Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 S-System [P&J] cz.2


Recommended Posts

Kupiłen nową komorę hop-up oraz gumkę G&G, 3 godziny pracy aby to zamontować.

W linku są fotki z etapów mojej pracy jak dopasowywałem jednoczęściową komorę hop-up.

 

http://www.kk24.eu/asg/Zmiana%20komory%20hop-up%20w%20PJ/

 

Zadowolony myślę sobie "no teraz to mi będzie strzelać" i co ? i gówno... to samo co przed tem, zasięg 30 m max.

W puszce nawet nie może przebić pierwszej ścianki.

Sprzedaję ten złom i w sobote jade kupić G&G. Nigdy więcej chinola, chyba że na 200 zł bo tylo jest wart.

I pomyśleć że wpakowałem 850 zł.....

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Teraz to mnie załamałeś. :???:

Mam podobny problem, po strzelance na mrozie zamarzla, a za tydzien gumka hop up wogole przestala działać, a nawet kreci kulke w dół.

 

Zastanawiam sie na kupnem gumki guarder i jak nie wejdze do komory, to ją najwyżej skrócę.

Link to post
Share on other sites

naprawde serio pisze, tez nie moglem uwierzyc, moze nie kreci kulke w dol, ale zwalnia jak by jej szybkosc.

 

To jest tak, ze jak nie mam wlaczonego hopa, to strzela normalnie (nie kreci kulki)

a jak podkrece hop upa to wtedy zasieg jest coraz mniejszy.

 

Im bardziej podkrecam hop upa tym mniejszy mam zasieg...

Przy temperaturze powyzej 0

 

Dziwne prawda? A to wszsytko zaczelo sie po strzelnace na mrozie:/

 

 

Ogolnie P&J dziala dobrze, wymienilem batke na inteleckta od razu przy zakupie repliki i do tego momentu bylo wszystko dobrze.

Link to post
Share on other sites

mastah, rozumiem że chciałes być śmieszny, ale moim zdaniem to jeśli nie masz czego napisać to siedź cicho. A może chciałeś zademonstrować swoją niebywałą umiejętność cytowania ?

 

Zwyczajnie kulki blokuje hop-up, ale nie ma mowy o żadnym podkręcaniu w dół. No ludzie, fizyki sie uczycie w szkołach ? Wyślij na gwarancje albo rozbierz go i sprawdź co jest z hop-up'em.

Chyba że czekasz aż doradzimy ci co zrobić z gunem bez rozbierania... to Panie takie rzeczy to tylko w Erze.

Edited by misza128
Link to post
Share on other sites

Dobra podkrecanie w dól (moja wina) przesadzilem.

 

NIE nie czekam na wasze doradzania , choc inni moze by cos poradzili, ale pewnie Ty nie.

 

Wymieniam gumke bo w zime i tak nie postrzelam z tej zwyklej, potrzebuje sylikonowa.

Ja tego nie bede rozbieral bo sie nie znam, ale ktos inny mi to zrobi:)

Link to post
Share on other sites

Kupiłem właśnie PJ M4 CQB po pierwszej strzelance dochodze do w wniosku że....

Hopa trza wymienic (gumka i komora) mimo że wytarłem go z sylikonu to czy go podkręce czy nie kulki i tak lecą raz blisko raz daleko ale za to trafiła mi sie chyba jakaś dobra bateria w zestawie wszystkim baterie na zimnie zaczeły siadac a z moją nic :-P przy otwieraniu karabinka połamałem uszy od body ale przykleiłem je na kropelke i jakoś sie trzymają... mimo wszystko jestem zadowolony z zakupu:)

Link to post
Share on other sites

To że możesz mieć wrażenie, że hop podkręca kulki w dół wynika z tego iż kulka jest poddawana sile tarcia, która powstaje w wyniku zetknięcia się kulki z gumką hop-up. Wniosek w wyniku tej siły kulka nieco zmniejsza swoją prędkość wylotową tym samym tracisz na zasięgu. Ja mam wymienioną gumkę na silikon guardera i wszystko działa jak należy.

Link to post
Share on other sites

Tak wymienie tylko gumke na Systema, bo ta guardera slyszalem ze jest nie wytrzymala.

 

Sprubujemy gumke wsadzic bez kupywania nowej komory...

 

(Nie wiem czemu wszsytkim łamią sie te uszy od body, bo u mnie trzyma sie i jest dobrze)

Edited by Dandi
Link to post
Share on other sites

ja rozważam teraz kupno metal body do mojej M4. Czy mógłby mi ktoś doradzić, co mam wybrać? Fundusze na body od BOI już są, kwestia tylko taka czy sprawdza się to w PJ? Lepiej uzbierać do SRC, czy poczekać aż po nowym roku krakmani wydadzą metal od P&J (ta ostatnia opcja wydaje się najbardziej ryzykowna, patrząc na jakość wykonania producenta :P

Link to post
Share on other sites

Jakość body od P&J nie powinna być najgorsza ponieważ jak wcześniej gdzieś czytałem body były by wcześniej u krakmanów gdyby nie to że wycofali je z produkcji gdyż nie przeszły jakiś testów. Tak więc byle czego nie chcą na rynek wpuszczać.

Link to post
Share on other sites

Jako, iż jest to mój pierwszy post na tym forum, witam wszystkich maniaków ASG ;)

 

Po paru godz. przeglądania ponad 50str. i oczywiście przeczytaniu wszystkich trochę bardziej i "trochę" mniej przydatnych postów chciałbym wtrącić swoje przysłowiowe 3 grosze :-P

Największą uwagę zwracałem na komentarze dotyczące modelu M16A3. Pisaliście, iż "skrzywdzono" ten karabin dając mu w zestawie standardową lufę czyli za krtótką. Jednak przeglądając opis M16 na taiwangun natrafiłem na taki zapis "... przyrządy celownicze i uchwyty pasa nośnego są metalowe.

Długość lufy wewnętrznej zmieniono na prawidłową 51 cm.

W zestawie znajduję się replika wraz z..." Możliwe, że przeoczyłem ten fakt, ale nie znalazłem o tym wzmianki w tym temacie. Jedynie ktoś dostał odpowiedź od k-k, że niby siedzi tam precka 510mm jednak później k-k odpisał, że to pomyłka. Tak więc teraz czy ktoś kto ostatnio zakupił ten model moze to potwierdzić oraz (zakładając, że taka lufa - zwykła 51cm, rzeczywiście się tam znajduje) czy wpłynie to jakoś na osiągi repliki?

Edited by Nomad
Link to post
Share on other sites

Oglądałem Boyiowskie body i będe je zakładał w przyszłym tygodniu. Jest to najtańszy sposób na usztywnienie tego wszystkiego. O tym body masz temat w tuningach. Osobiście uważam, że bezsensowne jest ładowanie kasy w tą replike. To ma się kupy trzymać i strzelać w miare przyzwoicie.

Link to post
Share on other sites

Do zwykłego body od P&J - i czy wejdzie w to bez żadnych problemów gumka silikonowa?

 

I czy do tego : http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1163 potrzeba innych elementów (zębatki itp) i jak tak, to czy będą pasowały te od stockowej komory w PJocie?

 

I jaka gumka na zimę do tej repliki najlepsza?

 

 

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=55

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=56

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=304

Edited by MateuszeQ
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...