Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M58 (M40A1) [KART / New Star]


Recommended Posts

Sory za odkopanie topicu, ale mam pewien problem...

 

Który z tych karabinów wybrać? Od razu podkreślam, że nie chcę bawić się w snajpera, tylko mieć tanią dobrą sprężynkę z klimatem, na cotygodniowe strzelanki. Chodzi mi o spężynkę o jak najlepszych osiągach w stocku, bo nie zamieżam ich tuningować.

 

1 [Najbardziej mi podchodzi]

2

3

Link to post
Share on other sites
  • Replies 263
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moim zdaniem: wszystkie produkty Wella z doświadczenia nadają się co najwyżej na ścianę (pod warunkiem że nie ma jej czym ozdobić). "Snajpy" zwłaszcza.

 

M58 KART byłaby całkiem ciekawa gdyby nie koszmarne jak się okazuje wykonanie mechanizmów. Wygląd super, ale bebechy do przeszczepu.

 

002 Olive [AGM] w miałem w rękach, według mnie nieporęczna jak drut kolczasty, ale muszę przyznać jej sporą moc. Podobno po wstawieniu preclufy całkiem przyzwoita. Ale wybór należy do Ciebie...

Edited by Brayli
Link to post
Share on other sites

Masz trochę pechowe doświadczenie, bo jako sprzedawca nie mogę powiedzieć nic na springi Wella. M58 jest bardzo ładne, ale czarne. Wykonanie jest jednak kiepskie, ale jak ktoś chce mieć obowiązkowo replikę M40, a nie ma na SunProject. 002 nie kupuj, weź lepiej Warriora (mb-01) lub to mb-03, są o niebo lepiej wykonane niż M58, nie ma takich problemów z komorą HU.

Ale ode mnie osobiście jeżeli chcesz dobrego springa, to bierz któregoś z shotgunów od agm, są lepsze i poręczniejsze.

Link to post
Share on other sites

Ale napisałem przecież, że nie chcę bawić się w pszeudosnajpera, tylko mieć klimatyczną, tanią sprężynkę, o w miare sensownych cena/osiągi parametrach, bo 200zł, to ja miesięcznie na kulki wydaje ;) Ale moje pytanie jest już nie aktualne, ponieważ kubuję warriora :) Może skuszę się na "mały" tuning :D

 

Pozdrawiam! I dzięki!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Witam,

 

A próbował ktoś włożyć do tej repliki lufę prec. MadBull? Wiem, że ma chyba trochę mniejszą średnice zew., ale nie jestem pewien, ponieważ nie pamiętam gdzie to czytałem. Blaszko mógłbyś podać gdzie dorabiałeś te 2 części? Tak dokładnie to jak sobie sprawię tą replikę to też bym dorobił :) Byłbym wdzięczny za pomoc :)

 

Pozdrawiam,

 

TS

Link to post
Share on other sites

Ja mam teraz u siebie promyka i siedzi dobrze, ale kilka razy trzeba komorę składać i dużo teflonu, oj dużo :). Z madbullem nie powinno być problemu.

Części dorabiałem u tokarza w Lesznie (cylinder i prowadnicę), jeden z searów (ten który przytrzymuje prowadnicę) zrobiłem sam zwykłą szlifierką.

 

Najlepiej jak poszukasz jakiegoś tokarza lub rusznikarza w Poznaniu.

Link to post
Share on other sites

Dzięki, a mógłbyś napisać jak się rozbiera ten cylinder żeby nie popsuć? Bo z tego co wyczytałem to panuje takie ogólne przekonanie, że ten cylinder jest nierozbieralny :D Ja jeszcze nie zakupiłem tej repliki, ale mam zamiar to zrobić więc pytam zawczasu ;) A powiedz jeszcze czy takie dorobione części + stockowe wytrzymają m150? I ile masz zasięgu na tej M145?

 

Pozdrawiam,

 

TS

Link to post
Share on other sites

Spotkałem się z dwoma rodzajami cylindrów w replice M40 od Karta: Jeden nie rozbieralny i rozbieralny z głowicą wkręcaną na gwincie. Jedyne co możesz zrobić, to poprosić w sklepie, aby dokładnie sprawdzili i wysłali Ci taki z rozbieralnym cylindrem (odkręcana głowica ma takie dwie dziury po obu stronach dyszy). Stockowy cylinder jest bardzo słaby, u mnie pękł przy stockowej sprężynie. Tak samo wrażliwy jest zaczep do bolta z drugiej strony.

 

Myślę, że wytrzymają. Musisz jednak dla bezpieczeństwa także wzmocnić obudowę mechanizmu spustowego.

Link to post
Share on other sites

W zasadzie ze wszystich gumek, które testowałem najlepsza jest stockowa gumka zakładana w M16/SR25/SPR MOD0/NOD1 z PJ lub ACM. Zwykła, czarna guma, ale najważniejsze co ma to gruby, szeroki kołnierz. Czarna systema i madbull czerwony dawały ciała przy tej gumce. Chodzi mi oczywiście o szczelność i współpracę z komorą. A co do instalowania, to jeżeli zakładasz gumkę na stockową lufę, to musisz ją przyciąć nieco. Jeżeli zakładasz preckę, to nie ma takiej potrzeby.

Link to post
Share on other sites

Właśnie się zastanawiałem, czy nie podejdzie komora od VSR, ewentualnie od M40 Sun Project, ale za drogi interes żeby kupować i się niestety pomylić z domysłem. Zresztą nie wiadomo wtedy jak z magazynkami.

 

A z komorami od AEG też już myślałem, jedyne, które jako tako podejdą to od AUGa i Minimi, ale ta druga raczej odpada ze względu na specyficzne podawanie kulek. A tej od AUGa nie mogę znaleźć na rynku wtórnym.

 

Teflon daje dużo, to właściwie jedyne co możemy tam zrobić :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...