Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

UMP M89A [EE]


Recommended Posts

  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jaki tam GB? V2?

 

Jakie magazynki do tego pasują?

Gb v.3, a magi, pomijając stockowe hi-capy, to powinny z G&G pasować bo Star ma inne do swojego UMP. Imho nie opłaca się inwestować w low-capy z G&G bo kosztują 1/3 repliki, może kiedyś wyjdą chińskie low-capy...

Link to post
Share on other sites

Moje UMP jest średnio eksploatowne tak od marca ubiegłego roku i zyje. No ale mój egzemplarz był zakupiony u śp Customsów gdzie trochę go przeszlifowano (zembatki, łozyska, silnik i sprężyna). Jedyne na co nazekam to bateriożerność. Dwa sticki biorę ze sobą i jak jest bardziej aktywna wymiana ognia to jeszcze trzecią muszę żulic :twisted: . Baterie ładuje na ładowarce mikroprocesorowej.

Z drugiej strony to na pudełku wyraźnie stoi że producent sugeruje baterie 9,6 1500 :???:

Link to post
Share on other sites

To czemu sam jej nie daje? Tną koszty.

 

No szkoda, że nie ma kostumsów. Mam od nich gietkę.

 

AMEN.

 

A łożyska rozumiem 6mm?

 

Początkowo były 6mm ale coś się w nich cieło i zostały wymienione na jakieś z "górnej półki", ale domomentu jak jej nie rozkręce nie będę wiedział jakie konkrektnie:cool:

 

Generalnie to moje UMP jest modelem z II albo i III edeycji. Ma nie tylko imbus pozwalający odkręcić tłumik płomienia i dostać się do gwintu, ale także działający bolt catch (cokolwiek by to było). Tak na marginesie to ciekawe czy jest na rynku adapter do magów od MP5, bo magi inne od chińskich hi capów są okrutnie drogie. Taki "Bond edition" :uśmiech:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam Was w tym ciekawym temacie, jakim jest M89 DE, czyli UMP.

 

Interesujące macie doświadczenia z tą repliką. Ja mam swojego "GUMP'a" przez 4 miesiące i - co następuje:

 

- W stocku dali mi ładowarkę na 10,8V na batkę 8,4V, zauważyłem to dopiero po 3 strzelankach... Nie wiem. Może na skutek ładowania nią ROF od początku był tragiczny, a na zimnie batka padała po kilku minutach. Do wyrzucenia.

- stockowa gumka HU sparciała po miesiącu.

- stockowy dystanser pękł po miesiącu

 

Polecam lufę 6,03 Prometheus, HU + dystanser Marui, batkę 8,4 Firefoxa (ROF wzrósł dość mocno, czas pokaże, czy GB wytrzyma). W ciemno kupiłem tłumik od wersji G&G, ale nie pasował. Żeby go zamocować, odciąłem nasadę lufy i przykleiłem tłumik z przejściówką na 10 warstw Poxipolu (duża kula się zrobiła, ale przy 1-5 warstwach kleju wciąż odpadał na zimnie!) i pokryłem czarną plasteliną. Nie widać za bardzo z zewnątrz, a ładnie wycisza i wzbudza zainteresowanie.

 

Od razu mam pytanie:

- Na single-fire od początku strzela 2-ma kulkami, z tego co czytałem to normalne :-o. Jakiego elementu to wina? Czy jest jakiś sposób, żeby to naprawić nie oddając do serwisu?

Link to post
Share on other sites
takie pytanie: Co byscie wybrali?Ump czy może MP5 JG

To zależy, czy lubisz dodawać ulepszenia do swojej repliki. Do M89 możesz zamontować rączkę + kolimator, ale wizualnie nic więcej nie pasuje. MP5 będzie bardziej podatny na ewentualne zmiany. Ale jeśli chcesz być oryginalny, to kup UMP, bo to naprawdę ciekawy model. Osobiście polecam (po niezbędnych przeróbkach). Taka mała wada, o której nikt nie pisze. Broń jest bardzo głośna, nawet tłumik dobrze jej nie wycisza.

 

Ja mam małe pytanie: Jak wymienić gumkę hop-up ?

Po wyciągnięciu dolnej części body z gearboxem wyciągasz całą komorę HU wraz z lufą. Usuwasz sprężynę i wyciągasz lufę, która nie wyjdzie razem z gumką (blokuje się w środku). Musisz ją delikatnie wypchnąć jakimś śrubokrętem. Uważaj, bo przy okazji wypadnie Tobie dystanser, a jego nie warto gubić :) Lepiej wyciągnąć go wcześniej, wyciągając mały pin z drugiej strony suwaka w górnej części komory.

 

Po wyciągnięciu gumki HU od razu radzę ją wyrzucić :) i zamontować Systema lub Marui.

Edited by Striker
Link to post
Share on other sites

UMP jest głośne, to fakt. Ostatnio otworzyłem gearbox, w celach orientacyjnych i wydaje mi się, że głośność wynika z tego, że w środku było sucho jak na pustyni, prawie zero smaru. Nic dziwnego, że cholera pękła.

 

Jeśli ktoś chce tego guna kupić, to od razu powiem tak: szkielet GB - na śmieci, cienka ZnAL, zębatki ok, ale kumpel mówi, że coś płytkie ząbki mają, sprężyna - toygun shit, na śmieci i wstawić coś o nieregularnym skoku, prowadnica sprężyny - uber-lol, na śmieci i coś z łożyskowaniem, dysza też słabo, łożyska również do wymiany. Powiem, że dziwny ten gearbox jest i to chyba najsłabsza chińska konfiguracją jaką oglądałem, wszystko sprawiało wrażenie mega shitowego, nie wiem, czy istotnie takie jest ale, znając Chinoli to tak. W każdym razie przynajmniej smarowanie wysoce wskazane. Zastanawia mnie tylko kwestia "rzetelnego przeglądu zerowego" Krakmanów. Śmiem kwestionować tę rzetelność w przypadku UMP.

Link to post
Share on other sites

Po niezbędnych modyfikacjach - czyli Gumka Hop-up, batka i coś jeszcze? (sorry ale jestem zielony i nie bardzo sie na tym znam) i czy da sie z tego strzelac bez tych modyfikacji poczatkowych? nie chodzi mi o jakiej wypady 200 na 200 osob tylko na okolo 6 na 6

Link to post
Share on other sites

Ten z podłużną dziurką (typ 2? nie wiem).

Ja też nie wiem :poddanie:.

 

loru, polecam batkę 8,4V Firefoksa, ludzie skarżą się na Intellecty bo szybko się wypalają. Moim zdaniem nie potrzeba aż 9,6V (UMP również w rzeczywistości wcale nie ma dużej szybkostrzelności, a poczytasz wyżej - zbyt duży ROF i gearbox rozpada się na pół). Jeśli masz trochę kasy, dokup jeszcze lufę precyzyjną - trochę poprawisz celność i zasięg. I to wystarczy na przyzwoitą zabawę.

 

Jak pisałem wcześniej, nie miałem do tej pory problemów z gearboxem, ale trochę mnie nastraszyłeś, mmaruda :) Podobno bebechy miały być nieco wzmocnione, a z tego, co Ty piszesz, w środku jest tragedia. No, ale replika za 320 złotych, nie ma się czemu dziwić :???:. Dzisiaj otwieram maszynę, smaruję i zamieniam sprężynę M100 na M120. Liczę, że gearbox wytrzyma jeszcze kilka miesięcy.

Link to post
Share on other sites

Może być słabo. Same bebechy pewnie by i wytrzymały, ale ten szkielet GB to nieco żal. Ja bym spoczął na M110 o nieregularnym skoku i jakiejś łożyskowanej prowadnicy na twoim miejscu. No ale z drugiej strony możliwe też, że mnie się kiepsko trafiło.

 

Lufa precyzyjna w UMP to moim zdaniem zbędny wydatek, bo jest na tyle krótka, ze niewiele da. To już lepiej kupić jakiś szybki silnik, wzmocnić bebechy w środku, dać niskooporowe kable, MOSFETy i co tam wlezie, żeby więcej mocy szło na kręcenie zębatkami i zrobić uber-rozpylacz do CQB :killer:

Link to post
Share on other sites
To prosze o jeszcze jedno porownanie...

MP5J? Nie wiem, czy będzie działać lepiej, ale na pewno gorzej wyglądać. Chyba nie widziałeś tego na wystawie, to nie jest najwyższej jakości ABS. Wybierz lepiej UMP lub dozbieraj do jakiejś lepszej M-ki (np. firmy ICS)

 

Cezii, pamiętasz 'stockową' batkę? :-F Jej wymiana to jak wymienić malucha na mazdę, więc...

 

mmaruda - już po otwarciu gearboxa. Kiedy otworzyłem go, wszystko się wysypało w promieniu 1 metra. Jakiś stary smar był, ale sądzę że jeszcze fabryczny :-F, więc możesz mieć rację, że Krakmani tylko nakleili nalepkę, a nie smarowali wnętrzności. Nieoczekiwany problem! Nie mogłem wyjąć sprężyny z tej - nie wiem jak to się nazywa - plastikowej rury na prowadnicach? Nie wiem, jak była tam zamocowana, w końcu odpuściłem sobie i spróbowałem z metalowymi podkładkami na prowadnicę grubości 2,5 mm. Dwie były za dużo (układ się zacinał), więc spróbowałem z jedną i zaskoczyło. To chyba daje odpowiednik 1-2 dodatkowych zwojów sprężyny, więc +/- M110. Układ jest teraz zdecydowanie głośniejszy, nie wiem jak z osiągami, sprawdzę jutro.

Edited by Striker
Link to post
Share on other sites

Sprężyna jest dokręcona do głowicy tłoka (tak się to chyba nazywa), kumpel mówi, że to patent Marui, ale jakiś bardziej laksacyjny - ja tego jeszcze nie zdemontowałem i nie mam pojęcia jak, kręcenie śrubą niewiele daje rezultatu. Jutro może z kumplem będziemy próbowali pozbierać UMP do kupy, napisze co i jak pro publico bono. Podkładki faktycznie dziwnie zamontowane.

 

EDIT: udało mi się rozkręcić tę sprężynę dociskając od środka kluczem nasadkowym - dziwna sprawa. Ona ma taki haczyk na końcu który wchodzi w taką metalową część i z tym całym stuffem jest dokręcana do tłoka i głowicy.

Edited by mmaruda
Link to post
Share on other sites

mmaruda, gratuluję wyciągnięcia sprężyny, ja doszedłem tylko do etapu 'kręcenia' :)

 

Niestety, patent z podkładką się nie sprawdził. Replika za głośno chodzi, a zasięg pozostał ten sam. Nie wiem dlaczego, ale kulka nie jest dobrze podkręcana i na HU-max kulka 0,23 nie leci za daleko... Nie polecam.

Jak widać, bez lepszych części, chyba nie ma sensu podkręcać maszyny. A podobno w standardzie były 'wzmocnione'.

 

Miałem problemy ze złożeniem gearboxa, musiałem prosić ojca :-F o pomoc, żeby dociskał prowadnicę i cylinder, podczas gdy ja dociskałem jedną z zębatek i nakładałem obudowę gb. Samemu nie radzę się za to brać, bo jeśli nie macie dwóch dodatkowych rąk, kilka plastikowych części spontanicznie 'ucieknie'' do środowiska zewnętrznego. Nie wiem, czy to cecha każdego gearboxa, czy tylko tego. A może ja nie mam wprawy.

 

Ze swojej strony kończę - zamiast opisu zrobił się tu mały warsztat ;) Pozdrawiam wszystkich.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...