Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Quasi-snajperki, Karabiny wyborowe.- bazy do tunningu


Recommended Posts

Witam.

 

Czytając wcześniejsze tematy, brakowało mi tematu o "tańszych" snajperkach w rozumieniu "nie chińskim szajsie za 300zł- ale o cóż karabinach wyborowych od powiedzmy 600zł". Pisząc to mam na względzie ich zasięg, fps i przede wszystkim skupienie. Cóż zacznę może od popularnego ostatnio karabinku "warrior". Czy możemy go uznać za snajperkę? (skoro posiada 470fps- zasięg skuteczny ponad 55m-celność)

Czy też za snajperkę uznamy go dopiero po wsadzeniu lufy precki co zwiększy zasięg do ok.63m skutecznego(według forów-opinii). Wiem, że snajperstwo jest drogie- nawet bardzo drogie, jednak chodzi mi o dość ekonomiczne(lub nie) bazy do tuningu, których nie trzeba po 2-3tys. kulek wysłać do serwisu bądź wyrzucić. Oczywiście wygląd nie ma znaczenia więc posty typu "warrior jest brzydki weź np. Mp001 jako bazę do tuningu"

 

Proszę też o opinie o modelach po tuningu;

-firma

-model

-wady konstrukcyjne

-rozwiązania wad(nie licząc wysłania do serwisu)

-zasięg-celny-maksymalny

-celność( w człowieka bądź pudełko do butów- nie w okna o średnicy 3m/1,5m)

-szybkość lotu kulki(brak efektu "matrix'a")

-jakie kulki najlepsze

 

O sposobach na tuning itd. są już inne tematy, chodzi o w miarę dokładną bazę danych o "karabinach wyborowych"- a jak już któraś replika okaże się godna uwagi można bez przeszkód przeczytać o niej więcej na tematy tuningu itp.

 

Proszę o nie pisanie krótkich postów na wewnętrzne pytanie. Od tego są PW i inne tematy. Wedle schematu, najlepiej obszernie i na temat.

 

Spisując dość obszerne info. o większości snajperek(tych z średniej wyższej półki), można stworzyć "bazę" tematów i jak przypuszczam doświadczeniu "zawodnicy" wspomogą wiedzą mniej doświadczonych a młodsi użytkownicy nie napiszą tematu "mam super karabin wyborowy- strzela na 40m, ale i tak wole shotguna z lunetą jako para-snajperkę". I wilk syty i owca cała.

 

Możliwe, że ludzie kierując się rozsądkiem kiedyś zaczną uważać na to co kupują, a nie np. kupią M6(snajperka :wink: )- i piston sear pójdzie po 3tys. kulek. Cóż może po lekturze i sprawozdaniach "czynnych airsoftowiczów" nauczą się, że tak naprawdę ta M6 różni się budową od APS 96 a to że taka tania to zasługa importera i super chińskich technologii-materiału.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeżeli dobrze zrozumiałem intencje powstania nowego działu "Karabiny Wyborowe" to nie powinno być w nim miejsca na snajperki. Są to dwie różne kategorie broni, w naszym wypadku replik. Pod pojęciem karabin wyborowy rozumiem samopowtarzalny karabin używany przez strzelca wyborowego. Czyli jest to miejsce dla wszelkiego rodzaju replik o dużej mocy spełniających zadanie karabinów wyborowych, nie snajperskich. Prosze mnie poprawić jeżeli sie myle. Uważam, że powinno sie rozgraniczać pojęcie karabin wyborowy a karabin snajperski.

Link to post
Share on other sites
Czyli jest to miejsce dla wszelkiego rodzaju replik o dużej mocy spełniających zadanie karabinów wyborowych, nie snajperskich
A jaka to różnica w ASG?

Źle zrozumiałeś, to jest dział poświęcony wszystkiemu - snajperki, para snajperki, półsnajperki, quasisnajperki, ćwieć snajperki, wyborowe, lodowe, BOlsy... co chcesz... Nie będziemy tworzyć 5 oddzielnych działów dla kategorii, których nawet nie da się jasno zdefiniować.

Link to post
Share on other sites

To jest dział o replikach wyborowych z prawdziwego, airsoftowego zdarzenia. Kryterium zaliczenia w to grono jest racjonalna możliwość dociągnięcia repliki do osiągów wypasionego karabinu za 5k.

 

Przebijam sie właśnie przez forum z tanimi replikami i czytam, które z nich rokują, a które nie. Np. z opisów wynika, że L96 Warriora rokuje, a np. Sig90 nie. I tyle. To nie jest forum o replikach wyglądających jak snajperskie, ale nie mających odpowiednich osiągów. Bo to są zwykłe repliki wtedy, tylko z lunetką. Kryterium pomocniczym jest koszt "dociągnięcia" - jeśli ktoś kupuje Warriora L96 za powiedzmy 500 złociszy i kosztem 2k dociąga go do odpowiedniej jakości, to taka replika się nie kwalifikuje, bo za tę cene mamy maruzena APS Type 96. Test trywialny jest taki - jak cos strzela lepiej od mojego SPR to się kwalifikuje ;)

 

Zreszta dajcie spokój, niech to sie wyklaruje trochę. Ja nic z góry nie przesądzam.

 

Dodatkowo nie ma to byc kolejne forum zielone z pytaniami, "A czy to dobre", "A ktora snajperka jest najlepsza". Jak ktoś nie zna odpowiedzi na te pytania, to tu nie pisze. Natomiast porównania wg pewnego szablony są ok. Obadamy.

Link to post
Share on other sites

A jaka to różnica w ASG?

Dla jednych mocy, dla innych klimatu. Nie ma sensu sie spierać czy snajper może używać karabinu samopowtarzalnego czy nie bo to prowokuje chore spory. Ważne, że jest rozróżnienie na snajpera i strzelca wyborowego i są to dwie różne osoby. Czy takie rozróżnienie wśród replik też występuje? Dla mnie tak, czy dla innych- nie wiem. Skoro mamy dział "Snajperzy i kamuflaż" w którym z reguły rozmawia się o replikach jak to SJP określił "z prawdziwego, airsoftowego zdarzenia" to sądziłem że wprowadzenie działu "Karabiny Wyborowe" ma ten podział w replikach wyklarować. Koniec tematu.

A Ty Foka ;-) nie pisz następnym razem "para snajperki, półsnajperki, quasisnajperki, ćwieć snajperki, wyborowe, lodowe, BOlsy... co chcesz..." bo za chwile będziesz kogoś tępił za używanie pojęć które wogóle nie istnieją, hihi.

Link to post
Share on other sites

Tu ma byc dział techniczny ale nie z podstawami, tylko z rzeczami dotyczącymi karabinów wyborowych i snajperskich.

 

Dublety, niepodawanie, zacinanie się tłoka = forum techniczne.

Lufa celna na 70m, gumka HU do 600fps = tu.

 

To jest nisza i żeby nie trzeba było przekopywac sie przez setki wątków w ogólnych forum oraz, żeby nie zaśmiecać forum Sajperzy i kamuflaż, które jest o taktyce itp, powstało to forum.

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Nie wiem jak jest z częściami replik snajperskich (baz do tuningu bo nie możemy tak nazwać karabinu sprężynowego, który ma w stocku 320 fps...) Powyżej 1k zł ale biorąc pod uwagę repliki typu VSR-11, a nawet słynne VSR-10 TM nie mamy szans przy planie tuningu typu sprężyna, lufa precyzyjna i gumka hop-up uzyskać trwałego karabinu snajperskiego.

 

Mając powiedzmy VSR-10 G-spec i chcąc uzyskać 80 m celnego i coś koło 580 fps, bo myślę że tyle potrzeba aby móc nazwać swój karabin wyborowym bądź jak kto woli snajperskich, musimy wyjąć prawie cały "środek", zamówić części z zagranicy, jako że w polskich sklepach nie ma zbyt wiele a nawet jeśli to nie mam ochoty robić interesów ze sklepem "Machinegun"i samemu natrudzić się ze składaniem i regulacją wszystkiego. Tak więc lista jest dość długa:

-VSR-10 G-Spec (którego nigdzie w polskich sklepach nie widać) +700 zł

-Lufa precyzyjna najlepiej dłuższa od stockowej 200zł

-Komora hop up i gumka 200 zł

-Mechanizmy spustu np. zero tigger Laylax- 200zł

-Cylinder i wszystkie jego części 500zł

-Spring 50 zł

-kilka innych, o których mogłem zapomnieć

 

Razem 1850 zł (ceny są orientacyjne i mogą być inne rzeczywistości) a gdy doliczymy przesyłki, cła i inne części na 100 % przekroczymy cenę samego karabinu. Więc mówienie, że taka inwestycja jest zbędna jest błędem.

 

No ale gdy już dostaniemy wszystkie części, złożymy w całość i wyregulujemy mamy arcydzieło.

 

Oczywiście zapomniałem o całym snajperskim szpeju typu optyka, dwójnogi malowania i przeróbki łoża...

 

Jest też alternatyw pod tytułem Well MB-03, części full metal homemade, lufa casto-precka, gumka od AEGa i kilka innych przeróbek. Za wszystko zapłacimy nie więcej niż 700zł ale po co wydawać tą kasę jak postrzelamy tym nie więcej jak pół roku przy marnej precyzji i szczelności a potem i tak wszystko się rozwali. Przyznaje się, że sam jestem w trakcie takiej przeróbki i jak już skończę to może inaczej na to spojrzę ale póki co przekonują mnie wypowiedzi starszych maniaków.

 

Pozdrawiam wszystkich snajperów i maniaków i życzę powodzenia w rozwijaniu tematu- sam chętnie w tym pomogę)

Link to post
Share on other sites

Ok. można podnieśc próg. W sumie w AEG'ach też snajperka jest conajmniej dwa razy droższa niż zwykła replika na tej samej platformie.

 

Zastanawiałem sie nad granicznymi fps i póki co jestem raczej bliższy ok. 500-520fps, choc moim zdaniem też trzeba mieć 550+ . Tym niemniej przy dobrej lufie i kulkach 0.28 520fps ma zasięg i celność całkiem całkiem.

 

Warrior L96 powymianie flaków i dodaniu bipodu i porządnej lunety też dobija do 2k.

Link to post
Share on other sites
Dlatego myśle, że mówienie typu Warrior kosztuje 500 zł więc nie ma sensu na dopieszczanie go wydawać 2 kafli...". Jak masz takie zdanie chłopaku to nie wypowiadaj się na ten temat bo twoje zdanie jest g. warte...

 

Ktośprzetłumaczy na moje bo kilka razy czytam i nie wiem co "poeta miał na myśli..."

Link to post
Share on other sites

Para-snajpera to odstawić można z M14 AGM +precka, hu i uszczelnienie teflonikiem. Tylko, że fps marny bo ok 360fps. Ale cóż zasięg na 0,20g to 60m a na 0,25g 50m. Ale to nie jest na dłuższą metę "strawne" bo każdy zobaczy ten grad kulek i zdąży po prostu zejść im z drogi. Tak więc sądzę, że o snajperce możemy mówić od tych 470fps +- tolerancja.

 

:) Warrior rokuje a już na 100% bije na głowę M6 i Mp001 pod względem zasięgu i mocy

 

A więc Stock

 

zasięg- bez HU ok. 40m.(więcej niż m6 z hu:D) Włączony HU skuteczny na 0,30g wynosił 55-65m. (cel- brat)

fps- 470 +- 20fps (chińczyk chińczykowi nie równy)- czyli efektu matrix'a nie ma- a przynajmniej jest on bardzo zniwelowany.

-wnętrzności- ponoć wystarczą na oddanie 10k strzałów- potem trzeba kupić tłok i prowadnice sprężyny(stockowe są z ABS) po wymianie tych podzespołów na metalowe karabin powinien służyć długie...miesiące-kilka lat.

(reszta w temacie w innym pod forum)

 

Cena 535zł z lunetą.

 

Tuning

-lufa prec. 200zł

-cylinder 300%-420

-mech. spustowy- 499

 

całość wyniesie ok. 1700-1800zł a osiągi wzrosną do magicznych 80-85m.

 

Nie wiem jak z komorą HU. Nie znalazłem o tym informacji.

 

Nie ma sensu wydawać 2tys. zł na stockowy "orginał" broni z asg- lepiej kupić tuning do warriora i zaszczędzić pieniądze. (tł dla "Thora"

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Dlatego myśle, że mówienie typu Warrior kosztuje 500 zł więc nie ma sensu na dopieszczanie go wydawać 2 kafli...". Jak masz takie zdanie chłopaku to nie wypowiadaj się na ten temat bo twoje zdanie jest g. warte...

 

Pozdrawiam

 

Zależy od wymagań indywidualnych. Jeśli ja miałbym wydać na karabin 2000 zł to chciałbym, żeby bazą był solidny TM ( który jest, o matko, droższy o ile? 200 zł?) niż chińczyk. Weź pod uwagę, że chińczykowate snajperki są tworzone z myślą o używaniu od stocka, ergo płacisz za mocną sprężynę i masę rzeczy, które i tak potem się wymienia, a dostajesz np. gówniane body. Jeśli kogoś stać na porządny tuning to chyba może wysupłać te dwie-trzy stówy i kupić replikę z górnej półki nie?

Link to post
Share on other sites

Ktośprzetłumaczy na moje bo kilka razy czytam i nie wiem co "poeta miał na myśli..."

 

Poeta miał na myśli, że jak chcesz mieć Karabin snajperski to musisz zrobić tuning. A jak bazą do tuniongu ma być Warrior to trzeba się liczyć z dużymi kosztami, jako że tak jak pisał Lajon trzeba większość rzeczy wymienić i wstawić trwalsze i mocniejsze (w wypadku mocniejszej sprężyny).

 

Pozdrawiam i przepraszam za niejasność z mojej strony.

Link to post
Share on other sites

Czy warto czy nie .. taki temat już był i nie widzę sensu tu znów udowadniać czy warto czy nie ładować kase w tanie "snajperki". Proponuje wrócić do założeń i publikować tu konkretne dane konkretnych przerobionych replik a ne gdybanie co można i za ile w nie włożyć.

Link to post
Share on other sites
Proponuje wrócić do założeń i publikować tu konkretne dane konkretnych przerobionych replik a ne gdybanie co można i za ile w nie włożyć.
Baza: CQB/R (1890 zł)

Upg: 1200 zł

Wynik: 460 fps, brak optyki (tylko kolimator; luneta leci do mnie), brak dwójnoga... Dla mnie to parasnajperka...

Jeszcze 1000 zł i byłaby snajperka, ale nie czuję potrzeby :P

Link to post
Share on other sites

Dlatego myśle, że mówienie typu Warrior kosztuje 500 zł więc nie ma sensu na dopieszczanie go wydawać 2 kafli...". Jak masz takie zdanie chłopaku to nie wypowiadaj się na ten temat bo twoje zdanie jest g. warte...

 

Pozdrawiam

 

Owszem, mam takie zdanie. W skrócie mogę powiedzieć, że uważam, że ładowanie części o trzykrotnej wartości repliki jest bez sensu, bo jak ktoś ma 2k na tuning, to po co ma to ładować do chińczyka?

 

Przypadkiem akurat opłaca się to zrobić w Warriorze, bo APS Type 96 jest idiotycznie drogie jak na obecne czasy, a zostaje z niego po tuningu tylko łoże i lufa zew.

 

Nie napiszę już, że za 2,5k to można mieć M15 Rifle z M170, bo nie będę wkurzał wielbicieli czterotaktu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Czytając wasze wypowiedzi, doszedłem do wniosku, że jednak warto użyć WARRIORA type 96 pod bazę do tuningu na karabinek snajperski.

Wszystkie części, jak i karabinek mam zamiar sprowadzać z wgc wiec chciałem sie poradzić jakich części najlepiej użyć. Posłużę linkami, gdzie są przedstawione wybrane przeze mnie części:

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...6SG_srch_LayLax

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=2231

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...ZTG_srch_LayLax

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...STS_srch_LayLax

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...DCH_srch_LayLax

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2572

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1970

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...P-M190_srch_aps

 

I tutaj moje pytanie/prośba o radę:

Czy wyżej wymienione części będą sie nadawały do tuningu.

Czy warto montować aluminiowy tłok.

Czy wszystkie te elementy wytrzymają sprężynę m190(jesli ta podana przezemnie w linku oczywiście pasuje).

Czy jakieś części jeszcze powinny się znaleźć w mojej liście.(było dużo pojedyńczych części związanych ze spustem jak i mechanizmem, lecz stwierdzilem, że będą one raczej już w zestawie spustowym).

 

Oczekuje na wyczerpujące wypowiedzi które doszczętnie rozwieją moje wątpliwości.

Dziękuje z góry za odpowiedź i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dla mnie bazą na karabinek snajperski jest np. Tanaka A.I.C.S. Giwera, w której trzeba wymienić sporo części, ale moc jest godna, a ceny w prównaniu do samej giwery nie przerażają. Zamawiając z WGC lub airsoftglobal części wynoszą ok 200$, po dodaniu Wzmocnionej komory HU która od niedawna jest na rynku (60$) za niecałe 300 $ plus cena karabinu-435$ można mieć godny karabin snajperski lub wyborowy. Uwielbiam czterotakty ale siła naciągu sprężynowego karabinu mnie denerwuje, zmniejsza się szybkostrzelność. Tanaka po takim ogólnym tuningu, na propanie ma ok 760 fps (lufa KM teflon) gdzieś na francuskim forum było. Celność z 80m w kartkę a4 bodajże nie stanowi problemu. Całość zamyka się w 800$ plus przesyłka czyli 920$. Cena to ok 2600 PLN i uważam że za taką giwerę nie jest wysoka. No chyba że kupujemy towary w Polsce ale globalizacja daje świetne możliwości ;).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Z tą kartką z 80m to chyba na kulce 0,88 :| Bo przy 760fps 0,36 raczej latają jak 0,12 ze stocka CA...

 

ED: Aż taka moc chyba nie jest w airsoftcie potrzebna, więc wywalanie ~2600zł na strzelanie do tarczy to trochę nie wypada. Lepiej kupić wiatrówkę.

Edited by Ariel_
Link to post
Share on other sites

Okej. Wedle uznania. Dużo airsoftowców w polsce broń szturmową ma stuningowaną do takiego poziomu, że np. stockowa tanaka - 560 fps, może zdziałać naprawdę niewiele. Zdaję sobie sprawę z tego, że snajperstwo to nie tylko zasieg ale myślę że musi on być większy niż przeciętny karabin szturmowy. U mnie często jest tak że szturmowe karabiny mają po 450-500 fps (w minimi miałem 505 fps ale to karabin wsparcia). Nawet jeśli ktoś nie ma takich wymagań to wystarczy Tanaka z prec lufą. niecałe 600 fps i może nawet coś z tego wyjdzie. Ale to niestety nie u mnie :P. Pozdrawiam

Edited by upadly_skaut
Link to post
Share on other sites

u mnie w teamie średnia ilość fps wynosi 400....

sam miałem snajper która miała 5- 10 metrów przewagi nad reszta i co ? I jakoś szlo ;) zasięg jest ważny ale precyzja już na pewno , bo i tak rzadko ( przynajmniej u mnie ) zdarza sie walić do kogoś na + 60 m , a dobrze zakamuflowany snajper z osłoną może niezle narozrabiać ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...