Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ponoc do giet JG nie mozna zakladac bore up.

 

To do sp130 jaki kupic tlok?

Pierwsze słyszę.... Fakt, że standardowo dysza dedykowana w borkach do giety jest za krótka i wtedy albo wymiana komory na CA albo kombinacje z dyszą od auga. Ale idzie to spasować.

 

Jaki tłok do sp130?? Gogin już kilkukrotnie zachwalał tłoki JBU ze stalowymi zębami i się z nim zgodzę. Sam używam przy sp150 wersję pom-ową ze stalową szczęką i złego słowa powiedzieć nie mogę. Przed montażem należy zęby na tłoku podkleić i wio :) Myślę, że wszystko co ma chociaż 7 zębów stalowych bez obawy można ładować do grajboxa i można cieszyć się długą eksploatacja. Ale wymieniłbym tłok dopiero wtedy, gdy już stokowy nie będzie się nadawał do niczego.

Edited by rodnath
Link to post
Share on other sites

Mój tłok nie wytrzymał M120 i zestawu BU. Jakiś czas temu w innej gieci po zmianie też na 120 tłok padł po jakimś tygodniu (ta była robiona przez serwis). Możliwe że materiał na tłok został zmieniony lub ma inne parametry i dla tego jedne działały a inne padają.

 

Czy ktoś spotkał luzem oring do dyszy BU? Mój z CA jest nieszczelny i musiałem wyciąć nowy nie jest idealny.

Link to post
Share on other sites

Na M120? tragedia, może przyczyna leży gdzieś indziej... sprawdź jak zazębia się zębatka tłokowa z tłokiem tak na wszelki bo szkoda następny tłok niszczyć. Oring można też rozciągnąć, po pewnym czasie się kurczy ale zostanie ciutkę szerszy jak odpowiednio mocno to zrobisz.

Edited by szumitek
Link to post
Share on other sites

Rodnath - dzięki, na tą stronkę nie zaglądałem. W Poznaniu już dłuugo ktoś mi zciąga tą uszczelkę aż w końcu usłyszałem - "nie ma i nie będzie". Cena jest hmm wypasiona.

Hydrauliczne które znalazłem przeszukałem wszystkie, aż w końcu wycinałem te uszczelkę z płatka gumy .. taki leniwy jestem :D

 

Rozciąganie oringu - lekko mówiąc bez sensu, pomijając uszkodzenia na powierzchni (czyli małe nieszczelności) to dodatkowo oring robi się chudszy a mój oryginalnie nie dociskał do dyszy wylotowej z głowicy . Zwiększenie średnicy połączone z zmniejszeniem grubości nie da mi tu nic.

 

Szumitek - nowy tłok śmiga aż miło. Oglądałem go ostatnio i wgląda prawie jak nowy.

Edited by sudom
Link to post
Share on other sites

. Niektórzy pod oring dyszy wkładają trochę teflonu... ale myślę że będzie łatwiej wstawić orig ze zwykłej dyszy, uwierz mi to działa.

 

Mam zdemontowaną dyszę uszczelnioną i myślałem o tym, jednak tamten oring jest mniejszy a w gniazdo w dyszy CA jest dosyć duże. Zrezygnowałem z niszczenia dobrej uszczelnionej dyszy, leży sobie w pudełku.

 

U uszczelką tłoka też CA był problem jej małości, rozciąganie nawet po podgrzaniu i chłodzenie nie pomagało wiele - szybko odzyskiwała poprzedni kształt. Guma daje się formować w temp około 130 st. a tej w domu nie posiadałem. Znalazłem inną uszczelkę na tłok BU i już prawie rok ładnie działa i nie kosztuje 15 zł :strach: a coś koło połowy tej kwoty . Mogę sprowadzić je do polski - jedynie po 100 szt sprzedają - a mi aż tyle nie potrzebne.

Edited by sudom
Link to post
Share on other sites

Fajnie bo w pozku taaakie oczy na mnie robią jak pokazuje uszczelkę od dyszy, do tłoka też niby są ale jak życia pokazało nie była tak szczelna jak ta droższa.

 

Tu jest taki jedne sklep mają wszystko z gumy do nich fabiarze też latają, rozumieją problem (już uświadomieni :D ) ale nie maja takich jak im przytargałem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zestaw jako taki powinien wytrzymać ale gb przy M150 i wysokim rofie może się poddać. Mimo tego że w giecie siedzi v.3 to płaska głowica tłoka i cylindra to dodatkowe obciążenie dla szkieletu gb. Przy takiej konfiguracji ważne jest by idealnie doszczelnić karabinek, nie dość że osiągi będą więcej niż zadowalające to jeszcze zmniejszy się zużycie części. Tak w ogóle to do M150 zakup lepiej dłuższą giete, nic tak nie zwiększa zasięgu jak dłuższa lufa, chyba że nie chodzi Ci o zasięg ? :-F

 

Co do dyszy jest ciut krótsza od stockowej... rozwiązań tego problemu jest kilka, jednym z nich może być zakup komory CA.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jeszcze co do łożysk. Przy sprężynie M120 lepszym wyborem będą łożyska ślizgowe czy kulkowe? Chodzi mi tu o zyskanie na kulturze pracy GB oraz w miare przystępnej cenie. Jaka firma daje niezłe efekty przy stosunkowo korzystnej cenie?

 

Btw. Jak ocenicie jakość TEGO zestawu? Wart swojej ceny, czy lipna jakość za średnią kasę?

Edited by Major Kupricz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...