Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Długość preclufy a osiągi


Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

JA niesądzę, żeby była większa niż 3fps ...

Też tak myślę - mi największą średnią (zmierzoną) różnicą, jaką udało się uzyskać na innej długości lufy, to było 5fps.

 

Co innego jeśli przesiądziesz się ze stocka na preckę - wtedy w połączeniu z jeszcze dłuższą lufą możesz dostać nawe +15fps

Link to post
Share on other sites

Poza tym, lepiej chyba mieć ściągany tłumik, a nie że nie ściągniesz już bo wtedy lufa wystaję... Poza tym jak ktoś już ładnie napisał, według mnie również tłumik ma tłumić wystrzał a nie zakrywać lufę...

Sam mam mały dylemat czy prowadzać lufę 509mm czy 590mm (ale chodzi mi o KM HEADa) i zakrywać go tłumikiem, czy lepiej zostawić sobie 509mm i cały tłumik będzie wytłumiał sprzęt.

Link to post
Share on other sites

Witam,

mam CA36C i planuję wymianę lufy. Nasuwają mi się 3 rozwiązania:

ekonomiczne - Systema 247mm

- KM Head lub Prometheus 247 mm

- Systema 363 mm + tłumik.

 

Czy różnice w celności między rozwiązaniem 1 a pozostałymi warte są tych pieniędzy?

Rozwiązanie 2 i 3 - koszty zbliżone (tani tłumik) - miał ktoś okazję porównać celność w obu przypadkach?

Może macie jakieś inne propozycje?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie są warte przy takich długościach lufy.

G36C jest kompaktowe i bardzo dobrze manewruje się nim w budynkach. Jeśli wstawisz tłumik na stałe, to stracisz tę kompaktowość.

 

Wstaw Systemę 247mm - to są bardzo dobre lufy, dodaj gumkę Systemy i będziesz happy.

Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie - jedno z tych dziwnych. Czy będzie się czuło różnice po zamianie stockowej lufy w M4 G&P (długość - 363mm, średnia wewn. 6,04mm), na preckę KM Head o długości 455mm?

 

Nadmieniam, że wiem, że trzeba będzie do tego kupić tłumik (nie zależy mi specjalnie na tłumieniu). Wiem, że stracę na poręczności (ale to replika do lasu) i wiem, że nie mało mnie to będzie kosztować (nikt nie mówi, ze ASG to tania zabawa:). Ale znowuż nie chcę wydawać 4 stów, żeby tylko zobaczyć, że nie ma większej różnicy.

 

PS: Karabin na razie stock (360fps), ale może kiedyś wzrosnąć do ok 400:)

Edited by MONKeyman
Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

gdybym chciał w g36c wymienić lufę ze stocka (247) na np 455 (km albo systema) to dużo by to zmieniło?? oczywiście zakrył bym wystającą część tłumikiem dźwięku.

 

i 2 pytanie: jaka jest średnica wewnętrzna tłumika dźwięku??

chodzi mi o to, czy lufa będzie miała luz, czy będzie dotykać "wewnętrznej ściany tłumika" :-P :-P

Link to post
Share on other sites

gdybym chciał w g36c wymienić lufę ze stocka (247) na np 455 (km albo systema) to dużo by to zmieniło?? oczywiście zakrył bym wystającą część tłumikiem dźwięku.

 

Na pewno poprawi się skupienie, ale przy zakupie takiej lufy licz się z tym, że musisz wymienić co najmniej cylinder. Stockowo jest Type 2 a dla lufy 455mm trzeba mieć Typ 0. Inaczej kulka będzie Ci zwalniać w lufie.

 

i 2 pytanie: jaka jest średnica wewnętrzna tłumika dźwięku??

chodzi mi o to, czy lufa będzie miała luz, czy będzie dotykać "wewnętrznej ściany tłumika" :-P :-P

Lufa będzie miała na pewno luz. W środku tłumika dźwięku jest gąbka.

Link to post
Share on other sites

cylinder oczywiście też bym wymienił (zapomniałem napisać :P)

ale boję się, że te 20 cm wystającej lufy (ukrytej w tłumiku) będzie drgało, co wpłynie negatywnie na skupienie. (nie znam się na tym :P) czy coś takiego w ogóle występuje w replikach asg??

Link to post
Share on other sites

Miałem CA36C a w nim najpierw preckę 247mm Systema,po jakimś czasie wpakowałem KM-Head 407mm,tłumik 20cm,lufa dochodziła do 3/4 tłumika i muszę przyznać że zasięg wzrósł lekko ale skupienie poprawiło sie znacznie.Z jednej strony zabieg warty zachodu kiedy strzela się w lesie,z drugiej strony,oprócz baterii w frontgripie, do obciążenia dochodzi tłumik (nie wygodnie w ch**) no i tracimy wspomniana mobilność. Gdybym miał możliwość ponownego wyboru,został bym przy systemie,a kase przeznaczył bym na kolimator :wink:

Link to post
Share on other sites

hellmans, sztuka w tym by gb był nie ruszany, a zmieniała się długość lufy - Steyr AUG i magiczne lufy o różnych długościach :-P

 

No chyba, że zrobić w lufie otwór przez który będzie uciekać nadmiar powietrza.

Edited by Panocek
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

W jakim punkcie w Poznaniu można dokonać wymiany lufy i gumki HU?

Jakie będą koszty tej wymiany?

Chodzi o koszty samej wymiany. Gumkę HU [Guarder] kupię w Specshopie, a lufę precyzyjną [systema] na Taiwangun i przyniosę do danego punktu i każę wymienić. Do L85A1 ma być lufa 509mm, tak?

Czy jest możliwość taka, żebym sam wymianił te części? Trudne to jest?

Przepraszam za ilość pytań, ale kto pyta-nie błądzi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...