Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MK12 SPR Full Metal - BOYI


Recommended Posts

  • Replies 459
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dysza- obojętne i bez znaczenia- weź dłuższą.

 

Chcesz mieć 460fps bez borka na M130 tak? Idź do ery- tylko tam takie rzeczy.

Dobrym wynikiem jest 460fps na sp130 guardera z borkiem na długiej lufie i dobrze uszczelnionej całości.

 

Powiem tak- jeżeli masz na to tylko 350zł to poczekaj, dozbieraj i zrób to porządnie. Chyba, że wolisz alternatywe- wsadzasz M140 i cieszysz się repliką przez 500 strzałów.

 

Co rozumiem przez "zrób to porządnie"?:

 

-sp130

-borek Guarder do M16

-tłok żółty, wzmocniony CA

-STU CA (zębatki)

-jakieś lepsze łożyska kulkowe

-troszkę lepsze kabelki (dorób sam- koszt 10zł max)

-jak starczy kesz'u to jeszcze silnik (G&P Hi-Speed M120 wystarczy)

-ewentualnie dla większej żywotności szkielet

 

No i precka i gumka Systemy.

 

Na takim zestawie jedziesz nawet na auto przez długi czas i masz komfort możliwości wstawienia nawet M150.

 

Dobrze by było też żeby zmontował to ktoś z dużym doświadczeniem tu dzież asgshop/zbrojownia.

 

pozdro!

Link to post
Share on other sites

Gosci, mam normalny tłumik płomienia. Końcówkę lufy widać w "klatce" więc pomalowałem czarnym matem. Tłumik ma krzywy gwint więc tu też trzeba było trochę poprawić.

 

Borol - nie miałeś problemów z podawaniem kulek na komorze G&P?

 

Jakub - ten zestaw proponowony przez Hawka jest bardzo sensowny. Ja będę próbował włożyć m130 i bore-up CA/Guarder - tłok mam stockowy G&P, łożyska kulkowe jakieś i zębatki stockowe. Liczę na szczęście, że nic się nie posypię, ale oczywiście może się posypać. Zobaczymy.

Link to post
Share on other sites

No fakt. Ale znów ze swojej M4 na M110 wycisnąłem 400 bez borka. M130 powinno dać ~430, więc też starczy.

Tłok zmieniony, kable też, prowadnica i głowica tłoka łożyskowane.

Nie ufam kulkowym łożyskom, przynajmniej nie przy M130, lepiej dać ślizgi, pewność że się nie posypią.

Link to post
Share on other sites

replika replice nie równa.

oim zdaniem n m130 tyle nie wyciągniesz.

Heh a ja już z rok mam moje stockowe plastikowe łożyska boyi'a i trzymają - chyba niewiem - ważne że działa.

taki oftp.

kolega sobie kupił systeme m170 , wsadził m150 trochę przesmarował złożył i co? 460 na chrono....

Link to post
Share on other sites

knypek- mówisz o mechbox'ie? Jeżeli tak to trudno się nie dziwić. To trzeba umieć złożyć. Myślę, że dużo lepiej było by kupić wszystko oddzielnie. Fantazjując powiedzmy tak:

 

1.http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=61

2.http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=413

3.http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=104

4.http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1062

5.http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=302

 

Reszta drobnicy takiej jak płytki selektora, spust, sprężynki popychasz ze starego gb. Dobrze nasmarowany i poskładany da bardzo dużo fps i będzie dobrze służył. Wg. mnie mechbox Systemy to przerost formy nad treścią...

Link to post
Share on other sites
Dobrze nasmarowany i poskładany da bardzo dużo fps i będzie dobrze służył. Wg. mnie mechbox Systemy to przerost formy nad treścią...

 

Taaa a świstak siedzi już drugi rok....

 

Słyszałeś jak to jest z tuingowaniem GB v2 w eMkach? Jeżeli te "dużo" fpsów to 400-450 to OK ale więcej to powodzenia życzę w stabilnej pracy i trwałości...

Link to post
Share on other sites

Michall żadnych problemów ale ciągle czytając komenty o tej komorze miałem wrażenie ,że "można lepiej":)

 

Co do tuningu za 300 zł..... Łożyska o ile się nie myle Ca są na taiwangunie,prowadnica z łożyskowaniem SRC też....Reszta części jest lepsza w np specshopie:) .

Link to post
Share on other sites

Tu są łożyska 7mm więc obawy są mocno przesadzone. Na m120 w każdym razie żadnych uszkodzeń nie ma.

 

Właśnie próbowałem włożyć tą komorę G&P i w dwóch BOYi to samo - za wysoko jakby siedzi, nie chce brać dobrze kulek z maga. Mam nadzieję że z KA nie będzie podobnych problemów. Czekam na wypłatę i sprawdzę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zauważyłem, że większość ludzi na forum chce z spr zrobić snajperkę (takie jest jej przeznaczenie w oryginale) ale ja sądzę, że można wykombinować z niej ciekawą broń. Ja osobiście snajperem nie jestem.

 

I pytanie: jaki jest priorytet w wymianie części.

Czy na początek 150 zł wystarczy żeby broń chodziła bezawaryjnie przez 3 miechy. ;-) Jaka jest jakość stockowych? części.

 

Jeżeli chodzi o front to miałeś na myśli http://taiwangun.com/?str=product&prId=283

Link to post
Share on other sites

Ja tam snajperki nie robię. Założyłem ACOGa, cieszę się z dużej ilości risów i długiej lufy. Robienie z tego snajperki jest trochę bez sensu, za dużo nerwów.

 

Wymiana części: z gb wymienił bym sprężynę na normalną, stockowa jest bardzo twarda. Do tego łożyska. Poza tym komorę i gumkę - właściwie priorytetowo. Części gb są generalnie dosyć przyzwoite, warto rozciągnąć o'ring i wtedy szczelność jest świetna. Mocne zębatki, tłok też jest ok.

 

Np. taki jak pokazałeś front miałem na myśli - nie dam sobie głowy uciąć, ze ten będzie akurat pasował. Najtaniej wychodzi takie coś:

http://wmasg.pl/forum/index.php?s=&sho...st&p=880323

montujesz na risach i po kłopocie.

Link to post
Share on other sites

A jaka sprężyna najlepsza 120m/s czy jakaś inna ja planuje zakup z gunfire http://gunfire.pl/product-yid-1152189704-M...AL-BI5281M.html

Nie mam pojęcia jakie oni dawają sprężyny.

Np. mojemu kumplowi w m4a1 JG zamontowali m130.

A co z baterią. Mimo tego , że nie chcę snajpy to nie zależy mi na serii czy jest potrzebaa wymiany na baterię np. 9.6 V?

 

Czy mógłbyś napisać osiągi Twojej repliki i co w niej zmieniłeś. ;-)

Link to post
Share on other sites

m120 możesz spokojnie włożyć - każda sprężyna o niejednakowym skoku będzie lepiej funkcjonowała niż stockowa. Na baterii dodawanej do pudełka chodzi przyzwoicie, aczkolwiek na 9,6 lepiej. To, jaką dają sprężynę możesz poznać po prędkości wylotowej - tutaj jest odpowiednik m120 ale wyjątkowo wredny.

 

Co w niej zmieniłem? :roll: już to chyba gdzieś pisałem, ale nie chce mi się szukać ;)

 

Więc od początku:

 

- lufa precyzyjna Systemy 509 mm - końcówka pomalowana na czarno, bo widać ją w tłumiku płomienia

- tłumik płomienia przeszlifowany w środku, bo był krzywy i dociskał lufę wewnętrzną

- mechanizm komory hop-up wymieniony na SRC - stockowy jest tandetny

- gumka hop-up czarna Systemy

- teflonfix

- komora ustabilizowana w lufie zewnętrznej taśmą

- gniazdo magazynka podklejone miękką stroną rzepa

- pod przednim pinem na łączeniu body podklejony kawałek plastiku, żeby wyeliminować luzy

- osłona spustu wymieniona na snajperską

- nowe śrubki w stopce chwytu pistoletowego - chińskie szybko poszły

- kolba sklejona tuż przy body na łączeniu klejem do twardych plastików - rozłaziła się

- pod śrubą kolby podkładka metalowa, gdyż śruba ta rozwalała kolbę

- okablowanie wymienione na silikonowe niskooporowe 1,5 mm

- sprężyna m120 G&G

- prowadnica sprężyny łożyskowana CA

- tłok stockowy G&P

- zespół cylindra (cylinder, głowica tłoka, głowica cylindra, dysza) stockowe G&P

- łożyska kulkowe 7mm Element

- podkładkowanie i smarowanie gearboxa

- no i oczywiście podokręcanie wszystkiego co się da po zakupie

 

To wszystko pracuje na baterii 9,6 Sanyo na dużych ogniwach.

 

Z dodatków zewnętrznych jest ACOG, dwójnóg i rączka z zestawu, czasami (bardzo rzadko) luneta 3-9x40 bushnell z flip-up'ami, jakaś latarka, kiedyś był tłumik dźwięku własnej roboty. Dzisiaj dostał nowe zawieszenie 3-punktowe. No i last but not least - paintjob.

 

Prędkości wylotowej nigdy nie mierzyłem, zasięg i skupienie są w miarę przyzwoite, ale jak na moje oko komora hop-up wymaga wymiany. Po wypłacie będę próbował z komora KA i dystanserami shark.

 

Obecnie prezentuje się w ten sposób:

 

p1030050gq8.jpg

Edited by michalll
Link to post
Share on other sites

Widzisz na moim zdjęciu ten paracord na risach z przodu? No więc tam wiążesz przednią część, tylnią - w zależności od konstrukcji - na samej kolbie bądź na pierścieniu między body a kolbą.

 

Ja też tego "one point sling" nie łapałem, więc zrobiłem z niego coś na kształt 3-punktowego.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

chciałbym wymienić komorę HU ponieważ boyia wcale nie podkręca

kul, albo jest 0 a na maxa blokuje, rozbierałem ze dwa razy i problem ten sam, na początku była uwalona w smarze ale teraz czysta a efekt ten sam .

I teraz pytanie czy ta komora :

http://gunfire.pl/product-yid-1152191632-M...p-do-M16M4.html

 

się nada ?

jest tania i ma gumkę w zestawie

jak się sprawuje ? ew. jaką kupić?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...