Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

A mi gogle nie parują :)


Guest DaBomB

Recommended Posts

Guest DaBomB

Mam radosną informację dla wszystkich, których dręczy ten problem, a jest ich pewnie wielu :) Jest taki produkt firmy Amway, nazywa się See Spray. Jak sama nazwa wskazuje jest to spray (pianka, ma charakterystyczny ostry zapach). Wystarczy tylko nabrać wprawy w nakładaniu go i gogiele nie parują wcale (przynajmniej moje). Co jakiś czas tylko skrapla się woda, ale nie przeszkadza to tak, jak "przydymione" patrzały...

Nie wiem jak się kupuje w Amwayu i nie wiem ile to kosztuje (swoją puszkę zarąbałem babci ;), ale myślę, że warto się o to postarać.

Link to post
Share on other sites
Guest DaBomB

Toksyczne dla oczy raczej nie jest, bo jest to produkt przeznaczony do luster w łazienkach (coby nie parowały). Drażniący jest tylko jak się go rozpyli, jak wytrzesz, to jest w porządku.

Link to post
Share on other sites

O tym sprayu z Amwaya pisałem już kiedyś - to taki mały pojemnik. Z reguły sprzedawcy polecali go do szkieł optycznych, nie do luster (na opakowaniu nawet były narysowane okulary). Toksyczny nie jest. Stosowałem go notorycznie 10 lat temu - po jednym psiknięciu zimą przez cały dzień okulary nie parowały bez względu na różnice temperatur. Ostatnio na strzelanie kolega przyniósł taki, ale przeterminowany i skuteczność była średnia. A jakoś teraz nikt z Amwaya się u nas nie kręci, żeby zakupić takie coś, niestety.

Link to post
Share on other sites
Guest DaBomB

Gunner, specjalnie dla Ciebie sprawdziłem. Na opakowaniu napisane jest "unikać kontaktu z oczami". Teraz pytanie, czy chodzi o to, zeby nie psikac sobie tym oczy, czy w ogóle unikać???

Link to post
Share on other sites
Guest DaBomB

Gunner, używałem już pare razy przez cały dzień i ani mnie oczy nie piekły ani mi nie łzawiły, więc chyba jest w porządku.

Dlatego najmniej parują maski sitkowe z drobnym oczkiem, rozprysnieta kulka nie przeleci. Tylko ze taka maska kosztuje tyle samo co dobre gogle.

Maski takie mają jedną podstawową wadę - ciężko w nich dostrzec szczegóły. Do paintballa, czy CQB są ok, bo w bydynku nie ma czajenia się, tylko jest dynamiczna walka (chyba, że są camperzy:). Ale wyszukiwanie człowieka w moro w lesie przez taką siatkę to ciężka sprawa.

Link to post
Share on other sites

A co sadzicie o okularach takich jakiech używają np. strzelcy IPSC. Na zagranicznych stronach widziałem ludzi używajacych takie okulary. Przylegają ściśle do twarzy, nie ma problemu z kątem widzenia itd. Problem może pojawić się gdy kulka nadleci z boku a nie z naprzeciwka :D

Link to post
Share on other sites
A co sadzicie o okularach takich jakiech używają np. strzelcy IPSC. Na zagranicznych stronach widziałem ludzi używajacych takie okulary. Przylegają ściśle do twarzy, nie ma problemu z kątem widzenia itd.

 

Sprawdź na stronie UVEXa, http://www.uvex.pl .

Robią kilka modeli okularów ochronnych, które sprawdzają się w ASG.

Ale trzeba uważać, żeby kupować model o odpowiedniej klasie wytrzymałości. Był już jeden temat o tym na forum, radzę poszukać.

 

Problem może pojawić się gdy kulka nadleci z boku a nie z naprzeciwka

 

Te okulary mają "szybki" zagięte na boki. Trzeba by chyba prawie przystawić komuś lufę do skroni, żeby kulka wleciała z boku...

Chyba wszystkie okulary ochronne UVEXa mają regulację dlugości "zauszników", niektóre nawet regulację kąta nachylenia szybki.

Więc można je maksymalnie "dopasować", tak żeby przylegały i dawały należytą ochronę.

-

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...