Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 S-System [P&J] cz.2


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A mam takie pytanko w sprawie gumki hu, jaka jest standardowa gumka w tych pejotkach? Bo kolega miał w m16 czarną, a ja mam przezroczystą, czyli wychodzi na to, że mam silikonową, wiec nie wiem czy zmieniać gumkę czy nie?

Twoja gumka raczej nie jest silikonowa. Jak już pisałem w innym temacie - to, że gumka jest przezroczyta nie znaczy że jest od razu silikonowa :] Są silikonowe gumki HU choćby Systemy, więc czemu by nie miała być przezroczysta gumka HU ze zwykłej gumy? ;]

 

Jeszcze jedno. Porównaj jak strzela twoja replika z HU skręconym na max, a jak strzela Giecka z silikonowym HU skręconym na powiedzmy 1/2 kolegi z twojego teamu, nie musze chyba mówić kogo mam na myśli? :P Wtedy sam odpowiesz sobie na zadane wyżej pytanie (podpowiem Ci, dojdziesz do tego że twoja gumka to crap i trzeba kupić coś firmowego :D).

Link to post
Share on other sites

A co z tym nowym akumulatorem?? Zobaczyłem, że krakmani piszą : "Akumulator FIREFOX typu mini 9,6 V 1100 mAh Ni-MH (porównywalny przez użytkowników do akumulatorów mini INTELLECTA) wraz z ładowarką." - Co z tym? Czytałem ten temat dokładnie ale nic nie znalazłem i nie wiem, czy muszę dokupić nowy...Z góry dięki za odpowiedzi :-F

Link to post
Share on other sites

Panowie, wybaczcie, ale nie chcę mi się przeszukiwać tematu w poszukiwaniu tych informacji. Jak odpowiecie to będzie łatwiej dla nas wszystkich :)

 

Mam pytania co do M4 RIS, otóż:

 

1)cały przedni chwyt, od pierścienia aż po sam koniec lufy zew. mam skierowany w lewo... I to jest jakby stała pozycja. Może to być wina plastikowego body? Wadę miałem od samego początku, kiedy przysłano mi replikę.

 

2)Denerwuje mnie odkręcająca się śrubka od górnego RISa (tego, do którego jest przykręcona rączka transportowa). Śrubka samoczynnie się odkręca, nawet przy najmocniejszym dokręceniu imbusem. Otrzymałem informację od Krakmana, aby zalać lakierem do paznokci... ale co, gwint?

 

3)Mam problem z niepodającym karabinem.. Nie wiem czy to wina magazynka, czy też nie (mam mid-cap thermold G&P). Widać, że magazynek ma znaczne luzy w gnieździe, przez co nie może prawidłowo podać kulek. Jak ustawiam magazynek pod pewnym kątem, to zaczyna strzelać idealnie. Jaki może być powód? Dystanser?

 

4) Wybrałem taką konfigurację na tuning zew. i wew:

 

-BODY: http://www.gunfire.pl/product-yid-11521897...RPUS-DO-M4.html

 

Czy to body będzie pasować do P&J BEZ żadnych problemów? i czy dalej będzie ten myk z otwierającym się oknem wyrzutnika łusek poprzez odciągnięcie tego pypcia? :P

 

Komora Hop-up:

http://www.gunfire.pl/product-yid-1152189756-HopUp.html Nadaje się?

 

Gumka:

http://www.gunfire.pl/product-yid-11521895...Up-Guarder.html

 

j.w

 

5) Gwarancja.

Dokładniej chodzi mi o plombę gwarancyjną.. Jakiś czas temu zauważyłem, że nie mam 1/4 części plomby! nie wiem jak to się stało, musiało samo 'odpaść', czy to oznacza, że nie mam gwarancji?

 

pozdrawiam, M.

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie Mka firmy P&J bedzie moim pierwszym elektrykiem, juz prawie kasa uzbierana ;p i teraz pytanie, co z kolbą? Jak sprawuje się stała a jak składana?

Pod uwagę biorę:

http://www.taiwangun.com/index.php?str=product&prId=768

http://www.taiwangun.com/index.php?str=product&prId=770

http://www.taiwangun.com/index.php?str=product&prId=769

 

Co radzicie? moze jakies inne propozycje?

 

[chcialem dac temat do dzialu dla zielonych ale skoro juz 48 stron o P&J to chyba jakies 2-3 posty odpowiedzi na moje pytanie nie zrobia problemu :> ]

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Panowie, wybaczcie, ale nie chcę mi się przeszukiwać tematu w poszukiwaniu tych informacji. Jak odpowiecie to będzie łatwiej dla nas wszystkich :)

Nie chce ci się szukać? A innym nie chce się odpowiadać. Po to jest napisany ten temat żeby każdy mógł poszukać sobie informacji, które go interesują.

 

@kopara

Jak miałem jeszcze moją M4 to kolba składana była ok. Miała trochę luzów na prowadnicy, ale nie przeszkadzało to w ogóle.

Ja bym brał z tych co wymieniłeś PJ16. Zawsze mi się podobało. A z innych to TO.

Link to post
Share on other sites

@MarineSlupsk

1) tak to jest prawie na pewno wina plastikowego body, który jest strasznym shitem, zdjemij górną pokrywę body z emki, a będziesz wiedział o czym mówię. Ja już zbieram na metal body, tylko czekam na razie aż wyjdzie body od pj i wtedy ocenie czy sie bardziej opłaci pj czy boyi.

2) Jeżeli po przykręceniu śrubki widac z drugiej strony gwint to go plakieruj dosyc grubo lakierem do paznokci, jeżeli nie to obwiń gwint taśmą teflonową i przykręc.

3) Co do tego to nie wiem, ale myślę, że jak wyjdzie metal body to problem z luzami w gnieździe nie powinien już byc problemem.

4) Co do komory to nie jestem pewny, bo stockowa komora w pj jest bez tego podajnika kulek, więc nie wiem, ale słyszałem, że gumki guardera wchodzą do stockowych komór tylko trzeba ją troszke przyciąc.

 

czy dalej będzie ten myk z otwierającym się oknem wyrzutnika łusek poprzez odciągnięcie tego pypcia? icon_razz.gif

 

Raczej tak, bo tego "pypcia" nie będziesz wymieniac, a to on właśnie otwiera wylot łusek.

 

A ja teraz prosiłbym o konkretne odpowiedzi posiadaczy i tych, którzy mieli styczność z M4 PJ : Czy opłaca się kupić tą replikę na początek z elektrykami?

Czy akumulator wystarczy mi na początek ten stockowy?

Jak z zasięgiem max i skutecznym ?

Moim zdanie jak najbardziej, ale od razu radzę zbierac na coś z wyższej półki (CA,TM itd.), bo jak ostatnio podliczyłem koszty co by się przydało zmienic w mojej m4 to wyszło, że by koszty wyniosły tyle co stockowe CA :). Akumulator najlepiej od razu zmienic, ja sie ze dwa razy strzelałem na początku na batce hero i wprawdzie trzymały ponad dwa hi-capy, ale nie było widac całego potencjału karabinu. Z zasięgiem jest różnie, najlpepiej od razu wsadzic silikonową gumke hu i powinno byc 45-50m.

 

Jeszcze parę słów o kolbie, każdy ma taką jaką lubi, stała jest raczej solidniejsza, bo ostatnio kolega mi potraktował z buta moją ruchomoą kolbę i straciłem cały ten chwyt na pas nośny.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

@macioo

Na niektórych twoich odpowiedziach moja szczęka leżała na podłodze.

1. To nie jest wina plastikowego body, nie wiem nawet jak to powiązałeś. Taka wada jest powszechna we wszystkich emkach P&J. Po prostu Chińczycy trochę namotali i montują lufę zewnętrzną przekręconą.

2.Bez zastrzeżeń.

3.Po prostu owiń taśmą maga w taki sposób, aby po wsadzeniu do komory był w tej dobrej pozycji. Chociaż metal body też mogłoby pomóc.

4.Nie wiem, macioo o co ci chodziło w ogóle. Jeśli wymienia body to i miejsce na komorę będzie inne. A jeśli jeszcze nie zauważyłeś, że komora w linku to nie stock P&J to oświecę cię. To nie jest komora P&J. Więc gumka guardera wejdzie bez problemu.

 

No cóż. Ten myk będzie, bo przy wymianie body wsadzisz to do mykania.

 

 

Bardzo przyjacielski ten kolega;]

Link to post
Share on other sites

Niech tylko Krakmani załatwią te metalowe body do s-system i od razu będzie kolorowo. Dziś miałem możliwość postrzelać w bardzo licznym gronie i przy okazji w pełni sprawdzić swoją m'kę. I trzeba przyznać, że bardzo porządnie strzela. Naturalnie są części, które trzeba wymienić, ale mimo to daje radę i to na low capach...

Link to post
Share on other sites

@Placek

1. Ja nie wiem jak jest z tymi lufami w p&j, napisałem tak, bo już słyszałem wiele opinii o chwiejących się lufach spowodowanych dupianym body. Mi się akurat z lufą nic nie dzieje to się więcej na ten temat nie wypowiadam.

4. Z tą gumką chodziło mi o to, że można ją wsadzic do stockowej komory pj i nie ma potrzeby zmieniania komory. A co do samej komory to stockowa jest dwuczęsciowa i nie zauważyłem, że ta częśc podająca kulki jest przykręcana, myślałem, że jest na stałe razem z body i sie nie da wsadzic tej metalowej, ale jednak się da wsadzic inną, więc sorry za to.

Link to post
Share on other sites

Nie chce ci się szukać? A innym nie chce się odpowiadać. Po to jest napisany ten temat żeby każdy mógł poszukać sobie informacji, które go interesują.

 

@kopara

Jak miałem jeszcze moją M4 to kolba składana była ok. Miała trochę luzów na prowadnicy, ale nie przeszkadzało to w ogóle.

Ja bym brał z tych co wymieniłeś PJ16. Zawsze mi się podobało. A z innych to TO.

 

 

Ta, szkoda tylko, że nie LUDZIE (żeby nie było, że Ty) nie piszą nic interesującego a zobacz ile tutaj jest stron. Nie lepiej przenieść ważne informacje na sam początek niż męczyć się 2 godziny na szukaniu głupich informacji? Łatwiejsze jest to, że ktoś odpowie na post i wszystko zostanie wyjaśnione, nie uważasz?

Ale tak czy siak, dzięki za odpowiedzi :)

Edited by MarineSlupsk
Link to post
Share on other sites

Tak czy saik właśnie dzięki takim ludziom jak ty tutaj panuje burdel. nie chce im się poszukać więc od razu piszą i robią w ten sposób 50 stron o tym samym. jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć to poszukaj, jeśli nie będzie dopiero wtedy zadawaj pytania.

Link to post
Share on other sites

@Placek

1. Ja nie wiem jak jest z tymi lufami w p&j, napisałem tak, bo już słyszałem wiele opinii o chwiejących się lufach spowodowanych dupianym body. Mi się akurat z lufą nic nie dzieje to się więcej na ten temat nie wypowiadam.

 

Tu nie chodzi o chwianie się lufy tylko o to, że jest ona krzywa i to cholernie denerwuje :evil:

Link to post
Share on other sites

Ja już nie wiem o co wam chodzi, mam wrażenie, że niektórzy nie mieli w rękach nigdy repliki p&j, proponuje samemu sobie dokładnie rozebrać replikę i zobaczyć, że cała lufa jest połączona z body tylko na kilku małych śrubkach i

krzywa lub chwiejna lufa to może być tylko i wyłącznie wina body.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...