Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na jedno wychodzi. Z twojego wcześniejszego posta można by wnioskować, że masz nam za złe, że każdy z posiadaczy giety nie zaczął ci kolejno odpisywać "nie, nie miałem najmniejszych problemów". ;) No i zauważ, że mamy teraz "sezon zimowy" że się tak wyrażę. Myślę, że większość osób po prostu "hibernuje" i nie wchodzi na wumazga. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam Panowie,

mam pytanko. Wsadze GB z kałaszka cymki do tej giety? Teoretycznie powinno wszystko pasować ale jak z selektorem? Nie miałem nigdy G36 i teraz mnie naszło żeby sobie zacząć coś składać i nie wiem czy mogę tam wsadzić tego GB. Z góry dzięki i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Selektor, jak selektor - wiadomo, że będzie inny niż w AK.

Może o czymś zapomniałem, ale na pewno do wymiany idzie płytka i taka blacha od blokady spustu, a ponadto dysza, być może cylinder, no i przydałby się ten element do przykręcenia śrubką GB do body. Spust też się nieco różni wyglądem...

Link to post
Share on other sites

Witam, przymierzam się do swojego pierwszego w życiu wymienienia gumki Hop Up i lufy na precyzyjną. Mam jednak problem, tutorial co do wymiany gumki znalazłem, jednak mam problem ze znalezieniem takowego dotyczącego wymiany lufy. Mógłby ktoś pomóc?

Link to post
Share on other sites

Witam, przymierzam się do swojego pierwszego w życiu wymienienia gumki Hop Up i lufy na precyzyjną. Mam jednak problem, tutorial co do wymiany gumki znalazłem, jednak mam problem ze znalezieniem takowego dotyczącego wymiany lufy. Mógłby ktoś pomóc?

 

bialaflaga.gif

 

O fak...

 

Wyjmujesz starą, zakładasz nową.

Link to post
Share on other sites

Wrzucam tutaj, bo tu chyba najbardziej pasuje, najwyżej poproszę moda o wydzielenie wątku ;)

 

Dostałem ostatnio w swoje ręce G36 w opłakanym stanie - niesprawny GB, złamany blok gazowy, urwana rączka przeładowania, etc, etc. Jako, że lubię czasem pomajsterkować, a nie lubię natomiast niepotrzebnie wydawać kasy (musiałbym wydać drugie tyle, co na samą replikę), postanowiłem doprowadzić ją do stanu używalności za pomocą tego, co znalazłem w domu. Oto wyniki.

 

Blok gazowy (do ew pomalowania):

IMAGE00023.jpgIMAGE00024.jpg

Stabilizator lufy/chwytu przedniego (przy okazji zabezpiecza blok gazowy):

IMAGE00021.jpgIMAGE00022.jpg

Rączka przeładowania (jeszcze przed malowaniem):

IMAGE00020.jpgIMAGE00017.jpgIMAGE00019.jpg

 

W razie potrzeby mogę się bardziej rozpisać - narzędzia, materiały, sposób etc. Ale post raczej ma na celu pokazanie, że się da - tanio, skutecznie i estetycznie (no, w miarę) :wink:

Link to post
Share on other sites

Powinny, najwyżej trzeba będzie minimalnie przypiłować 'wąsy'. Długie chwyty CA są niższe, ale dopiero we właściwej części - w tej dotykającej body są takie same co do wymiarów. Ale jeśli masz jakiś stabilizator lufy (np jak z mojego poprzedniego posta), to będzie trzeba go przerobić, zwłaszcza, że CA fabrycznie wrzuca rozpórkę na lufę i ma do tego dostosowany front.

 

Z tym, że będzie to wyglądało głupio, bo faktura body JG w porównaniu do CA jest bardzo mocno taka sobie, chcesz, mogę zrobić zdjęcie ;)

Edited by Akkenoth
Link to post
Share on other sites

Z krótkimi frontami tyle się nie bawiłem, ale JG na body CA wchodził bez żadnego problemu - w drugą stronę nie powinno wymagać więcej niż troszkę piłowania (ostatnio front JG do body JG musiałem piłować... chinole :dry: ).

Nie myślałeś o powiększonym froncie? Skoro ma być praktyczny, to chyba byłby jeszcze lepszy? Coś tego typu: http://azteko.pl/hornbill-powiekszony-chwyt-przedni-g36c-komplet-dlugich-szyn-montazowych-ris-fde-flat-dark-earth-p-1203.html

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

mam G36K JG , w środku siedzi :

-Sprężyna M125 ST Element

-Metalowa Prowadnica Tłoka

-Łożyska 7mm Systema

-Tłok z 7 metalowymi zebami SHS

-Aluminiowa GłowicaTłoka Element

-Precka 363mm JBU 6.01

-Gumka Systema Energy

 

 

Pytanie : Dlaczego ten zestaw ma ledwie 400FPS ? Gearbox ok - strzykawka, gdzie można szukać nieszczelności i jak zadziałać ? Pozdrawiam

Edited by Jabol
Link to post
Share on other sites

Nie jesteśmy ślepi, nie ma potrzeby do nas "krzyczeć".

 

Z tego, co kojarzę, części elementa do najlepszych nie należą - sprężyna może mieć zawyżone oznaczenie i się szybko ubijać, a głowica tłoka może tylko sprawiać wrażenie szczelnej, ale to taka dygresja tylko.

Poza tym na 90% masz straty na łączeniu głowica cylindra - dysza, prawdopodobnie także dysza-gumka. Sprawdź, czy masz 'strzykawkę' z dyszą w maksymalnie odsuniętej pozycji (prawdopodobnie nie masz). Najprościej włożyć wszystko do GB i wtedy zatkać palcem dyszę i dopchnąć tłok.

Teflon-fix lufa-gumka-komora też może trochę pomóc.

 

Prowadnica i głowica tłoka są łożyskowane czy nie?

PS. Prowadnica jest sprężyny, nie tłoka.

Link to post
Share on other sites

Dzieki za uwagi.

 

Jak widzisz w profilu,mialem dluga przerwe w asg dlatego pokrecilo mi sie troche.

 

 

Zestaw byl skladany w serwisie, potwierdzili szczelnosc GB.

 

Raczej nie lozyskowane.

 

Czy moge sprawdzic szczelność nie wyjmujac GB z body ? ( Chyba nie cofnie sie tlok ? ) Ta głowica cylindra - dysza?

 

Pozdrawiam

 

Wojciech

Link to post
Share on other sites

Dzieki za uwagi.

 

Jak widzisz w profilu,mialem dluga przerwe w asg dlatego pokrecilo mi sie troche.

 

 

Zestaw byl skladany w serwisie, potwierdzili szczelnosc GB.

 

Raczej nie lozyskowane.

 

Czy moge sprawdzic szczelność nie wyjmujac GB z body ? ( Chyba nie cofnie sie tlok ? ) Ta głowica cylindra - dysza?

 

Pozdrawiam

 

 

ps1 dzisiaj serwisant podpilowal komore (albo wyłamał zeby), w kazdym badz razie komora jest blizej dyszy, FPS sie nie zmienily

 

ps2 jak strzele i zostawie dysze w maxymalnym polozeniu, to dmuchajac powietrze przez lufe powinno byc szczelne ? przez otwor na magazynek ucieka powietrze

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz stockową dyszę, to właśnie tam szukaj nieszczelności - fabrycznie jest to po prostu plastikowa rurka bez żadnego uszczelnienia.

 

Nie jestem pewien, czy da się tak sprawdzić szczelność - za dużo miejsc potencjalnych nieszczelności po drodze, plus w spoczynku uszczelka głowicy tłoka nie powinna się dokładnie uszczelniać z cylindrem (powodowało by to za duże opory - po to są otwory w głowicy tłoka, żeby uszczelka przy strzale się trochę rozszerzała i uszczelniała łączenie tłok-cylinder).

Jeśli głowica tłoka i prowadnica nie są łożyskowane, to sprężyna ma więcej miejsca (zazwyczaj), więc jest mniej ściskana, za to mniej obciąża tłok, zębatki i silnik.

 

Wyłamywanie ząbków komory to głupota - na szczelność wpływa najwyżej minimalnie, a trzeba się męczyć przy składaniu plus mogą się pojawić problemy z podawaniem kulek.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Czołem,

 

Wiem o śmiesznym paradoksie z długością dyszy w JG i o pasujących dyszach z AUG'a.

 

I tu pojawia się pytanie, czy jak wrzucę do giety głowice cylindra aug'owską, to zgra się ładnie? Prowadnica dyszy nie jest w niej dłuższa?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witajcie . Przeczytałem około 10 stron tego tematu i nie zajęło mi to 2 minut . Tak więc chciałem zaoszczędzić swojego czasu i postanowiłem napisać kolejną odpowiedź. Mam gumkę HU silikonową Guardera .

 

Zadam w punktach parę pytań :

 

 

 


  •  
  • Jak długą lufę ma gieta w stocku ?
  • Czy stockowy GB wytrzyma na LiPo 11,1 ? Czy lepiej zainwestować w 7,4 ?
  • Czy na 7,4 będzie różnica w ROF-ie pomiędzy stockową batką ?
  • Czy wg. was lepiej zainwestować w lipo czy też w prec lufe ? Jeżeli tak to o jakiej długości ? Zakryć ją tłumikiem ?
  • A może po prostu zainwestować w M120 / 130 ? O ile FPS podniosła by taka konfiguracja ?
  • Co jeszcze za niewielką cenę mogę wymienić aby podnieść zasięg i celność repliki ?

 

 

 

Przepraszam , jeżeli w tych 40 stronach było coś napisane na temat moich pytać , ale nie jestem w stanie przeczytać wszystkiego .

 

 

Dziękuje za szybkie odpowiedzi i pozdrawiam .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...