Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wojskowy Hełm Kompozytowy wz.2000


Recommended Posts

Mam pytanie, chciał bym kupić hełm kompozytowy wz.2000, lub wz.2005 Czy orientuje się ktoś gdzie można taki sprzęt dostać, i czy w ogóle można dostać.

Chciał bym wz.2005, jednak nie wiem gdzie można by takiego szukać, nawet nie znalazłem strony producenta, o wz.2000 już napisałem do resal'u, a teraz czekam na odpowiedź, może się uda...

Link to post
Share on other sites

Tylko i wyłącznie Allegro, czasami się może trafić na giełdach militarnych.

Od producenta tego hełmu nie załatwisz, (przynajmniej Moratex) nie sprzedają osobom cywilnym sprzętu wojskowego.

Pozatym nawet gdyby udało Ci się kupić w Resalu to cena takiego hełmu to okolice 1000 zł, w porównaniu z 300-400 zł na Allegro.

Link to post
Share on other sites

Witam!

Dałbym sobie spokój z wz 2005. Totalna klęska.

Radzę 2000. Moim skromnym zdaniem jest to najlepszy hełm używany w wojskach lądowych. Co nie znaczy, że nie mogłoby być lepszych. Tak sie składa, że używam 2000 i sobie chwalę.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Jeśli już potrzebujesz dobrego hełmu kewlarowego to polecałbym jednak hełmy niemieckie (bądź holenderskie) dużo wygodniejszy fasunek niż w jakimkolwiek polskim.

Cena takiego holendrskiego lub niemieckiego hełmu nie odbiega zwykle od ceny polskich kewlarów.

Link to post
Share on other sites

poczytałem już wcześniej o tym że wz.2005 nie jest udaną konstrukcją ... więc szukam wz.2000 Resal nie odpisuje, ale podejrzewam że oni nie tracą czasu na sprzedaż detaliczną. Poszukam, popytam, może coś z Iraku albo Afganistanu się uda wyciągnąć.

 

Niemieckich ani holenderskich na allegro nie ma, może na ebay'u coś znajdę. Jak narazie to najprędzej się na Fritz'u M-3 skończy :| znalazłem też oryginalnego M.I.C.H.'a ale to cudo było nowe i kosztowało 1200zł :| są jakieś granice a to już przekracza moje możliwości finansowe.

Edited by Riv
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Z jakieś 3 miesiące temu były nawet dwa na allegro.Ostatnio widziałem tylko wz.93.

2018696306iq2.th.jpg

Sorry za OT ale nie mogłem się powstrzymać :)

 

Ściema i przepłacanie...

Zasobik desantowca-525pln, kupiłem za 150zł nowy, stan magazynowy.

Śpiwór Wojsk Specjalnych-kupiłem za 90zł na allegro.

KLV z jednym wkładem-1600zł...śmiechu warte...

Link to post
Share on other sites

Nie koniec OT. Poruszyłeś taki temat że offtopic bedzie kontynuowany. Otóż ile myślisz że kosztuje taki długopis za który płacisz 5 zł? Taki kosztuje około 15 gr i może teraz powiem ci że jestś lamusem bo przepłaciłeś iks krotnie?? Otóż zamwsze jest naliczana marża od każdego: exportera materiałów, szwaczki, sprzedawców.

Link to post
Share on other sites
Ściema i przepłacanie...

To załatw wojsku tańsze wyposażenie i zarabiaj miliony. Proste?

Zasobik desantowca-525pln, kupiłem za 150zł nowy, stan magazynowy.

Śpiwór Wojsk Specjalnych-kupiłem za 90zł na allegro.

KLV z jednym wkładem-1600zł...śmiechu warte...

Kup na allegro kilka tysięcy zasabników, kamizelek i śpiworów a później sprzedaj wojsku.

Link to post
Share on other sites

Mam takie pytanko - może lamerskie, ale nie znam się zbytnio na polskich hełmach. Czy ktoś mógłby mi chociaż tak pobieznie wytłumaczyć na co zwracać uwagę żeby "na oko" rozróżnić hełmy wz. 93, wz. 2000 i wz. 2005 ? Bo jestem zainteresowany kupnem wz. 2000 od jakiegoś czasu, ale jak na allegro coś zobaczę to praktycznie zawsze widziałem tylko opis "hełm kewlarowy" albo "hełm kopozytowy" i nic więcej. A czytałem opinie na temat np. wz. 2005 i nie chciałbym się na to nadziać :)

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

(...) Hełmy kompozytowe chronią przed odłamkami oraz strzałem z pistoletu amunicją parabellum, czyli kal. 9mm o masie 8g, lecą z prędkością 410m/s. Taka konstrukcja może, ale nie musi zabezpieczać przed innymi pociskami.

Według specjalistów z Gerenalnego Zarządu Logistyki Sztabu Generalnego Wp, parametry polski hełmów nie odbiegają od używanych w innych armiach NATO.

 

 

Cytat zaczerpniętny z książki "Grom.PL" z Rozdziału "Komandos z przestrzelonym hełmem"

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...