Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 S-System [P&J] cz.2


Recommended Posts

Ja tez zaobserwowalem problem z podawaniem kulek. Na poczatku tez kulki lecialy dziwnie blisko, zupelnie jakby HU nie dzialal. Po wystrzeleniu 1 hicapa, nastapil wyrazny wzrost zasiegu i celnosci, ale nadal zdaza sie, ze kulki nie sa podawane, przy okazji mam wrazenie, jakby bateria byla troche niemrawa. Generalnie po tym jak pierwsze 100 kulek wylecialo, to reszta zaczela smigac naprawde porzadnie i elegancko, ale musze to jeszcze porownac z replika kolegi (320fps) jezeli nie zauwaze wyraznej roznicy, to chyba bede musial zadzwonic do Krakmanow. Podsumowujac mimo poczatkowych problemow strzela bardzo elegancko ;] A i jeszcze male pytanie, czy przyczyna slabej efektywnosci HU na poczatku moze byc jego "zalanie" silikonem ?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

OK dzieki za odpowiedz, bede probowal "przetrzec" HU przez strzelanie. A co do tego silnika, to czy da sie jakos samemu wyregulowac bez grzebania w gearbox ? Jezeli tak to w jaki sposob? Ciekawi mnie, czy inne osoby ze stockowa bateria tez mialy taki problem?

Edited by tomcio
Link to post
Share on other sites

na spodzie rękojeści masz taką małą śrubkę imbusową, silnik regulujesz kręcąc tą śrubeczką, aż do dźwięku który Cię najbardziej zadawala.

 

Ale jeśli nigdy tego nie robiłeś, niech Ci to zrobi jakiś kolega który ma o tym pojęcie.

Link to post
Share on other sites

Kurde ja nie wiem, czy jestem jakis ulomny,czy to bron :P ale ja nie mam tam zadnej srubki:/ Moze mialby ktos z Was zdjecie spodu rekojesci PJ ? OK udalo mi sie :P, myslalem, ze ta srubka jest jakas uszkodzona, wydawala mi sie calkiem okragla :P. Sorry za OT.

PS Prosze moderatora o skasowanie posta

Edited by tomcio
Link to post
Share on other sites

Tak więc jestem po wystrzeleniu jednego hi-capa. Hopsiup przetarł się z tej ogromnej ilości silikonu i wreszcie podkręca normalnie kulki, co prawda nie wszystkie ale można już mówić o powtarzalności strzałów. Tak więc wyregulowałem go i stwierdzam, iż zasięg skuteczny to niecałe 50 (tyle mam od balkonu do płotu, a kulki zaczynają tracić delikatnie wysokość 2-3m przed balkonem). Jest to świetny wynik, o wiele lepszy niż AK47 Cymy. Co do skupienia to wiatr ustał, więc mogłem pobawić się w precyzyjne strzelanie. Biorąc pod uwage moje niecelne oko, nieprzyzwyczajenie do broni długiej i słabą koordynację ruchową to celność 6-7 kulek na 10 (w zależności od próby; było kilka prób; wszystkie na single'u) w pieniek drzewa o szerokości 30cm oddalonego od miejsca, z którego strzelałem o 40m (mierzone) jest jak najbardziej zadawalający. Powtarzalnośc kulek lecących w serii także zadawalająca, ale w porównaniu do Steyra z CA jest z nią gorzej. W tym przypadku preclufa na pewno pomoże.

Podsumowując: replika świetna jak na tą kasę. Teraz modlić się tylko o bezawaryjną pracę mojej ukachanej "emeczki". Pozostało mi ją już tylko przetestować na polu walki. Oczywiście zdam później relację ;)

 

P.S. Zapomniałem dodać jeszcze jeden ważny fakt: lufa wogóle się nie chwieje. W emce JG czuć jak lufa się rusza, w mojej replice tego nie zaoobserwowałem ;)

Edited by tommy90
Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie batka Ci padła. Naładuj ją i sprawdź potem jaka jest reakcja repliki. A co do hi-capa to jak to hi-cap. Czasami się zatnie, czasami można wywalić kilkanaście serii bez żadnych kłopotów. W każdym razie "klepnięcie" maga zawsze pomaga ;)

Link to post
Share on other sites

Co do tego "drgnięcia silnika" to mam podobnie po przełączeniu na SEMI i niestety nie strzela ,ale po jedno minutowej zabawie z selektorem ognia problem ustaje na jakiś czas. Dodam że na auto śmiga bardzo ładnie bez zacięć tylko semi mnie denerwuje(raz udało mnie się puścić serie na semi ) .Wiem że mogą być problemy z przełączeniem z AUTO na SEMI i ,że to jest normalne( według instrukcji dołączonej do repliki) ale czy ten problem zaniknie w przyszłości ??

 

PS: Replika to M16A3 ,baterie ładowałem 7 h

Ogółem to pierwsza klasa :D

Edited by sodi
Link to post
Share on other sites

Boje sie troche ponownie ladowac baterie, bo jezeli nie jest ona rozladowana, to moge ja rozwalic. A "drgniecie" silnika sugeruje, ze jednak jakis tam "ladunek" posiada. Strach mnie troche blady ogarnal, jedyna nadzieje widze w pozyczeniu od jakiegos kumpla akumulatora. Mam tez do Was pytanie, czy moze ktos zwrocil uwage w jakiej pozycji byla srubka do regulacji silnika zaraz po wyjeciu guna z pudelka, albo w tej chwili ? W moim przypadku srubka mocno wystawala.Dokrecilem ja, ale nie jestem w stanie porownac jak strzela, gdyz wystepuje u mnie ten dziwny efekt "drgniecia silnika".

Link to post
Share on other sites

Ja miałem "efekt drgnięcia silnika" zaraz po wsadzeniu batki do guna prosto z pudła. Było to spowodowane właśnie rozładowana batką. Napięcie było zbyt małe, aby silnik mógł "wykrzesać" z siebie odpowiedni moment obrotowy do naciągnięcia sprężyny. Jeżeli masz taką możliwość to sprawdź replikę na innej baterii. A co do śróbki to u mnie wystaje ok. 2mm z "zaślepki" pod silnikiem. Możliwe, że zbyt mocno docisnąłeś silnik i przez to masz taki efekt. Możesz spróbować zmniejszyć docisk silnika i zobaczyć co się wtedy dzieje.

Link to post
Share on other sites

Probowalem juz na mniejszym docisku, chyba faktycznie przyczna moze byc zbyt male napiecie aku. Co do teorii z kombinowaniem krakmanow nad 16A3, to wydaje mi sie malo prawdopodobna, gdyz te bebeszki siedza we wszystkich emkach

Edit: Kurde info "dostepny wkrotce" jest przy calej rodzinie o.0 faktyczni moze cos w tym byc...

Edited by tomcio
Link to post
Share on other sites

Panowie!

 

Z moich dzisiejszych informacji wynika że problem tkwi w akumulatorach znajdujących sie w zestawie z repliką.

Każdy z wysłanych do Was karabinków przeszedł przegląd zerowy (dla nie wtajemniczonych otwarcie gear boxa sprawdzenie czy zębatki są dobrze osadzone w łożyskach bez żadnych luzów, sprawdzenie szczelności mechanizmu, przesmarowanie smarami zmniejszającymi tarcie, następnie złożenie GB, sprawdzenie na sucho czy Hop up reaguje skręcenie repliki ---- przestrzelanie na chrono).

Wszystkie repliki po przeglądzie są przestrzeliwane na naszych serwisowych bateriach a nie tych z zestawu.

W dniu dzisiejszym dostaliśmy informacje że coś jest nie tak z akumulatorami dlatego została wstrzymana sprzedaż do sprawdzenia i wyjaśnienie tej sprawy.

 

pozdrawiam

k-k

Link to post
Share on other sites

mnie bardziej martwi to że akurat dzisiaj kupiłem moją repliczkę i ciekaw jestem czy jeżeli oni wymienią baterie w tym co teraz mają na stanie to wymienią i mnie oraz pozostałym użytkownikom nabytych już karabinów

 

uprzedził mnie Tomcio :)

Edited by sodi
Link to post
Share on other sites

Wlasnie dostalem taka wiadomosc:

"Witam,

 

Ci co zakupili to maja cały zestaw na gwarancji łącznie z felernym akumulatorem. Proszę odesłać go do nas wraz z ładowarka i kserokopią gwarancji i paragonu my sprawdzimy i jeśli to jest wina aku to wymienimy na nowy sprawdzony lecz taki sam jeśli chodzi o jakość albo możemy zaproponować w dobrych pieniądzach bardzo dobrej jakości akumulatory SANYO lub INTELLECT ."

Caly zestaw to rozumiem karabin mag i wszystko co bylo w pudelku o.0 ?

Link to post
Share on other sites

Pisałem maila do Krakman'ów i dostałem taką odpowiedź (część pogrubiona powinna trochę rozwiać wątpliwości co do baterii ;) )

Witam,

 

Repliki były testowane (czytaj wystrzelono na tej konfiguracji po 50 tys

kulek) i nie ma żadnego problemu z samymi replikami. Problem pojawił sie

z dołączanymi do zestawów akumulatorami! są kapryśne jak kobieta jeden

działa bardzo dobrze a dwa są do bani i tu tkwi problem! Chcemy to jutro

sprawdzić tak aby później przez "głupi akumulator" nie mieć sterty

reklamacji i wnerwionych klientów.

Proszę się o replikę nie martwić jeśli Pański akumulator po naładowaniu działa dobrze to jest Pan podwójnym szczęściarzem bo wszystko chodzi jak należy!!!

pozdrawiam

krakman

 

Czyli z tego wynika, że jeśli bateria jest dobra to nie ma się o co martwić ;)Tak więc ja narazie nie mam problemów z batką, i oby ich nie było. Grzać mi się nie grzeje, zapewnia odpowiednią szybkostrzelność. Jeszcze nie wiem jak z wytrzymałością, bo wystrzeliłem tylko jednego hi-capa. Jak to mówią, pożyjemy zobaczymy.

Edited by tommy90
Link to post
Share on other sites

Przestrzelałem dzisiaj M16A3 również miałem problemy z batką (nadal mam), ale na innej batce śmiga jak trza.Ja dostałem do zestawu hicapa i wogóle na auto się nie opłaca strzelać :killer: bierze co 5-6 kulek, najprawdopodobniej wina maga, na semi kulki pobiera normalnie.

Na oko zasięg maksymalny 50m, skuteczny 40m a przy tak krótkiej lufie to znakomicie przynajmniej tak mi się wydaje, ogień skupiony, predkość kulki bardzo duża.

Wizualnie replika jest świetna jak za taką cene.Patent z oknem wylotu łusek zaczerpnięty z TM to już całkiem miodzio.Nic zabardzo nie trzeszczy lufa nie chwieje się tylko bateria w kolbie lata ale jakoś się to zalatwi po kosztach (taśma itp) :uśmiech:.Jakość wykonania body bardzo wysoka tylko "oznaczenia" P&J dużo psują.:/

Ogulnie bardzo dobrze, jestem zadowolony z zakupu :uśmiech:

 

Pozdrawiam

 

Co do baterij wysłałem mejla do krakmana oto odpowiedź-

1.witam,

 

czyli problem stanowi bateria?

z tego co Pan opisuje bo replika na innych bateriach działa bardzo dobrze?

w takiej sytuacji proszę przesłać nam baterie wraz z ładowarka oraz

kserokopie gwarancji i dowodu zakupu na nasz koszt przesyłka priorytetową

poczty polskiej my sprawdzimy co jest nie tak?

 

2.witam,

 

proszę wraz z ładowarka, jak sie okaże że bateria jest do bani

to wymienimy na nową (niestety takiej samej jakosci) albo zaproponujemy

porządna z dobrym rabatem

bo od dobrej bateri dużo zależy ! a niestety te co chińczycy dołączyli

do

zestawu to szkoda mówić!!

Edited by Kicaj
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...