wytrzeć na sucho ;).

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Może masz rację, może ja mam, a prawda pewnie i tak leży po środku. Trzeba tak czy inaczej brać poprawkę jaką kto ma lufę, inaczej syf się zbiera wewnątrz lufy fabrycznej - z reguły surowy mosiądz albo aluminium, a inaczej na wyteflonowanym i gładkim jak lustro KMH czy Madbullu.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Jakie tam smary? Żeby się syf szybciej zbierał?

Ekstrakcyjna i na sucho i do widzenia ;-). Od ekstrakcyjnej osad z kulek kilku producentów złaził w lufach które tarłem.

Jak zwykle mistrzu, czytasz po łebkach... Idź mi, ekstrakcyjna pozostawia osad jakiś.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jak ekstrakcyjna jako suchy bardzo rozpuszczalnik zostawi Ci osad? Chyba po brudzie którego nie zmyjesz Ci zostanie, a to już oznaka niechlujstwa :-P.

 

EDYTA: Xel stronę wcześniej pisał o smarze :-P (dokładnie o silikonie - też tak robiłem do zebrania syfu, a później ekstrakt i na sucho na końcu). Czytasz po łebkach :-P.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...