Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

UMP M89A [EE]


Recommended Posts

Dodam, że magi G&G pasują i tłumik dedykowany do UMP, który nawiasem mówiąc można znaleźć w ASG Shopie, też. Wszystko to już jest opisane w angielskiej recenzji której link podany jest na początku tego tematu. Właściciel porównywał swoje UMG G&G właśnie z tym!! Wszystko jest kompatybilne! Na akcji sprawdził się nieźle - zasięg i celność to plusy. Bateria chińska miała problemy ale jakoś wytrzymała - zobaczymy jak będzie po pełnym sformatowaniu jej! Wepchniemy tam baterie max <22 cm(bez przeróbek).

Edited by birk
Link to post
Share on other sites
  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pytałem się Krakmana. Bateria Stick 9,6v NiMH Intellect 1400 mAh ma 23 cm długości. Ktoś kto ma replikę jest w stanie powiedzieć co należy zrobić zby wepchnąć tam taką baterię?

 

Albo inaczej, czy można wyciągnąć kable na zewnątrz z rozłożoną kolbą. Wtedy wystarczy założyć przjściówkę, pokrowiec na baterię na koblę i możemy pakować co chcemy :)

Link to post
Share on other sites

Pytałem się Krakmana. Bateria Stick 9,6v NiMH Intellect 1400 mAh ma 23 cm długości. Ktoś kto ma replikę jest w stanie powiedzieć co należy zrobić zby wepchnąć tam taką baterię?

 

Albo inaczej, czy można wyciągnąć kable na zewnątrz z rozłożoną kolbą. Wtedy wystarczy założyć przjściówkę, pokrowiec na baterię na koblę i możemy pakować co chcemy :)

 

Da sie włożyć, tylko trzeba z tylu wyjąć klapkę zasłaniającą wnętrze repliki gdy mamy złożoną kolbę. Po złożeniu kolby bateria wystaje na ok 1cm.

Link to post
Share on other sites

Hm... jak dostanę w pracy 13stkę to sobie kupię komplet i sam pokombinuję. Chyba, że w międzyczasie wypuszczą coś fajniejszego.

 

Ta fotka mówi wszystko http://www.1949game.com/49/UserFiles/2007-...13232014609.jpg

 

W kolbie jest otów. Trochę kombinowania i powinna się ta batka 9,6v Stick zmieścić.

Edited by Jabol
Link to post
Share on other sites

Jeżeli do UMP G&G wchodzi batka 9,6 Stick to tutaj tez musi :) tylko wlasnie ciekaw jestem tej modyfikacji ... hmm w MP5k wystarczyło wyciąć kawałek atrapy rączki przeładowania. Tutaj układ repliki jest podobny więc może tez sie da?

 

Szkoda że żaden właściciel G&G tutaj nie zaglada.. a Gallain nie odpisuje :P

Link to post
Share on other sites

w moim UMP bateria weszła bez zadnego przycinania plastików, klapka tez sie zamknęła, ale troche sie z tym bawiłem, ogolnie całkiem ciekawa bron, tylko plastikowy mag troche tandetny, nie wiem jak inna firma go zrobiła, ale w EE bez rewelki, przy całej broni...

no i wyszło mi 340fpsów... nie jest zle, ale CYMA w kałachu ma więcej...

pozdro

Edited by mateo000
Link to post
Share on other sites

No i stało się..nie wiem co jest grane... Mianowicie po podłączeniu batki 9,6 V (zamontowanej na kolbie) i wystrzeleniu ok 20 kulek na singlu moje UMP się zacieło. Może ktoś wie w czym rzecz i jak to naprawić. Dodam że mam go równo miesiąc więc takie rzeczy dziać się nie powinny. Próbowałem luzowania docisku silnika do zębatek jak również jego dokręcania. Nic nie pomaga. Proszę o pomoc!

Link to post
Share on other sites
No i stało się..nie wiem co jest grane... Mianowicie po podłączeniu batki 9,6 V (zamontowanej na kolbie) i wystrzeleniu ok 20 kulek na singlu moje UMP się zacieło. Może ktoś wie w czym rzecz i jak to naprawić. Dodam że mam go równo miesiąc więc takie rzeczy dziać się nie powinny. Próbowałem luzowania docisku silnika do zębatek jak również jego dokręcania. Nic nie pomaga. Proszę o pomoc!

Może bateria Ci siadła? Co się dzieje, gdy naciskasz spust? Jeśli mechanizm chciałby ruszyć, a nie może, to albo jest to bateria, albo - tu małe prawdopodobieństwo - odkręciła się głowica tłoka, miałem podobny problem w G36C [JG] gdy zmieniałem ową głowicę i zbyt słabo ją przykręciłem. Jest jeszcze możliwość, że tłok Ci się zaciął.

Link to post
Share on other sites

Może bateria Ci siadła? Co się dzieje, gdy naciskasz spust? Jeśli mechanizm chciałby ruszyć, a nie może, to albo jest to bateria, albo - tu małe prawdopodobieństwo - odkręciła się głowica tłoka, miałem podobny problem w G36C [JG] gdy zmieniałem ową głowicę i zbyt słabo ją przykręciłem. Jest jeszcze możliwość, że tłok Ci się zaciął.

 

Niewiem, jak nacisnąłem spust na początku usłyszałem pracę silnika jakby puścił docisk... takie "bzzzzzz" :P. Dokręciłem silnik teraz nie bzyczy, ale i nie strzela..choć silnik stara się ruszyć...nie jest to raczej kwestia baterii bo była to świeżo naladowana(na ładowarce mikroprocesorowej) G&P 3300mAh... Niestety niewiem jak wyjąć GB z dolnej części body..

 

 

>>a mam pytanie, na ciągłym Ci strzela, ja mam cos takiego ze jezeli strzelam na pojedynczym, zloze lub rozloze kolbe to pojedynczy sie blokuje, strzelam serią, ustawiam blokade spustu, znow pojedynczy i działa.

 

Dzięki ale to nie o to chodzi...

 

>>Ja mam takie Pytanie:

 

 

- Czy mozna zamontowac tlumik do UMP - jesli tak to jaki? Chodzi mi o gwint...

 

- Bateria. Czy stockowa batka (wiem ze ROF slaby) ale czy trzyma dlugo, mialem Stockowa z CYMY (do ak) to bylem bardzo zadowolony

 

Odp.

-Tłumik tylko QD.

-Bateria ładowana na ład. mikroprocesorowej trzyma długo..spokojnie wytrzymała Red Alert II :D

Link to post
Share on other sites

Nie da się odkręcić, wiec tylko qd.

 

Moje ump na dniach wraca do krakmanów, podwójny strzał.

 

Aha, ale czy ogolnie jestes/scie Zadowoleni z UMP - jesli chodzi o wykonanie no i o strone techniczna... :)

No i jesli bylaby taka mozliwosc, aby ktos pochwalil sie swoja zabaweczka i wrzucil pare zdjec na forum, bo wlasnie chce zamowic - a zdecydowac sie nie moge :)

Link to post
Share on other sites

Hmmm... Posiadam UMP DE od okolo 2 tygodni i musze przyznac ze jestem bardzo zadowolony. Po 1 wykonanie - piekne, matowe tworzywo, naklejki na oznaczeniach producnta wygladaja okropnie, ale to zaden problem - wystarczy odkleic. Metalowe szyny ris dodaja tylko uroku replice, szczegolnie jesli zamontujemy na nich kolimator, raczke itd... Moim zdaniem im wiecej tym lepiej, z tego wzgledu ze replika sama z siebie nie nalezy do najciezszych (spokojnie mozna z nia biegac w jednej rece jesli zajdzie taka potrzeba). Jedna z rzeczy ktora mi sie nie podoba jest gumowa nakladka na lufie zew. ale gdy zamontuje tlumik to bedzie pieknie :P Replika nie ma luzow, nie trzeszczy gdy mocniej chwycimy. Moim zdaniem wykonanie bardzo solidne. Po 2 osiagi - na lufie bodajze 20 cm bije na glowe wiekszosc stockowych aegow CA. To dla mnie mowi samo za siebie. Z moja UMP byl maly problem, a mianowicie - uwaga - dostalem replike bez dystansera, ale jak sie ma w domu cmentarz aegow to mozna wszystko znalesc :P Natomiast ROF jest poprostu tragiczny. Na pelnej baterii strzela tak jak wiekszosc aegow na rozladowanej, i to nie tyczy sie tylko bateri stockowej - do mojego UMPa podlaczalem mini intelecta 8.4 i bylo to samo. Natomiast na batce 10.8 KAN rof jest juz przyzwoity, ale nie powala (z taka sama batka magazynek z auga JG nie nadazal z podawaniem kulek...) Wydaje mi sie ze moze to byc wina zle wykonanej sprezyny tak jak mialo to miejsce w emkach BOYIa. Na innych napieciach nie sprawdzalem, ale jutro strzelanka to sobie poeksperymentuje :) Kolejna slaba strona repliki jest magazynek - tak jak w UMP G&G przypomina on plastikowa zabawke i jest nieznosnie lekki, a biala zebatka do podkrecania hi-capa to poprostu tragedia. Opisalem tu chyba wszystkie wady jakie (przynajmniej dla mnie) wystepuja.

Takie male podsumowanie:

 

+body

+osiagi

+wykonanie

+metalowa komora hu

+sam fakt ze to jest UMP

+stosunek cena/jakosc

 

-ROF

-magazynek

-waga

 

Jestem baaaaardzo zadowolony z kupna mojego UMP. Polecam ja wszstkim.

 

rogieroger naprawde nie chce byc pesymista, ale problem moze tkwic w zebatce silnikowej...

 

Jezeli macie jakies pytania co do UMP to pytajcie :) Postaram sie odpowiedziec w miare mozliwosci.

Link to post
Share on other sites

Nie no chodzilo mi o pierwsza zebatke od strony silnika, popularnie zwana zebatka silnikowa. Uuuu, namieszalem :P A co do wyciagniecia gearboxa - kluczem dolaczonym do zestawu odkrecasz dwie sruby na spodzie raczki, a potem wypychasz pina ktory jest obok bolt catcha. Gearbox powinien gladko wyjsc

Link to post
Share on other sites

Noo to ja dzis dostalem UMP :)

Otwieram pudelko - rozlega sie zapach nowej repliki - pierwszy rzut oka - wyglada "dziwnie", moze to z powodu tego za przez ponad 1,5 roku bawilem sie AK i takie "czarne" body nie przypadlo mi do gustu....

 

Body: Jedyne zastrzezenia to:

Zaklejone oznaczenia - naklejka od Krakmana, bateria BYLA NALADOWANA ....

Zdazylem oddac ok 300 strzalow po czym padla...

 

Osiagi: Suuuper, moc, celnosc - nie jest to wyborówka, ale da sie trafic... :)

 

Magazynek nie jest taki zly, owszem Plastik, no i biala zebatka - a mimo tego ze jest to plastik (w Ak mialem Metal) kulki nie "brzdękolą" :):)

 

Ogolnie to polecam ta Replike :) :)

Link to post
Share on other sites

Już wiem co się stało z gearboxem. Odkręciłem od niego silnik aby sprawdzić zębatkę silnikową i osi silnika (nie chciałem otwierać GB żeby nie stracić gwarancji), i zauważyłem wśród czarnego smaru połamane zęby od którejś z zębatek, zapewne tej środkowej:(. Nie wiecie czy krakman przyjmie mi UMP na gwarancję, jeżeli wywierciłem dziurę w kolbie i klapce od baterii na kable do batewrii large, oraz wywierciłem otwór w spodzie rączki aby móc regulować docisk silnika (no i jeszscze zgubiony pin od body, zastąpiony na razie śrubą)? Przypominam że UMP ma niewiele ponad miesiąc.

Link to post
Share on other sites

Zdaję mi się, że ktoś tu się chciał dowiedzieć czy można zamontować do UMP normalny tłumik. Otóż dziś na niemieckim forum przeczytałem, iż powinno się dać zdjąć tłumik płomiania, lecz nie wiadomo jaki gwint się pod nim kryje, kolega z forum nie próbował gdyż imbus w tłumiku płomienia był zaklejony. Aby wam sprawe nieco bardziej ubliżyć, zamieszczam fotkę.

http://img184.imageshack.us/img184/8121/mfdgewindere4.jpg

 

Informacje pochodzą z tej oto recenzji:

http://www.wp1063882.wp098.webpack.hosteur...p?threadid=4995

Link to post
Share on other sites

Zdaję mi się, że ktoś tu się chciał dowiedzieć czy można zamontować do UMP normalny tłumik. Otóż dziś na niemieckim forum przeczytałem, iż powinno się dać zdjąć tłumik płomiania, lecz nie wiadomo jaki gwint się pod nim kryje, kolega z forum nie próbował gdyż imbus w tłumiku płomienia był zaklejony. Aby wam sprawe nieco bardziej ubliżyć, zamieszczam fotkę.

http://img184.imageshack.us/img184/8121/mfdgewindere4.jpg

 

Informacje pochodzą z tej oto recenzji:

http://www.wp1063882.wp098.webpack.hosteur...p?threadid=4995

 

o kurde... Ciekawe :) Jak bedziesz mial jakies nowe informacje to pisze, bo wkoncu jakas nadzieja :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...