Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 S-System [P&J] cz.2


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cholewa nie spodziewałem się że tutaj trafi temat o P&J :roll:

Mniejsza o to. Kopiuję z tamtego tematu :

 

Dostałem dzisiaj M933 z P&J....jak na razie opiszę wrażenia wizualne.

 

Wizual

 

Karabin jest świetnie wykonany. Plastik mogę porównać do tego z CA (!), tak więc stoi na wysokim poziomie. Metalowe są między innymi śruby mocujące rączkę transportową, kolba (chodzi oczywiście o rdzeń), hi cap, tłumik płomienia,selektor ognia, spust, obejma frontgripa, lufa zewnętrzna, muszka , rączka przeładowania, wyrzutnik łusek. Tak więc sporo tego icon_wink.gif

 

Wszystko jest bardzo dobrze spasowane, nic nie lata, (tylko kolba lekko się chwieje ale to pewnie normalne), na początku jak go wziąłem do rąk to można było pomyśleć że to CA!! Oczywiście body to abs, więc od razu się zreflektowałem icon_wink.gif

 

Generalnie nie jestem zwolennikiem eMek ale ten model mnie urzekł. Jest po prostu bardzo dobrze wykonany. Dzisiaj po południu podam jego osiągi icon_wink.gif Jak na razie bateria się ładuje. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

co za głupota, winszuje modom ale żeby serię P&J dać do tanich aegów to jakaś porażka !!!!!

 

oki więc odebrałem wczoraj swojego M4 CQBR z P&J no i to co mój przedmówca Drakeus napisał potwierdzam wykonanie na bardzo wysokim poziomie, wcześniej byłem posiadaczem M4 S-System też P&J i muszę przyznać że II generacja jest jeszcze lepiej wykonana:

 

1. Ris wykonany wręcz perfekcyjnie co widać odrazu.

2. Stockowa moc 350 fps pokazcie mi stockowego CA mającego tyle.

3. Wykonanie całości bardzo dobre wszystko dobrze spasowane.

4. Bateria 8,4V 1800 mAh na ogniwach Large

 

a tutaj mała fotka:

 

p7030654eg0.th.jpg

 

pokazująca że grupa tych aegów nie powinna się znaleźć w tanich aegach jak dla mnie to granda wstawianie tego typu replik tutaj gdzie dotąd był opisywany szajspalstic z allegro nie umiecie docenić że ktoś na rynku polskim chce robić i sprzedawać dobre jakościowo aegi za nieduże pieniądze .

 

oj zły i niedobry

Pandi

Edited by pandora
Link to post
Share on other sites

Jakbym jeszcze wiedział o czym piszesz to bym Ci i tak nie odpowiedział - bo nie wiem po czym poznać że są wzmocnione :wink:

 

Mniejsza o to. Karabinek doszedł z dwoma low-capami P&J i te siedzą bardzo dobrze. Generalnie podoba mi się że M933 nie jest wykonany w jednej kolorystyce - body różni się kolorem od reszty. Widać iż panowie z Dalekiego Wschodu się postarali o wygląd zewnętrzny...

 

Osiągów nie sprawdzę ponieważ coś jest ze stockową baterią/ładowarką. Czas pokaże, 7h ładowania jeszcze nie minęło.

Link to post
Share on other sites

Człowieku jak byś przeglądał te forum dokładniej to:

- zauważył byś że ktoś otworzył temat o P&J II gen ale jakiś mod go zamknął bo powiedział że takowy istnieje już (ten).

- od początku pojawienia się P&J II GEN wszyscy piszą o nich tutaj i NIKT oprócz CIEBIE nie robił z tego problemu

 

Zastanów się następnym razem zanim na wszystkich wyskoczysz :evil:

 

Przepraszam za OT i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wlasnie od 3 godzin jestem szczesliwym posiadaczem M16A3. Wyciagajac go z pudelka bylem tak zniecierpliwiony, ze wyrwalem kawal styropianu :P, ale to co ukazalo sie moim oczom utwierdzilo mnie w przekonaniu, ze moja ekscytacja nie byla bezpodstawna. Karabin wyglada naprawde ladnie i solidnie, body ma ciekawy odcien, ktory sprawia, ze replika nie wyglada jak kawal jednorodej plastiko-gumy.Lufa sie nie chwieje, cala konstrukcja zwarta i stabilna ;p, elementy dobrze spasowane zadnych nadlewek, szczelin i innych niespodzianek :P Ladowanie sie jeszcze nie skonczylo wiec o samym strzelaniu na razie nie jestem w stanie nic powiedziec.

Edited by tomcio
Link to post
Share on other sites
Jakbym jeszcze wiedział o czym piszesz to bym Ci i tak nie odpowiedział - bo nie wiem po czym poznać że są wzmocnione hahaha.gif

 

Chodzi o ef9772ca6a0ece99.jpg taki element czy jest podklejony czy wtopiony(?) metal? Po prostu jest czymś wzmocniony?

Edited by kamilkk
Link to post
Share on other sites

Właśnie przed chwilą robiłem test podwórkowy - kulki lecą bardzo szybko (jeszcze nigdy nie miałem repliki która ma 300fps + więc wiecie...) i prosto, skupienie bardzo dobre. Na początku na ogniu ciągłym replika przerywała (serie po kilka kul leciały) a teraz już wszystko działa ok. Nie wiem od czego to o.O

Bateria przez 5h ładowania nie dawała znaku życia, dopiero przy 6h się rozruszała i zaczęło ją ładować. Dziwne.

 

Rof bardziej niż przyzwoity, 25 nabojowy mag wywaliłem dosłownie w sekundę z hakiem.

 

Zasięg - trudno mi powiedzieć. Przy tak krótkiej lufie nie jest on duży, ale na pewno większy niż Ak z CYMY - a ten ma dłuższą lufę przecież - i to o dobre kilkanaście m.

 

Muszę jeszcze wyregulować hopa i za jakiś czas podam Wam pełne dane :)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

W gunach P&J juz sa takie lipne batki. A na ile metrow mniej wiecej oceniasz zasieg? I zasieg to glownie chyba moc wyznacza, a nie dlugosc lufy.

 

Kamilkk: uszy sa odlane, w kazdym razie w I generacji byly.

Edited by Placek
Link to post
Share on other sites

Placek lufa ma bardzo duże znaczenie przy wycenie zasięgu. Przynajmniej ja tak uważam ale mogę się mylić.

 

Określam go na około 40 skutecznego ale to tylko spekulacje. Miary nie mam, niestety. Ważne że kulki lecą prosto, skupienie jak na stock jest bardzo dobre.

 

Szykuje się chyba wymiana baterii. Do tego dalej nurtuje mnie problem przerywanego auto i semi...jak gdyby styk spustowy źle działał. Muszę jutro dryndnąć do krakmana.

Link to post
Share on other sites

Witam, odebrałem dzisiaj M4 RIS

I co mogę powiedzieć.

 

Zasięg realny to jakieś 55 metrów

Zasięg gdzie trafimy kogoś bez najmniejszego problemu to 45-50 metrów

Mierzone na zasadzie pamiętanych metrów na ogródku i na oko :) Wiec nie są to żadne wyniki, tylko założenia, np. od tarasu do płotu mam 45 metrów, a od płotu 5 metrów stoi drzewo w które bez problemu trafiałem.

 

Co do wykonania:

Szyny RIS- REWELACJA,

Kolba- Bardzo ładna

Body- hmmm i tutaj jestem zdziwiony ponieważ myślałem że Krakman wzmocni uszka body, ale niestety nie jest tak. Na pewno będę wymieniał body na metalowe.

No i do tego preclufka+gumka silikonowa guardera

 

Czy jestem zadowolony z nowego P&J tak, szczególnie duże uznania zasługują szyny RIS.

 

Co do Magazynków:

Low capy [P&J] siedzą twardo w gnieźnie

Mid capy (G&P) są luzy i chyboczą się w każdą stronę, ale kulki podają i lecą.

Edited by Antol
Link to post
Share on other sites

Cholewa ja chyba dostałem jakąś lipną baterię. Raz jak ją podłączę to wszystko działa, za drugim razem nic a nic , zero odzewu od układu, a raz przerywa na auto ;/ A to że nie działa na semi poprawnie to przy wszystkich tych opcjach oprócz drugiej. Kolega mówi że karabin się powinien dotrzeć, ale co tu do dotarcia? :/

Link to post
Share on other sites

Ja od 6h jest szczęśliwym posiadaczem karabinu M16A3. Jest to mój pierwszy AEG, więc to co napiszę może być mocno obiektywne/przesadzone lub też źle ocenione, ale w każdym bądź razie postaram się przybliżyć trochę tą replikę. A więc tak zacznijmy od początku...

 

Pierwsze wrażenie:

Jak to u Krakmanów bywa pudełko było "pancernie" obklejone taśmami i folią bąbelkową. Po usunięciu tego zabezpieczenia na czas transportu ukazało się ładne, czarne pudełko z logiem P&J. W pudełku znajduje się replika, magazynek Hi-Cap (który zresztą chyba jest najgorszą częścią zestawu ale o tym potem), rączka transportowa, bateria, ładowarka, wycior, mały śrubokręt i plik kartek (instrukcja, gwarancja, etc.). Byłem zaskoczony wyglądem body repliki, gdyż na zdjęciach nie wyglądało za ciekawie. Podobnie jak w M16 z JG plastikowe body ładnie udaje metal, aczkolwiek do emki z TM jeszcze trochę brakuje.

 

Wygląd:

Tak jak już pisałem replika wygląda ładnie. Plastik, z którego zrobiony jest front grip, kolba i chwyt pistoletowy jest ładnej faktury, nie błyszczy się. Nie ma żadnych nadlewek, oprócz jednej, niewidocznej gołym okiem... Ale z racji tego, że jestem idealistą i estetą to ją znalazłem... a mianowicie jest lekko nadlana krawędź dolnej części body nad selektorem. Widać to dopiero jak się przejedzie palcem i spojrzy pod odpowiednim kątem. Poza tym wszystko bardzo ładnie się prezentuje. W porównaniu do produktów CYMY i użytych w niej materiałów replikom P&J bliżej już do klasy wyższej niz typowym "chińczykom".

 

Parametry:

Tak więc teraz trochę o technice. Na moje życzenie Krakmani sprawdzili osiągi mojego modelu i wyszło śr. 368 fps. Batka w zestawie była kompletnie rozładowana, tak więc szybko do ładowarki i godzinę temu rozpocząłem pierwsze testy. Co ciekawe Krakmani zalecają ją ładować 7h, ale skoro ładowarka jest przeznaczona do baterii 9,6V i jej ładuje prądem 250mAh na godzinę, to wystarczy ładować 5h. Ja ładowałem ją 5,5h i była lekko ciepła tak więc gotowa do użytkowania. Tak testowanie zacząłem od ogólnego przestrzelania repliki. Nakręciłem hi-capa i puszczam serie, przełączam na single i jakie moje zdziwienie... kulki nie lecą. Znowu auto i nic. Dopiero wyciągniecię maga i porządne grzmotnięcie go (tak trzeba było go naprawdę mocno "klepnąć") pomogło. Działanie na auto i na singlu od tego momentu poprawne. Postanowiłem wyregulować hop up, ale jak to u Krakmanów bywa z repliki leje się olej silikonowy, więc okaząło się to niemożliwe. W każdej pozycji pokrętła kulki lecą jak im się podoba. Mam nadzieje, że po wystrzeleniu ok. 500 kulek problem ustanie. W związku z zalanym hopsiupem nie mam możliwości zmierzenia skutecznego zasięgu repliki. W każdym bądź razie przy wyzerowanym hopku zasięg całkowity jest większy niż zasięg skuteczny MK23 US SOCOM z STTi, czyli więcej niż 39 m (mierzone). Wynik bardzo ładny jak na "chińczyka". Jak przestrzelam hopka to zaraz zmierze zasięg skuteczny i podam przybliżony całkowity. Teraz cos na temat szybkostrzelności... Na mój słuch jest wieksza od emki z JG, Kałacha z Cymy i emki z TM, których miałem okazje "posłuchać". Z pewnością jest to skutkiem zastosowania baterii 9,6V. Niestety nie mam dostępu do chronometru, tak więc nie jestem w stanie podać dokładnego ROFu. Postaram się jednak nagrać dźwięk serii i policzyć "górki" na wizualizacji dźwięku w Audacity w ciagu jednej sekundy. Będzie to wynik w miarę odzwierciedlający rzeczywistość. Co do skupienia strzału, to niestety z powodu silnego wiatru nie jestem w stanie podać realnych wartości.

 

Podsumowanie:

Tak więc ogólnie jest bardzo zadowolony z zakupu, którego dokonałem. Replika prezentuje się bardzo ładnie i ładnie strzela. Jak ładnie okaże się dopiero po ustawieniu hop-up'u i pierwszej strzelance. Mam nadzieje, że batka wytrzyma 6-ścio godzinną strzelankę, chociaż te 1200 miliamperogodziny nie nastawiają mega optymistycznie. W każdym bądź razie jeśli replika okaże się bezawaryjna, a części gearboxa będą tak wytrzymałe jak deklarują Krakmani to będzie to najlepsza oferta wśród wszystkich wypordukowanych na ziemiach dawnego "państwie środka".

 

P.S.1. Mini recenzja się z tego zrobiła ;) Jak zmierze parametry to przedstawie wyniki.

 

P.S.2. Prośba do moderatorów: proszę o zmianę tematu na Rodzina replik M16 P&J II generacji lub coś w tym stylu, tak jak to ma miejsce w przypadku replik JG. To zmniejszy wątpliwości co do zasadności pisania w tym temacie o replika innych jak M4 s-system.

Edited by tommy90
Link to post
Share on other sites

te baterie mini to już był problem przy pierwszej generacji u mnie od razu przy S-system nastąpiła zmiana na 1400 mini Intellecta 9,6 V co Tobie Drakeus też radze na całe szczęście w CQBR jest large która mam nadzieje da radę na razie się formatuje

 

Pozdrawiam

Pandi

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...