Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

H&K VP70


Recommended Posts

Mam pytanko. Czy ktoś wie jaka jest szybkostrzelność teoretyczna pistoletu VP70? Chodzi mi o wersję strzelającą seriami. Od razu chciałbym uprzedzić, że sprawdzałem google, hkpro, world.guns.ru itp. - i mam wątpliwości co do 2000 strzałów na minutę. Móglby ktoś bardziej doświadczony to potwierdzić?

Link to post
Share on other sites

Rzuć okiem na hkpro.com: wygląda, że choć to niewiarygodne, to jednak prawdziwe...

Jak tak sprawdzam w różnych książkach, to wszędzie spotykam się z wartością 2000, a nie 2200 strzałów na minutę.

Jeden koleś się ze mną kłóci, że taka szybkostrzelność jest fizycznie niemożliwa do uzyskania.

Jak najbardziej jest możliwa do uzyskania, i to nie tylko w broni napędowej. Podobną szybkostrzelność miał w ogniu seryjnym HK G11, chociaż tam odpadała konieczność usuwania łusek. Ale taki np. 7,62mm km SZKAS strzelał z prędkością 1800 strz./min., a opracowano też wariant Ultra SZKAS o szybkostrzelności 4000 strz./min.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

2 zwiększyć masę zespołu ruchomego(zamek,suwadło)

...właśnie streściłeś zasadę krótkiego/długiego odrzutu lufy :ok:

Gdy zamek jest zaryglowany i połączony z lufą, masa zespołu ruchomego jest większa niż samego zamka.

Edited by Okruch
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...