Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

UMP M89A [EE]


Recommended Posts

gdzies jeszcze sa.. znaczy sie byly bo widzialem. ale gdzie to nie pamietam :D jak znajde to dam linqa

 

a ja mam pytanie... jak z magami i kamizelka taktyczna?? wchodza normalnie do ladownic czy specjalne ladownice macie do tych magow... bo zastanawiam sie jakas sobie kamizelke kupic, a sa to dosc dlugie magi... ;/

Link to post
Share on other sites
  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cieszy fakt, że Chińczycy wsadzili jedną z niewielu części, której nie będzie trzeba wymieniać - komora HU :) I tu moje pytanie, jakiej długości jest lufa wew. tej replice ?

 

PS. Ktoś pisał, że bodajże 20 cm'trowa, ale czy da radę wstawić dłuższą ? :) PZDR

 

Lufa w stocku ma dokładnie 207 mm, czy się da wstawić dłuższą nie próbowałem że jest to PM używany głównie do CQB (długi mag nie pozwala wygodnie strzelać z pozycji leżącej). Moim zdaniem wystarczy wstawić jakąś preckę 6.02 np. DF (niestety trzeba dociąć samemu i odpowiednio wyszlifować, bo trudno znaleźć lufę dokładnie tej długości. Sam wstawiłem stocka od CA i skupienie się nieznacznie, ale polepszyło).Można oczywiście wstawić długą lufę ale to się wiąże z dokupieniem dedykowanego do UMP tłumika (ponad połowa kosztów samej repliki lol), a co za tym idzie zmniejszenie manewrowości w budynkach (chociaż z tłumikiem wygląda kozacko :D).

 

Więc wie ktoś może coś o tych magach do UMP? :)

Dla przypomnienia. Poszukuję magazynków (najlepiej mid-cap) do UMP. Najlepiej w Polsce ;P

 

Magów sam szukałem i niestety nie znalazłem nic prócz tego:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1227

 

oraz

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1511

 

Na to wygląda że trzeba sprowadzać niestety...:( (są bardzo ładne mid-capy 110 z atrapami pocisków produkowane przez star'a po ok 25$, jak będziesz sprowadzać to daj znać ;P)

Edited by rogieroger
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze - nie kupuj na machinegunie: to bankrut i teraz wisi im twój zakup. Po drugie: tak, przy 9.6v oprócz większego ROFa nic nie powinno strzelić.

 

A umnie się stało. Poszła doszczętnie zębatka środkowa, więc polecam wymienić na chociażby stockowe CA ( na takich mi śmiga teraz na 9,6V i na mocniejszej sprężynie). A, jescze jedno, mianowicie 9,6 stick wystaje z body więc polecam wyprowadzić kable na kolbę wiercąc mały otwór i wsadzić większą batkę do ładownicy. Pzdr!

Edited by rogieroger
Link to post
Share on other sites

ja zamowilem z machinegun ta baterie KAN`a pasuje idealnie ale znacznie lepiej sie zachowuje na NiCd wiec jak mozesz bierz taka....

tylko, ze w machinegun zamowienie od 300 zl - dopiero wtedy wysylaja....

 

a i chcialem sie dowiedziec czy ladowarka dolaczona do zestawu bedzie sie nadawac do ladowania wlasnie tych bateri 9,6??

Edited by minc0
Link to post
Share on other sites

Witam.

Właśnie stałem się posiadaczem tej repliki i powiem kilka słów na jej temat.

Replika ładnie się prezentuje, nic nie świeci jak ktoś napisał, osiągi są przyzwoite, ROF na 8,4 zadowalający (jak dla mnie). Na plus zaskoczył mnie magazynek, wyczytałem gdzieś że jest to najsłabszy element repliki, że pokrętło jest z białego plastiku. U mnie jest czarne, magazynek podaje kulki bardzo dobrze. Drugi plus to... pas nośny. W porównaniu z innymi "tanimi" replikami jakie posiadałem ten naprawdę można założyć i używać.

Link to post
Share on other sites

Na plus zaskoczył mnie magazynek, wyczytałem gdzieś że jest to najsłabszy element repliki, że pokrętło jest z białego plastiku.

 

Wg mnie magazynek jest to jedna z najgorszych elementów tej repliki...

jakość wykonania tego magazynka jest mierna! Ale jak w Polsce większego wyboru nie ma co do magazynków to może być...

 

Gorsze od magazynka, to chyba ta chiński bateria... do wymiany :]

ROF na stockowej baterii jak dla mnie mógłby być większy!

Link to post
Share on other sites

Stockowa bateria do wymiany zdecydowanie. Dostałem rozładowaną praktycznie do zera. Ale mimo wszystko jestem naprawdę zadowolony. To jest "tania replika" więc i tak w cenie jest tyle "gratisów" które mogą być kiedyś użyteczne - np bateria jako rezerwowa :) .

Powiem tak, kiedyś jak zaczynałem zabawę w airsoft gdy na rynku były tylko 3 firmy (TM, CA, ICS) gdyby się coś takiego pojawiło w takiej cenie to...

Więc nie narzekajmy na słaby ROF itd, dziś przecież za stosunkowo niewielkie pieniądze możemy wymienić praktycznie wszystko.

Link to post
Share on other sites

Małe ostrzerzenie!

Szkielet gearboxa jest mało wytrzymały więc uwaga z tunningami! Dziś pękł mój szkielet przy głowicy cylindra, przy sprężynie 110 (batka 9,6), więc nie było dużych obciążeń. Możliwe że to kwestia płaskiej głowicy tłoka co przekładało się na słabą amortyzację, sam niewiem.

Ale tak czy siak, polecam przy mocniejszych tunningach zastosować chociażby stożkową głowicę tłoka i cylindra, a najlepiej byłoby wymienić cały szkielet :P (nie lubię niemiłych niespodzianek podczas strzelanki).

 

 

w tej replice wystarczy wymienic batkne na 9,6 i nie dosc, ze zwiekszy sie zasiego to do tego tez rof.....

jak za taka cene przyznam, ze jestem bardzo zadowolony jak narazie...

 

Wybacz, ale czemu miałby się zwiększyć zasięg repliki przez zwiększenie napięcia?

Jeżeli już to tylko przyśpieszy reakcję spustu, zwiększy ROF... no i może zmielić zębatki :P(sam się o tym przekonałem że DE to nie CA, mi zmieliło zębatkę środkową na 9,6 G&P więc musiałem wymienić na CA i wszystko śmigało, do czasu oczywiście aż pękł ten cholerny szkielet!).

 

P.S.

Czy da się zamieścić na forum zdjęcie, pod postem np. (bez linków zewnętrznych)?

 

Pzdr!

Edited by rogieroger
Link to post
Share on other sites

Czy da się zamieścić na forum zdjęcie, pod postem np. (bez linków zewnętrznych)?

 

Jeśli dobrze zrozumiałem...

img i usuń spracje w [img ]

 

Ja mam jeszcze taki problemik. Gdy strzelam na Semi po paru strzałach nic się nie dzieje. Dopiero gdy postrzelam z Auto i wrócę na Semi to wszystko działa. Nie jest to częste, ale chcę dowiedzieć się w czym tkwi problem. Jeśli dobrze mnie zrozumieliście to odpiszcie :)

 

...I jeszcze takie małe pytanie. W jakim celu są te naklejki zakrywające prawdopodobnie logo DE?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witam. Mam pytanie do posiadaczy UMP DE. Czy zamontowal ktos z was w niej tlumik i dluzsza preclufke? Jezeli tak to prosze podac jakie to sa:) Jestem nowy wiec nie orientuje sie zbytnio. Acha.. i jeszcze czy operacja sie oplacala i co dala :) To samo pytanie odnosnie baterii. jezeli wymienie ja na Intellecta 9.6V 1400mAh to o ile sie podniesie ROF? czy bedzie dalej ponizej poziomu jak to ma miejsce ze stockiem?

 

z góry dzieki za odpowiedz. pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

@Papuga: Silnik typowy dla większości GB v.3 czyli krótki

 

@MadnesS: Tłumik jedynie dedykowany do UMP, robi go jedynie G&G, w sklepach go na razie nigdzie nie ma. Co do baterii to ROF powinien się podnieść i to konkretnie.

Link to post
Share on other sites

Z baterią jest taka kwestia, że tę stockową trzeba rozładować i naładować tak ze 3-4 razy i ROF będzie dobry już - ja tak zrobiłem i jest już normalnie. Chyba chodzi zwyczajnie o uformowanie się baterii (ludzie mówią że NiMH nie trzeba formatować itd, ale znajomy elektryk co sie na tym nieco zna, mówi, że tak samo jak z innymi bateria się formuje po jakimś czasie). W każdym razie bo trzecim lądowaniu bateria dostała kopa i szybkostrzelność wzrosła (nie wiem jak z żywotnością, bo mam to UMP dopiero tydzień).

Link to post
Share on other sites

Ciężko powiedzieć, dopiero jedną strzelankę przeżył i nieco strzelania w ogródku do puszek po piwie. Ogólnie konstrukcja wydaje się dosyć solidna - w zasadzie poza problemami z hopem (które są do rozwiązania) ciężko sobie wyobrazić jakieś inne. Guna rozkłada się naprawdę łatwo, a konstrukcja lufy/komory hopa sugeruje, że trzeba się postarać, żeby coś tam zepsuć. Co do gearboxa, to nie wiem, nie otwierałem, żeby nie stracić gwarancji. Jedynym mankamentem jest tylko wkładanie batki, kable trzeba nieco poupychać, żeby zamknąć klapkę (coś się tutaj może nadwyrężyć z tymi kablami).

Z baterią też nie jest tak źle jak malują, po 3 ładowaniu już się uformowała i rate of fire wzrósł o jakieś 50% (nieźle mnie to zaskoczyło). Pożyjemy zobaczymy, ale wydaje mi się, że za swoją cenę (299 na Tajwanie) to dobry zakup, zwłaszcza biorąc pod uwagę siłę i zasięg oraz celność (imponujące jak na smg).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czy wsadził ktoś batke 9.6v stick do tego UMP? Chociażby Intellecta? Mieści się tam w ogóle? Jeżeli nie, to prosze o jakieś porady, zdjęcia jak ją tam zamontować/zamontowaliście... Byłem pewien zakupu, dopóki nie zdałem sobie sprawy, z tego, że może sie nie zmieścić. :D

Link to post
Share on other sites

Czy wsadził ktoś batke 9.6v stick do tego UMP? Chociażby Intellecta? Mieści się tam w ogóle? Jeżeli nie, to prosze o jakieś porady, zdjęcia jak ją tam zamontować/zamontowaliście... Byłem pewien zakupu, dopóki nie zdałem sobie sprawy, z tego, że może sie nie zmieścić. :D

 

 

jesli chodzi o mnie to wystarczajaca jest batka 8.4 probowalem podalczyc 9.6 i tu moge stwierdzic ze jest stanowczo za mocna!!! gun poprostu nie wyrabial ze strzelaniem ... kulki leca jedna moze na 7 strzalow na auto :-F takze z mojej strony polecam INTELLECT`a 1200mAh 8.4V super batka mam juz ponad pol roku i nie zawiodla mnie niegdy nawet w zimie :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...