Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SCAR L [G&G]


Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znajomy mi odradził zestaw FTK Guardera, bo w replice musiałbym wymienić jeszcze drugą połowę GB, żeby to ładnie chodziło ;/

W tak razie co sądzicie o wsadzeniu tych komponentów:

- zębatki ITU Guardera

- tłok poliwęglanowy Deep Fire Half Teeth

- m120 promyka

- komora hopka do m4 od KA (będzie pasować do SCARA?)

- gumka silikonowa systemy

Edited by Tecson
Link to post
Share on other sites

Ja polecam wymianę silnika bo stockowy G&G jest naprawdę słaby.

 

Zębatki ITU wydają mi się zbędne na M120 bo będziesz mieć mizerny ROF(zwłaszcza ze stockowym silnikiem) - te zębatki mają przełożenie do napinania bardzo mocnych sprężyn nawet M150 i więcej.

 

Warto wspomnieć że dysze w SCARach są inne niż w emkach.

 

Komora hop-up jest inną od emkowej i jest przykręcana tak więc jedyne pasujące komory to zapasowe G&G(dostępne na Capri i SpecShop). Z tego co wiem to nawet komora do SCARa VFC jest inna, a co ze standardem CA to nie wiem ale pewnie też będzie inna.

Link to post
Share on other sites

Zębatki guardera chce tylko dlatego, mam okazje kupić je o 70złotych taniej niż w sklepie, a wymienić bym je musiał, bo stockowe się rozsypały ;/

A z silnikiem systema magnum + wymiana kabli dawało by to radę?

Edited by Tecson
Link to post
Share on other sites

A nie szkoda Ci kasy na magnuma???? Kup jakiś tańszy silnik Hi-Speed bo powinny bez problemu uciągnąć m120(i zapewnić na normalnych zębatkach przyzwoity ROF-na ITU będzie znacznie gorszy) np. Hi-Speed G&P, Hi-Speed Elementa czy Hi-Speed Revolution Guardera. Wszystkie trzy kosztują w okolicach 110zł(poszukaj na http://www.taiwangun.com).

 

A wymiana okablowania wydaje mi się zbyteczna ponieważ okablowanie w SCARze G&G jest już w standardzie niskooporowe.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 1 month later...

Odświeżę temat, i zaraz pytanka:

1. w Specu piszą że aku wchodzi do kolby, acz na fotce nie widać żadnych kabelków - jak na fotce "Boja" - o co kaman.

2. czy zmieści się tam - w kolbie - ten AKU?

3. jak to jest z tymi wzmocnionymi częściami, i co trzeba było by ewentualnie wymienić, aby wyciągnąć te 410-420 fps`ów?

4. testował ktoś midy KA, plastikowe - są jakieś problemy/nie ma problemów?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Odświeżę temat, i mały problem.

Przyszedł właśnie mój SCAR i oczywiście wspomniane powyżej aku do kolby nie pasuje - trzeba by chyba wbijać młotkiem :d.

Ale nie to jest problemem. Chodzi mi o bolt catch.

Problem jest taki że po odciągnięciu muszę trzymać ten nieszczęsny "knefelek" trzymać, gdyż po puszczeniu suwadło zaraz wraca do położenia początkowego. Jak rozumiem nie tak ma to wyglądać?

Link to post
Share on other sites

Mam stara od g&g ... bolt catch po odciagnięciu dźwigni trzeba przytrzymać dolną część zwalniacza ... żeby zwolnić trzeba nacisnąć górną część... w kolbie mieści się max 9.6 large FireFox ale kolba jest wtedy wysunięta na max ... ogólnie jest głośny i mam dylemat czy wyciszyć flaki...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Chodzi mi o bolt catch.

Problem jest taki że po odciągnięciu muszę trzymać ten nieszczęsny "knefelek" trzymać, gdyż po puszczeniu suwadło zaraz wraca do położenia początkowego. Jak rozumiem nie tak ma to wyglądać?

 

^U mnie wygląda to tak samo..

 

ps.Mam takie pytanko jak radzicie sobie z wyciąganiem hop-up'a? Wkładacie lufę do lufy zew. i potem nakładacie komorę czy macie na to jakiś inny sposób ? I co radzicie wymienić żeby zyskać te parę metrów zasięgu ..

Edited by SiobaL
Link to post
Share on other sites

Jeśli jest na gwarancji to nic nie wymieniaj... tym bardziej ,że coraz więcej ciekawych spotkań jest <360 fps ... Mi to w zupełności wystarcza... A najleszym sposobem na "parę metrów więcej" jest podejść parę metrów bliżej ,co skutkuje zwiększeniem celnosci ... po odkreceniu kolby i komory hopup lufa w całości wychodzi tyłem ...

Link to post
Share on other sites

Jeśli jest na gwarancji to nic nie wymieniaj... tym bardziej ,że coraz więcej ciekawych spotkań jest <360 fps ... Mi to w zupełności wystarcza... A najleszym sposobem na "parę metrów więcej" jest podejść parę metrów bliżej ,co skutkuje zwiększeniem celnosci ... po odkreceniu kolby i komory hopup lufa w całości wychodzi tyłem ...

 

Odkręcałem kolbę i zostają tam te styki co wchodzą do GB je też się jakoś usuwa ? Albo macie jakiś filmik ? ;]

Link to post
Share on other sites

Wraz z repliką powinieneś dostać płytkę DVD z instrukcja demontażu, krok po kroku. Jak rozumiem płytki nie masz, znaczy karabin używka od kogoś?

W takim razie poszukaj na you tube, bo chyba nie sądzisz, że ktoś z użytkowników poszuka za Ciebie.

 

EDIt: A ja zaraz sprawdzę czy na rzeczonej płytce jest instrukcja jak dorwać się do komory HU.

Edited by Mori
Link to post
Share on other sites

Na YT jest film który przedstawia film jak rozłożyć scara ... jeśli będziesz robił tak jak na filmie to sam będziesz wiedział kiedy będzie można wyciągnąć lufę ...

 

PS: przed chwilą się rozpisałem jak to zrobić ale korzystam z netu w telefonie i wystarczy ,że źle dotknę ekranu i wszystko się kasuje... i tak właśnie się stało...

Link to post
Share on other sites

Wiemy... :)

Ale najpierw chciałbym zaznaczyć , że w moim egzemplarzu lufa zewnętrzna była dodatkowo jakby sklejona ( po wyjęciu widać ślady bezbarwnego lakieru bądź superglue ... coś w ten deseń ) ale udało się ją wydostać ( po odkręceniu uderzyłem delikatnie czymś twardym od tyłu ) więc nie wiem czy u ciebie będzie tak samo...

 

Wyciąganie lufy zewnętrznej : najprostszy sposób ...

 

1 Trzeba odkręcić dolną szynę ( dwie śrubki na początku i końcu szyny.

2 Pod szyną pojawiają się dwa otworki wielkością odpowiadające śrubce którą odkręciłeś ( znajdują się one bliżej gniazda magazynka oddalone są od siebie ok 5mm ) w tych właśnie otworach znajdują się malutkie śrubki (w obydwu ) należy je odkręcić.

3 Proponuję dodatkowo zdemontować ten element ze składaną muszką ( trzeba wybić ten bolec ,który znajduje się na wysokości górnej krawędzi lufy i cały element wysunąć do przodu ).

4 Lufa zewnętrzna powinna się wysunąć na zewnątrz repliki.

5 Jeżeli w żaden sposób lufa nie chce się wysunąć sprawdź czy nie jest tak jak napisałem powyżej .

 

Mam nadzieję ,że pomogłem.

 

Pozdrawiam Junak...

Edited by yunac
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Czy ktoś robił jakieś modyfikacje odnośnie mocy? Chodzi mi dokładnie o to czy na stocku da radę na sprężynie 120 ewentualnie głowica tłoka łożyskowana.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

 

 

Tak spokojnie możesz zmienić sprężynę na 120, zwróć jeszcze uwagę na cylinder (chodzi o typ) oraz głowice cylindra (jaki ma przebieg i czy przez to wytrzyma mocniejszą sprężynę)

Edited by shortee
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Przymierzam się do zakupu SCARa od G&G. Jednakże aktualnie jedyny dostępny jest w wersji CQC. Chciałbym przedłużyć lufę zewnętrzną, aby wyglądał jak std http://www.specshop...._GK16_L_-_Black

 

W którą lufę powinienem się zaopatrzyć?

http://www.asg.com.pl/Lufa_zewnetrzna_do_SCAR_STD_GG,p,2073.php

http://www.asg.com.pl/Lufa_zewnetrzna_przedluzenie_SCAR_CQC_GG,p,3201.php

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 10 months later...

Witam, może trochę odświeżę:)

Mam SCARa od 2009 cały czas w stocku :) i takie pytanko się nasuwa jak to cholerstwo wyciszyć!?

Coś strasznie wyje przy każdym strzale, więc stawiam na silnik.

Jakie silniki polecicie z dzisiejszego rynku, bo nie orientuje się totalnie w silnikach :/ ?

Chodzi mi o to, żeby był cichy i szybki.

Szybki bo chcę strzelać na semi, ponieważ leci do mnie paczka z 5 realcapami od Specna Arms haha, ciekawe czy wytrzymam bez HiCapa.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...