Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

UMP M89A [EE]


Recommended Posts

  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja kupiłem do UMP baterię 8,4 1400 mAh od Strike System.

ROF zwiększył się 2 razy, replika nie ma już awarii związanych z baterią i mogę wkońcu poszczelać na jednej baterii około 2 strzelanki.

 

Polecam wymianę stockowej baterii!!!

Link to post
Share on other sites

@Payda123 Ty masz wymieniony silniczek do tego, więc szybciej Ci strzela :)

mialem stycznosc ze stockowym silnikiem i inna batka i tu moge powiedziec ze tak jest rof sie zwieksza i to bardzo:) nizej masz przyklad jak pisze Papuga a moj silnik to byla koniecznosc :-F rof teraz nie rozni sie znacznie niz na stockowym silniku :-F pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wiesz, że będziesz musiał nieźle kombinować, żeby tam zmieścić baterię 9,6.

Nie wiem jak chcesz to zrobić, ale ja bym się pozbył klapki i wywiercił jakiś otwór w kolbie.

 

Nie jestem pewien, ale jakbyś kupił tą baterię:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1387

rozłożył replikę i wyją takie "blaszki" podtrzymujące baterię to by powyższa bateria weszła, bez wiercenia w kolbie i zdejmowania klapki.

 

Tak czy tak będziesz musiał kombinować...

Link to post
Share on other sites

Gdzieś mi się zapodział ten złoty pierścień z HU - wpłynie to jakoś na użytkowanie? :F

 

 

nie powinno sie nic dziac gdyz lufa siedzi tez nieco w tlumiku plomienia ktory dziala w tym przypadku rozniez jako dystanser wiec utrata tego pierscienia nie powinna w zadnym wypadku wplynac na celonosc czy cos innego

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam. Dziś do mnie doszedł UMP. Z moich spostrzeżeń to body pokryte jest dość słabej jakości szarą farbą, która już zaczęła w niektórych miejscach schodzić.

 

Nie wiem czy ktoś o tym wcześniej wspomniał ale replika posiada działający bolt catch. Co prawda działa on nieco dziwnie(bynajmniej u mnie) ale zatrzymuje tą klapkę przykrywającą HU i po jego naciśnięciu wraca w normalne położenie.

 

Zauważyłem też niewielki imbusik na kołnierzu przy końcu lufy. Nie wiem nie odkręcałem jeszcze tego ale coś mi się zdaję, że jest tam normalny gwint 14 mm. Mam jakąś nową serię chyba czy co.

Link to post
Share on other sites

Bolt catch jest to zatrzask przytrzymujący zamek w tylnym położeniu po wystrzeleniu ostatniego naboju w magazynku.

 

W replice to jest ten przycisk metalowy po lewej stroni korpusu. Teoretycznie po odciągnięciu do tyłu rączki przeładowania powinien on zatrzymać tą klapkę pod którą jest regulacja HU w tylnym położeniu nawet po zwolnieniu rączki. Po jego naciśnięciu atrapa zamka powinna wrócić na swoje miejsce. U mnie to działa w ten sposób, że trzeba pomóc trochę palcem aby się zatrzasnęło bo mechanizm ma dość spore opory. Nie wiem jak jest w innych replikach ale nawet w instrukcji jest o tym wzmianka jak tego używać ;)

Link to post
Share on other sites

Nabyłem M89A wraz z dodatkowym magazynkiem Hi-Cap i mam problem. W ogniu pojedynczym replika sprawuje się świetnie - kulki są podawane równo do ostatniej sztuki, jednakże w ogniu automatycznym i (bardzo rzadko) w pojedynczym, całość się zacina. Kulki nie są podawane choć mechanizm działa poprawnie. Cechą charakterystyczną jest fatk, że gdy odepnę wtedy magazynek, kulki się wysypują - tak jakby magazynek podawał, a karabin 'nie odbierał'.

 

Spotkał się ktoś z takim problemem? Da się to jakoś naprawić 'chałupniczo', czy muszę się tłuc do krakmana z gwarancją?

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Psiknij olejem sylikonowym do maga powinno pomóc. Może za słabo dopychasz magazynek w gnieździe. On dość ciężko wchodzi i najlepiej go puknąć od dołu aby usłyszeć takie "klik".

 

Czy takie coś dzieje sie w obu magazynkach?

Edited by Pi3otr
Link to post
Share on other sites

Wam też tak paskudnie schodzi farba od samego trzymania repliki ? Ja mam UMP 4 dzień a wygląda już jak po 5 latach używania w jakiejś jednostce AT. Ta farba jakaś taka miękka jest i słabo się trzyma tego plastiku. Macie może jakiś pomysł aby temu zaradzić?

 

Co do bolt catcha to u was działa normalnie czy też trzeba go ręcznie dopychać aby zaskoczył?

Link to post
Share on other sites
Wam też tak paskudnie schodzi farba od samego trzymania repliki ?

 

Tak i to bardzo, blisko gniazda magazynka.

 

Co do bolt catcha to u was działa normalnie czy też trzeba go ręcznie dopychać aby zaskoczył?

 

U mnie chodzi normalnie. Może trafiłeś na taki egzemplarz. Wiesz jak to z Chinolami... ;)

Edited by Papuga
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...