Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning mini-elektryków


Recommended Posts

Tak mi dzisiaj do głowy przyszedł taki pomysł- czy ktokoliwek próbował kiedyś tuningować elektryczny pistolet lub mini-gun TM? Jak wiadomo najwięskszy problem z nimi stanowi (poza beznadziejnym wyglądem serii mini) niska skuteczność - kulka się z tego wręcz wytacza, zasięg celny wynosi ~5m. A można by na przykład zmienić zasilanie (sorry winetou, ale paluszki AAA nie są zbyt wydajne) i jednocześnie zamontować lepszą sprężynę (bo jak rozumiem mechanizm działania jest taki sam, jak w AEG?). Ew. w miarę możliwości wymienić silniczek, oczywiście razem z nową obudową w której zmieści się nasza przeróbka (moża np. wymienić obudowę z serii mini na obudowę od normalnej sprężyny, np. MP5 lub M16). Nie kosztowalo by to dużo. DE elektryk kosztuje chyba 100zł, ceny mini nie znam niestety; można kupić jakiś stary model długiej sprężyny na obudowę, nowy silniczek i bateria to grosze, sprężyna też małe piwo (można kupić, zrobić, wymontować ze starego pistoletu...). Nie była by to broń rewelacyjna (o mocy zwykłej krótkiej sprężyny), mogła by się łatwo popsć (nie wiem, jak flaki tych minielektrków wyglądają) ale była by ciekawą alternatywą dla tanich gaziaków - cena i osiągi podobne (lub nieco mniejsze) , ale co najważniejsze, kosztami eksploatacji biła by na głowę gaziaki.

 

No ale nie mam pojęcia czy to co napisałem jest możliwe, więc jestem ciekaw czy ktoś się bawił w takie rzeczy czy nie? I co o tym wogóle myślicie?

Link to post
Share on other sites

Uziel czy posiadasz pistolet elektryczny lub coś z serii mini czy też tak sobie tylko myślisz(lub zastanawiasz nad zakupem)?? Chętnie spubuje pomóc jak będe wiedział o co ci konkretnie chodzi.

Co do wyglądu serii mini to ciekawą i tanią dla nich alternatywą jest UZI pistol w skali 1:1 z bazaru(choć chyba ich już nie robią)

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Ma razie tak sobie tylko myślę, elektrycznego modelu nie posiadam. Po prostu czasem przychodzą mi różne takie dziwne pomysły do głowy :) (ostatnio widziałem elektrycznego DE i stąd inspiracja).

Jednak gdyby pomysł ten kazał się realny, ktoś by przeprowadził stosowne eksperymenty, chociażby polegające na wymianie sprężyny i podłączeniu silniejszej baterii (kilka minut roboty, jak sądzę) pewnie chciałbym zrobić sobie taką konwersję :). Musiał bym znać wyglad wnętrza takiego minielektryka by móc coś powiedzieć. Na razie jednak szkoda mi kasy na kupowanie w ciemno tego DE. Gdybym realizował moje wszystkie głupie pomysły zwiazane z ASG, to chyba już dawno był bym bez grosza :) Zresztą, coś takiego może wymyłśić każdy ale niestety praktykiem jestem słabym (brak mi wiedzy, doświadczenia i talentu technicznego) więc łatwo by było coś takiego zepsuć :)

 

Oto kolejny głupi pomysł. Jak wiadomo magi ze sprężyn nie pasują do AEGów i vice versa. Syszałem to wiele razy, ale jeszcze nie słyszałem dlaczego. Moze po prostu można przerobić sprężynę na magi z elektryków? Wymienić gniazdo magazynka, jakieś części w srodku... zastosować to w tuningowanym mini było by ciekawie :D Tylko znowu - pomysł pomysłem, a wykonanie... może ktos by się za to wziął, wszak na zachodzie wyrzutnie rakiet w garażu robią, czemu my pod wzgledem myśli techincznej musimy być do tyłu? :D Problem tkwi w naszym legendarnym, narodowym lenistwie...

 

Aha, co do UZI - słyszałem o nim, lecz nie wziąłem żadngo z bazarowców pod uwagę z jednego powodu. Z tego co słyszałem, konstrukcja mini-elektryków jest dość podobna do AEGów, oczywiście ich wykonanie jest gorsze, silnik i sprężyna słabsze itd.male zasada działania pozostaje taka sama. Natomiast te bazarowce to czarna magia - niekóre mają np. wiatraczek (heh nie wiem jak to nazwać), wyrzucający kulki. No i rozlecą się sto razy szybciej od stuffu Marui.

Link to post
Share on other sites

Co do Uzi: mam uzi i widziałem jego konstrukcję w środku. Widziałem również bebechy Mnini MP5 i muszę stwierdzić że zasada działenia jest identyczna! Jedyną techniczną różnicą jest hop-up w mp5 no i znacznie precyzyjniej wykonany(szczelniejszy) tłok.

 

Co do pistoletów elektrycznych: zapraszam do lektury

http://www.unconventional-airsoft.com/proj...hipower-ebb.php

 

Co do mini MP5: zapraszam do lektury

http://www.unconventional-airsoft.com/proj...cts/minimp5.php

 

Jeśli coś w tych tekstach byłoby dla ciebie nie jasne to pytaj!

 

Moim zdaniem MP5 bardziej nadaje się na przerubke w postaci wsadzenia jej bebechów do obudowy od starej sprężyny(np MP5Academy) ponieważ ma solidniejsze przełożenie(większe zembatki). Z kolei pistolet może być bardzo fajnym i ładnym jak na cenę(napewno ładniejszy od np Mausera) oraz ekonomicznym pistoletem na krótkie dystanse i do budynków.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

pytanie nie jest czy się da tylko czy się opłaca?

 

To właśnie chcę ustalić w tym topicu - dowiedziec się, czy przy minimalnym nakładzie środków (co jak co, ale podpięcie innej baterii i lepsza spręzyna to nie jest wielki majątek) nie da się zwiększyć osiągów. Wątek jest skierowany do osób, które posiadają owe repliki, a więc nie muszą wydawać tych stu pary złotych, bo już to zrobiły. Szkoda, że tego nie zauważyłeś. Poza tym kazdy z nas lubi czasem zrobić coś samemu, to daje dużą satysfakcję.

 

Dzięki Rats za pomoc i zainteresowanie :) Linki bardzo ciekawe, najlepszy jest odglos wystarzału z 9V :)

 

Przeczytałem wszystko. Myślę, że gdyby zastosować metalowe zebatki, silniejszą sprężynę, zasilanie 9V lub więcej wszystko działało by dobrze... Pozostało by przerobić guna tak, by flaki pasowały do obudowy MP5 :)

 

Wiec pierwsze pytanie - gdzie można zdobyć takie zębatki? Czy można je zrobic na zamówienie? Albo inaczej - nie zna ktoś warsztatu w wawie, gdzie można by zrobić takie same metalowe? :)

 

PS. Mam pytanie. Nie znam się za bardzo na sprawach technicznych, więc jest ono oczywiscie bardzo głupie :)

W jaki sposób zwiekszyść moc takiego silniczka? Tzn. czy wystarczy zwiększyć napięcie, czy może to zależy od konstrukcji i mogę znaleźć silniczek o tej samych wymiarach ale większej mocy? Czy zwiększajac za bardzo napiecie mogę zarżnąć silniczek?

Link to post
Share on other sites

GHOSTS_Lukzari : co do opłacalności to zależy ona głównie od tego z kim się strzelasz i zkąd oraz za ile kupisz body w skali 1:1 wraz z dłógą lufą wewnętrzną. Jeśeli założymy żę odkupisz je za 50 zł lub znajdziesz gdzieś zabawkę w 1:1(czytałem na forum np. o M16 ale autor nie potwierdził tej informacji) za tę sumę to nasz karabin będzie kosztował:

-ok 65-70 zł za mini MP5

-50 zł za body lub zabawke

-30 zł za sprężynę, baterie i jakieś drobiazgi

 

Przy odrobinie szczęścia oraz zdolnościach technicznych(nie za dużych zresztą) za 150 zł otrzymujemy karabin w 1:1 o osiągach podobnych do pompek tylko że z opcją full auto.

 

Odnośnie pistoletów to mają one 2 zastosowania:

- są idealne dla tych któży mają mocne Blow Backi którymi nie chcą zrobić kolegą kszywdy strzelając do nich z metra w budynku

- za 100 zł otrzymujemy po upgrejdzie ładnie wyglądający pistolet o ekonomicznej eksploatacji

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Widzę, że nasz pomysły się pokrywają :)

 

Cóż, pozostaje już tylko problem części - gdyby udało się zrobić metalowe zębatki na podstawie plastikowych jedny problem ze psuciem się broni został by wyeliminowany. Martwi mnie jeszcze ten magazynek od mini-MP5 - jak to działa? Próbowałem wywnioskować na podst. opisu przeróbki ale szczerze mówiąc wiele nie zrozumiałem... :)

Link to post
Share on other sites

Magazynek w szystkich modelach serii mini(w Uzi z bazaru też) to tzw. magazynek grawitacyjny czyli poprostu komora na kulki z której kulki pod wpływem siły grawitacji same spadają do uszczelki w lufie. Znacznie utrudnia to przeróbkę w której można by bykożystać zwykły magazynek który podaje kólki do góry. Zedyny sposób na rozwiązanie tego problemu jaki przychodzi mi do głowy to umieszczenie całego mechanizmu dogóry nogami.

 

Pozdrawiam!

 

P.S. To nie ma być Super AEG tylko tania przeróbka na automatyczną krótką sprężynę która moze dać na m dużo satysfakcji i znacznie wzbogacić naszą wiedzę o budowie AEG.

Link to post
Share on other sites

Jak rany, magazynki grawitacyjne to najgorsze zło :/ Faktycznie cieżko będzie z tym cos zrobić - choć umieszczenie mechanizmu do góry nogami to pomysł niegłupi :) Jeśli sie nie uda, to tak jak napisał gość z Unconventional Airsoft, zrobi się mag Sten-style :D

 

Z kolei DE jest ładowany normalnie ale watpię, by dało się go przerobić na zasilanie z magazynka nie znajdującego się w chwycie (tzn. może by sie i dało ale wiedza i możliwości mi na to nie pozwolą).

 

Tak czy inaczej, poluję teraz na dane silnika z DE lub miniMP5 oraz na namiary na warsztat który zrobi mi metalowe zebatki. Za wszelką pomoc dziękuję :)

Link to post
Share on other sites

Co do konieczności umieszczenia magazynka w chwycie w przypadku DE to nie widze żadnego problemu. Poprostu montujesz cały mechanizm tak aby rękojeść znajdowała się na wysokości magazynka w MP5. Generalnie zrezygnował bym z próby wykożystania bebechów od DE z uwagi na słapsze osiągi i trwałość(mniejsze zembatki) oraz wyższą cenę w stosunku do serii mini.

 

Ja na twoim miejscu nie martwił bym się zembatkami a raczej body i sposobem umieszczenia całego mechanizmu. Niestety nie jest on umieszczony w żadnym pudełeczku(tak jak np. w UZI) lecz bezpośrednio w body.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Guest LooK OuT!

I tak koszty takiej przerobki, nawet jesli wyjda niskie (w co watpie) nie zrekompensuja wyjatkowo marnego wygladu takich zabawek. Zreszta mysle, ze sa projektowane tak, aby niskim kosztem przerobic ich sie nie dalo (o ile w ogole). Chociaz jak rosjanie potrafili odblokowac rozne Athlony i Radeony ( www.overclockers.ru ), to moze i Polacy wykonaja cos, co bedzie wygladac jak niezly dowcip, ale bedzie grozniejsze niz elektryki Cyber Guna :P

 

Jestem zwolennikiem jakiegos tam poziomu realizmu i zabawa z miniMP5 czy czyms podobnym godzi w moje poczucie estetyki.

 

Ale to nie ja bede sie sprezal w warsztacie nad zakupionym mini-elektrykiem, nie ja bede rozgrzebywal 100 zeta, za ktore wolalbym kupic sobie kulki, wiec sie nie wtracam. Powodzenia w przerobkach!

Link to post
Share on other sites

Heh, w moje poczucie estetyki też godzą guny z serii mini, ale czy nie pisałem przypadkiem że chciałem wpakować flaki od miniMP5 do obudowy pełnowymiarowej MP5 (np. MP5A3 TM)? Poza tym jeszcze nie wiem, cy się za to wezmę, muszę jeszcze wziąc pod uwagę duuuużo czynników zanim kupię sprzęt i rozpocznę przeróbkę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Temat jest i tak nie aktualny, gdyż moje ostatnie zasoby kasy poszły na Super 9 (którą chyba łatwiej upgrade'ować, szczególnie jak się ma kumpla na politechnice :)) a bez forsy nic nie zdziałam. Poza tym i tak bardzo dużo przy tym by było roboty a efekt niewiadomy.

 

BTW podobno można kupić gdzieniegdzie w Polsce elektryki za ok 500zł (oczywiście podróby dobrych marek) - myślę, że coś takiego łatwiej by było stuningować.

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Tak przegladam forum i spodobal mi sie ten topic(chociaz z przed roku) ja jestem z tych "zrób to sam" w dziecinstwie czytałem książki Słodowego i mialem setki roznych strzelających zabawek, jakby ktos probowal juz cos takiego robic to dajcie znac, co do silniczkow to najlepiej bedzie wymienic je na takie z wkrętarek+akumulator na 14,4V sam coś kombinuje jak mi sie uda to dam znac pracuje nad własnym gaziakiem nad mini aeg i nad snajperką hehe.

Link to post
Share on other sites
  • 7 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...