Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr Aug A2 + Tłumik


Recommended Posts

Najdłuższe produkowane lufy precyzyjne jakie widziałem mają długość 705mm, jednak nie zalecałbym wkładania tego do auga - powód - cylinder typ 0 obsługuje lufy do 590mm - powyżej występuje drastyczna utrata FPSów z powodu tarcia kulki o lufę bez siły napędzającej (powietrze z cyl;indra już się po 590 mm "kończy" (brak ciśnienia)). Lufy 650mm i 705mm można wstawiać do replik z cylindrami PRZEDŁUŻONYMI bez dziur - np. PSG1 tokyo marui lub seria snajperskich emek.

 

Oczywiście możesz włożyć tą 705mm - poprawisz celność ale licz się z utratą 100FPS a może i więcej - nikt nie jest w stanie dokładnie ocenić spadku prędkości wylotowej, ale wypowiadali się tu kiedyś o utracie 100 FPS przesiadając się z 590mm na 650mm...

 

Pozdro :D

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie opłaca się pogarszać mobilności broni tłumikiem, to co byś wydał na tłumik lepiej dołożyć do lufy i wstawić ~510mm ale dobrej firmy, najlepiej KM Head albo Prometheus, da to napewno dużo lepszy wynik niż długaśna lufa np. CA

Link to post
Share on other sites

Osobiście bym został przy 509, no max 550 mm. I tak lufa jest już długa, wystarczająco, a tłumik wtedy by tłumił. Czyli w.g mnie najlepsze rozwiązanie.

 

 

Aha, tak btw, AUG to nie jest snajperka, czy parasnajperka, to broń szturmowa, karabinek, zadanie ma takie jak na przykład AK74, tylko układ go czyni "wyglądającym" na co innego.

Link to post
Share on other sites

powiem tak ;D

nie mialem na mysli broni snajperskiej.. w zadnym wypadku..

Chodzilo mi raczej o mozliwie przedłuzenie lufy bez utraty fps'ow.

 

Ale jak przeczytalem wyzej warto zainwestowac w prometheusa o dł 510 niz w cos dłuzszego a gorszej firmy.

 

Zgadza sie ?| ;)

Link to post
Share on other sites

Tak, zgadza się.

 

510 mm to już jest wystarczająco dużo jak na lufę. Przy sprężynie gdzieś tak m120-m130 max bym wstawił lufę 550 mm. A dlatego że, najlepsze wykorzystanie lufy osiągamy gdy kulka na wylocie lufy ma taką samą siłę wypychającą jak i wpychającą ją do lufy, a nim mocniejsza sprężyna tym krótszą lufę obsłuży. Ale nie są to takie duże różnice- lecz są.

Link to post
Share on other sites

Chyba bardzo chińskie M120... Pragnąc rozwiać wszystkie mity w Aug'u jest zwykła sprężyna!! Przynajmniej porównując z innymi chińczykami. Jeśli to jest m120 to w "Dragunowie" JG musiała by być m140 przynajmniej bo jest DUŻO twardsza.

PS. Proszę modów o połączenie 2 tematów u Aug'u bo sie burdello militariano robi.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

mrozowski, warto troche się rozejrzeć żeby nei robić bałaganu :D

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=35450

 

pozdrawiam

 

a co do lufy to zakupiłem 640mm i narazie jeszcze cylindra typu 0 nie mam, mam stockowy typ 1 i po wymianie lufy zauważyłem że mi dalej śmiga i celniej, czyli raczej nie stracił fps-ów.

zobaczymy po wymianie na cylinder 0

Edited by batonszalony
Link to post
Share on other sites

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1386 - to jest cylinder typu zero... sam sklep ASGshop podaje że nadaje się do luf 450 - 590mm... Dalej zaczynają się spadki prędkości wylotowej, poniżej zmniejsza się celność.

 

Aby polepszyć celność i zasięg AUGa wstaw gumkę HU SYSTEMA (czarna) i jakąś dobrą lufę precyzyjną (Systema, Guarder, KM Head, Prometheus). Sprawdź też jaki obecnie masz cylinder (powinien być typu zero - tzn. bez dziur). Jeżeli masz typ 1 lub 2, wymień na zero firmy SYSTEMA (jest dosyć tani a dobry). Możesz też uszczelnić komorę HU teflonem, ale o to już nie pytaj - temat rzeka ;) (a poza tym już parę razy rozpisywałem się jak to przeprowadzić)

Link to post
Share on other sites

W innym topicu o tej replice masz 5 stron o tym co poprawic aby strzelał lepiej... Czy to takie trudne??

a czy trzeba szerzyć arogancje ?

zapytałem normalnie, a w opcji 'szukaj' po wpisaniu kluczowych słow akurat nic mi nie znalazło.. Nie mam 10 lat i wiem jak nalezy udzielac sie na forum... :wink:

 

misiek - dzieki za info.. ;) Widac kto posiada informacje, a nie mocny jezyk ...

Link to post
Share on other sites

Niektórzy mają 42 lata i nie wiedzą...

 

A słowa kluczowe, to użyłeś złe pewnie, bo to nie są "JAK SE ZROBIC W AUGU 800FPS"

 

Sorry za arogancję. A ja powiem tyle, ze wstaw cylinder 0, sprężyna już jest mocna (chcesz to słabszą). Jak tam chcesz preckę i gumkę jak najbardziej. A dalej to jak Ci coś nie pasuje, albo się zepsuje. tyle.

Edited by GRSW_Szreder
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...