Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

A ktoś już montował body od boyi ?

Czy pasuję do tego body standardowa komora HU ?

 

Ja zamierzam i dzisiaj oglądałem to body w sklepie Customs w Poznaniu. Nic nie lata, wykonanie na bardzo przyzwoitym poziomie. Komora pasuje ale tylko jednoczęściowa. W replikach Boyi jest jednoczęsiowa z metalu, ok.60zeta

Jedyny problem to kompatybilność z magami innych frim. CA wcgodzi idealnie, STAR-a trza lekko wbić, a HiCap P&J wogóle nie wchodzi.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hm… A jaki jest w tym sens? Skoro uszczelka głowicy tłoka nie wystaje w ogóle z tej głowicy? Ja zacząłem inwestować w układ pneumatyczny, sprężynę(dobreM110) i łożyskowanie(głowica tł. I prowadnica spr.), ale i tak P&J nie będzie strzelał, on nigdy nie będzie strzelał :?

Link to post
Share on other sites

Chyba Szanowny kolega troche przesadza ;-)

 

Viamortis pozostaje kwestia szkieletu GB i tłoka, które w pejotkach nie są wzmacniane. Na twoim miejscu wybrałbym doszczelnienie układu(głowica tłoka, właściwy cylinder Typ1, głowica cylindra i dysza) jak już.

Tak jak kolega wcześniej napisał, NIE MA SENSU ładować silniejszej spręzyny i nadwyrężać cały mechanizm jeśli układ jest nieszczelny.

Link to post
Share on other sites

W odciążeniu gb może pomóc również głowica tłoka do zestawu cichego - daje mniejsze naprężenia niż standardowa, a głowica cylindra w stocku jest już przystosowana do zestawu cichego. Tłok jest plastikowy i nie wydaje się zbyt solidny. Itp, itd.

Żeby spać spokojnie, wystarczy to kupić:

Kompletny gb guarder

No i ewentualnie lepszy silnik...

Wymieniając poszczególne części zmniejszasz ryzyko uszkodzenia, ale nie eliminujesz go. Poza tym prawdopodobnie serwis, w którym kupiłeś replikę zażyczy sobie dla utrzymania gwarancji wymiany m.in. zębatki na torque-up albo STU.

Link to post
Share on other sites

@Hary- Uszczelka nie musi wystawać poza obręcz tłoka żeby zadziałała.

@Befer- Jak dla mnie to szkielet jest poniekąd wzmocniony, i M120 spokojnie zadziała.A czy układ jest nieszczelny? nie na tyle żeby robić z tego tragedie. Lepiej zainwestować w metalowe body z jedno częsciową komorą HU.

 

@michall - jeśli serwis sobie zażyczy wymianę zębatek to niech sobie zmieniają na własny koszt, Bo te zębatki ze spokojem podejdą na M120.

Żeby spać spokojnie trzeba troszkę po eksperymentować, i najlepiej dać cylinder typ 1 i M120, w zupełności wystarczy żeby replika działała bez zgrzytów. A po eksperymentować z uszczelnieniem teflon fix'em. i wsjo na temat.

Link to post
Share on other sites

Ja wymienilem prawie wszystko; cylinder systemy , glowice tloka sylikonowa C.A , tlok C.A, prowadnice lorzyskowana C.A, sprerzyne 110 M.O, lozyska kolkowe K.A. jest tesz precka SRC , metalowy hopek SRC , wzmocnionai uszczeniona dysza C.A i mimo to nie jestem usatysfakcjonowany osiagami niestety jak pial Hary to zawsze bedze P&J

Link to post
Share on other sites

Sądze, że doszczelnienie i wsadzenie lufy precyzyjnej jest duzo lepszym wydatkiem od zwiększenia FPS. Przy 360 - 400 fps nie widać kosmicznej różnicy w zasięgu, fakt że kulka szybciej do celu dolatuje, ale sądze że lepiej jest założyć preclufe i zwiększyć sobie zasięg skuteczny, a że w takich elektrykach bedzie to prawdopodobnie duzy wzrost.

Edited by misza128
Link to post
Share on other sites

A ja mam problem techniczny. Mam body BOYI i nie wiem jak zdjac ten element przy lufie ktory laczyl RIS z komora pejjota. Jest tak taki dziwny element ktory bazowo byl do trzymania calej lufy i byl montowany do pina laczacego obie polowki body. kompletnie nie mam na to pomyslu.... jakies idee?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...