Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

L85A1 [ARMY]


Recommended Posts

Witam

 

Po przeprowadzeniu napraw itp,itd Dla informacji:

Zębatki: Element

Bateria: LIPo Firefox 7,4v

Okablowanie: własne niskooporowe

Lufa: Precyzyjna SRC

Sprężyna: MadOnion 120

Doszczelniona głowica cylindra, reszta części stokowa, troszkę już wyeksplatowana:)

 

Wynik: 405-415fps na ok 30 strzałach, rov bardzo zadowalający. Domyślam sie że jest mała nieszczelność na dyszy więc wynik po wymianie może być jeszcze lepszy.

 

Mam tylko taki obiaw przy hop-up'ie (gumnka systema) że jak przecholuję to zaczyna zacinać, pewnie to wina dystansera który mi pozostał po silikonowym guarderze.

 

Testował ktoś może już ten cylinder?? Big Dragon do L85

 

Pozdrawiam

Edited by Xen
Link to post
Share on other sites
  • Replies 842
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Witam,

Czytam i czytam ten temat i rozum podopwiada jedno a serce drugie... Podoba mi sie ta replika ale nie chce ładować kasy w ICS czy G&G ,bo przeciez moge włożyc w tę AA i też powinna grać... To brać czy totalnie sobie odpuścić ?

 

Jak podoba Ci sie L85 i potrafisz samemu w replice w razie W pogrzebać to możesz spokojnie ją nabyć. Dodam że nie jestem wybitnym specjalistą od napraw replik, ale jubię majsterkować i wszystko jestem w stanie w niej naprawić. Replika nowa wymaga jednak lekkiej inwestycji by działała lak talala.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Gerabox jest przyjemny do rozkładania, nie ma tendencji do wypluwania swoich trzewi na cały pokój. Natomiast grzebać trzeba dość często i musisz być na to gotowy. Stockowy tłok to parodia, resztę można przecierpieć. Mi z czasem poszła sprężynka trzymająca listwę spustową w tylnej pozycji, ale zastąpiłem ją jakąś długopisową i daje radę.

 

Ogólnie - masz wystarczająco sił, czasu i pasji, żeby w niej grzebać - kupuj, serce nie wybiera ^^.

Nie masz - kup coś innego lub dozbieraj na mniej awaryjną replikę l85 (tu bym szedł w stronę ICS). Ma też w końcu wyjść gazowe l85 (GBB), więc poszukaj o nim newsów, jeżeli zależy Ci na realizmie.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Na zębatkach Elementa , m130 Guardera i żółtym classicowskim tłoku działa już 10tys kulek i nie widać śladów zużycia (a palec jest ciężki i do tego sanyo 2400RC i silnik JG 4 gen na neodymach więc rof fajny), na stockowych zębatkach działała do m120. Tyle ze pokazuje mi jakieś 425 fps przy 130 (na pełnym cylindrze z SR25 a to trochę mało mi się wydaje. ma ktoś pojęcie o ile może wzrosnąć po zamontowaniu komory od KA / lepszej dyszy?Ewentualnie gdzie ją uszczelnić bo ja już nei mam pojęcia (bo preckę systemy, gumkę guardera, dystanser typu H i teflon w każdym potrzebnym miejscu już mam i nie wiem czy jest sens pakować więcej kasy czy myśleć nad zmianą na ICS'a bo L85 mi jakoś bardzo fajnie leży a trochę tych replik miałem. Co do GB to raz na 6 miesięcy rozbieram, podkłądkuje od nowa bo się jednak podkładki wycierają, smaruję wazeliną techniczną i składam - i tak od 2 lat - nic się nigdy nie rypło od tak

Link to post
Share on other sites

No to trudnooooo... kupione i dostarczone. :rolleyes:

Jako się rzekło "wszystkie ludzie ze wsi mnie zazdraszczają" czyli każdy kto zdążył pomacać i potrzymać jest pod wrażeniem -ale to wszyscy tacy sami laicy (no trochę więksi) jak ja... Prezencje ma git ,ale...

Karton kartonowy a nie kolorowy a język spustu plastik.

Podstawa celownika oczywiście z luzami-dokręcenie imbusa tego od dołu oczywiście pomogło.Są jeszcze po obu stronach lufy na tym uchwycie nagwintowane dziurki jakby pod dodatkowe imbusiki ale samych imbusów brak...

Śrubki do skręcenia uchwytu transportowego tak krótkie ,że mimo wyciagnięcia podkładek (na dodatek aluminiowatych -nijak pasujących do czarnego uchwytu i czarnych śrubek) jedna wogóle nie "złapała" gwintu... Do wymiany.

Dust cover przy zbyt energicznym odciąganiu ręcznym potrafi się zblokować na tej rączce do odciągania suwadła...Pewnie dlatego zmodernizowane wersje miały juz tę "łzę"... Flankerairsoft poleca podcięcie klapki o jakieś 2mm i po sprawie.

Zabezpieczenie spustu wymagało szlifnięcia bo żeby odbezpieczyć trzeba było kolanem niemalże wpychać-wskazującym można było co najwyżej odcisk sobie zrobić...

Komora hopsiupa wygląda jakby z jakiejs zabawki wykręcona-troche niefachowo jakoś tak...

Gearbox'a na razie nie otwierałem bo Krakman nalepił plombę i zachowawczo nie kombinuję... Na pierwszy ogień i tak pójdą :lufa,gumka,kable i żródło zasilania.

Zonk z zasilaniem-rozumiem ,że baterie w zestawie żadne tam topowe nie dadzą czyli na tzw rozruch jedynie...ale żeby aku 9,6 a ładowarkę 8,4 dać to już chyba lekka przesada... Czy u Was przy padaniu aku też przycinają sie kulki w lufie (może jeszcze w hop-up'ie)?? Nie policzyłem ile mam ładować i na "oko" podłączyłem na 3 h i szybko się zabawa skończyła ale właśnie zacięciem kulek a nie np wypadaniem ich z lufy do przysłowiowej czapki...Teraz się zastanawiam czy przypadkiem precke 6,01 (JBU zamiarowałem) wstawię to będę miał nagminne rozbieranie eLki po każdej serii? Jaka gumkę polecacie na wymiankę? Mniemam że po wymianie źródła zasilania na większe (pojemnościowo) czyli żeby za szybko nie padło problem przycinek zniknie?

W pudełku przyszedł katalog Army i jest w nim model A2 ale wg Army czyli bez osłonki na zwalniak magazynka (może sie pokuszę i założę własny ) i tej "łezki" na suwadle zamka zamiast ruropodobnego uchwytu ale za to zamiast front gripa umieścili czterostronnego RIS'a .Wygląda na to że będzie można wymiennie stosować...

A ciekawe jak takie coś da radę... AG-K Aluminum Piston For R85

Edited by karol_alasz
Link to post
Share on other sites

Ja tylko skomentowałem to "coś" od Army ;)

Spoko,zero pretensji...

No a co sądzicie o tym tłoku z pełnym uzębieniem metalowym zmojego linka? Na tej stronie jest też SUSAT za 80 pare zielonych -to niezbyt wygórowana cenka,hę?

Chciałbym jeszcze "podwiesić' link do pdf o którym ktoś kiedyś wspomniał ...(myslę że o ten chodziło):

G&G_L85_guide.pdf

Edited by karol_alasz
Link to post
Share on other sites

Żadna tajemnica ;) Tak sobie tylko jaja robię ;)

 

No to Git bo już myślałem że będzie pluton;)

 

a tak btw. to chętnie bym sie w jednym klimacie pobawił:) macie w krakowie brytolskie ustawki?? tylko nie mam zielonego beretu:)

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Tłok pewnie się nada ale ja bym usunął 2gi ząb.

 

ROF?

Właśnie Najświętsza Strażniczka Domowego Ogniska wyszła z najmniejszą latoroślą na spacerek i miałem chwilke dla siebie i dla "elżuni" :icon_biggrin: I znowu zonk... Dość często sie zdarza ,że na semi idzie seria... A na auto zatrzymuje się dopiero jak chce a nie kiedy spuszczę palec ze spustu...Dzieje sie tak jak naciskam mocno-mam nieodparte wrażenie ,że w warunkach bojowych będę ściskał tylko mocno...(przy delikatnym obchodzeniu sie z językiem spustowym broń reaguje poprawnie-ale przecież to nie snajperka tylko szturmówka) Wnisokuje że to styki dają ciała... Ma ktos z was micro i chciałby sie podzielić jakimiś wskazówkami jakie użyć i gdzie wstawić...?

Link to post
Share on other sites

Micro switcha możesz dać tylko w przypadku użycia mosfeta, nie są one w stanie puścić przez siebie takiego prądu. Ewentualnie kostka stykowa jak z elki stara lub M249 ale z wpasowaniem takiego czegoś dużo zabawy. Mosfet nie załatwi sprawy ze względu na to że styki dają mu sygnał a jak one dają dłuższy na semi to mosfet też taki dostanie.

 

Co do piłowania 2giego zęba to chodzi o zabezpieczenie się przed ewentualną zacinką ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...