Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G5 galaxy pdw


Recommended Posts

Ehh...co do samo-obrony to raczej nie (napdną cie na ulicy i ostrzelasz ich gradem kulek)?, raczej jako broń boczna, CQB XD

 

Co do 350fps, 360 fps to jest max jaki jest używany w CQB w moich stronach...

 

Mp5 TM nie ma w stocku precki, trza kupic.

 

Ogólnie najlepiej wstaw M100 + bore up + precka. Da ci to szczelnośc dużą i z 330 - 340 fps.

Link to post
Share on other sites

Ta MP5'tka w stock'u ma ~350fps przy niezerowym hopku (mierzone na Combro 625 Mk4). Jakkolwiek może się okazać że sztuka sztuce nie jest równa.

Ja do swojej włożyłem odrobinę słabszą sprężynę (M100 Guardera) i łożyskowaną prowadnicę przez co moc spadła do ~330fps'ów z czego jestem jak najbardziej zadowolony. W replice nie ma specjalnie co doszczelniać, wszystko jest w miarę dobrze spasowane i powietrze raczej nigdzie nie ucieka (ew. próby doszczelnienia może podniosą moc o kilka fps'ow, chociaż wątpię).

 

Jednakże nie wiem o ile spadnie moc po włożeniu odrobinę krótszej luf (raczej drastycznych spadków fps bym się nie spodziewał ;))

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Bore-up'y działają przy sprężynach od M120 wzwyż. Jedynie Deep Fire działają już od M110. Na M100 żaden Boru-up nie pójdzie.

 

Chyba nie masz pojęcia o czym piszesz wiec lepiej nie pisz nic. :wink: Co to znaczy "nie pójdzie"?? Wiadomo, że po wstawieniu m100 nie wyrosną mu nogi i nie zacznie chodzić.

Sorry ale nie mogłem się powstrzymać.

 

Można bez problemu wstawić BU do m100. Co najwyżej da Ci to mniej fps niż na m110 czy 120 ;-)

Edited by lukasz
Link to post
Share on other sites

UWAGA!

Zestawy Deep Fire bore-up do sprawnego działania potrzebują sprężyny minimum M110

UWAGA!

Zestawy Systema bore-up do sprawnego działania potrzebują sprężyny minimum M120.

Może źle się wyraziłem z tym "nie pójdzie" ale skoro ASGShop pisze, że do sprawnego działania potrzebują sprężyny minimum M110/M120 to ja im wierzę.

Link to post
Share on other sites

No właśnie ;-) Pisać sobie wszystko można. Z doświadczenia wiem, że BU nie pogorszy osiągów. Wynika to z tego, że części te dają większą szczelność od stockowych i mają troszeczkę większą średnicę.

 

Koniec ot 8-)

 

Bebechy tej mp5 spokojnie wytrzymają m110, a precke wstawisz spokojnie bo komora HU jest standardowa.

Edited by lukasz
Link to post
Share on other sites

Dobra tylko powiedzcie Panowie po kiego grzyba Kolega ma cokolwiek zmieniać w tym czymś? Najgorszy egzemplarz jaki widziałem, miał coś pod te magiczne 340 - 350 fps-oof. A widziałem ze 4-6 szt tego. Sam mam jedną ;).

 

EDIT. Nie, racja, precę można wstawić, gumę na Guardera obowiązkowo zamienić. Jest to wręcz zalecane. Lufa ma dokładnie jak pamiętam, jak ją mierzyłem 114 mm.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

A jak powiedzą, żebyś skoczył z mostu to też skoczysz?

Praktyka ważniejsza.

1. Wybacz, ale tekst o skoczeniu z mostu był głupi. Rozmawiamy tutaj o tuningu replik a nie o skakaniu z mostu czy w ogień.

2. No tak, oczywiście, praktyka ważniejsza. Ale serwisanci ASGShop'u to pewnie nie mają żadnego doświadczenia a opisy to teoretyka którą producent napisał w instrukcji.

Być może bore-up rzeczywiście działa na M100, nie sprawdzałem, po prostu oparłem się na wiedzy serwisantów ASGShop'u. Pozostaje tutaj tylko kwestia co serwisanci ASGShop'u mieli na myśli pisząc w opisie "poprawne działanie".

Dobra tylko powiedzcie Panowie po kiego grzyba Kolega ma cokolwiek zmieniać w tym czymś?

Chociażby żeby podnieść kulturę pracy. No i precka i gumka dla lepszej celności tak jak napisałeś.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

W tym się nie da podnieść kultury pracy ;). Każda jedna chodzi jak sieczkarnia i niestety będzie tak chodzić, chyba, że wymienisz tłok na cichy, łożyska na kulki, zębatki, szkielet GB, kierunkowe głowice, łożyskowaną prowadnicę itp. Tylko czy jest sens? Bo IMHO nie ma najmniejszego, to jest replika za 300parę pln-oof i szkoda przy tym plasticzanym body bawić się w takie rzeczy, po prostu nie ma sensu. Ma działać, strzelać i tyle. To z założenia broń boczna, a nie parasnajpa. Ludzie bądźmy poważni, to tak jak robienie z malucha porsche.

Link to post
Share on other sites
1. Wybacz, ale tekst o skoczeniu z mostu był głupi. Rozmawiamy tutaj o tuningu replik a nie o skakaniu z mostu czy w ogień.
Miał być głupi, żeby podkreślić następne zdanie. Wszystko mi jedno w co skaczesz.

 

2. No tak, oczywiście, praktyka ważniejsza. Ale serwisanci ASGShop'u to pewnie nie mają żadnego doświadczenia a opisy to teoretyka którą producent napisał w instrukcji.
Praktyki pewnie mają, ale czy opisy są producenta to niewiem. W każdym badź razie nie we wszystkim muszą mieć racje.

 

Być może bore-up rzeczywiście działa na M100, nie sprawdzałem, po prostu oparłem się na wiedzy serwisantów ASGShop'u. Pozostaje tutaj tylko kwestia co serwisanci ASGShop'u mieli na myśli pisząc w opisie "poprawne działanie".
I to zdanie powinno zostać spośród Twoich wszystkich (moim zdaniem). Sam ciekaw jestem co oznacza "poprawne działanie" w tym wypadku, myśle, że chodzi o "wydolność"

 

Tuksiak masz całkowitą racje.

Ale TM też jest plastikowy :)

Jak już "tuningować" tą replike to góra 330 fps + max wyciszenie.

Link to post
Share on other sites

Sam ciekaw jestem co oznacza "poprawne działanie" w tym wypadku, myśle, że chodzi o "wydolność"

Jeśli chodzi o wydolność to rzeczywiście nie miałem racji, ale równie dobrze może to oznaczać że poniżej M110/M120 nie uzyska pełnej szczelności. Trzeba by się zapytać "sprawców" opisu ;)

Link to post
Share on other sites

Tuksiak masz całkowitą racje.

Ale TM też jest plastikowy :)

Jak już "tuningować" tą replike to góra 330 fps + max wyciszenie.

Może i TM plajstik-fantastik, w ręku nie trzymałem, ale w mojej po 5 msc. połamało się body przy wejściu magazynka, a u mojej Kobity w MP5M, po drugim założeniu baty, połamało sie body przy pinach od kolby. Niedługo będzie tam miała śruby tak samo jak ja ;).

Nie wiem ja trafiłem egzemplarz, zmierzony miał 350-360 na .25g kulkach. fakt, że teraz się dowiedziałem, że to chrono kłamie jak pies podobno i jeszcze raz pomiar będę robił na nowym speederze. Moja Kobita na swojej ma zasieg na .2g ganfajerach i lekko dygnietym hopie, taki sam jak ja mam przy .28g blasterach i hopie prawie na maksa, a zasięg mamy oboje lekko (jakieś 2-5m) lepszy od stokowego CA G36 ze zmienioną gumą na Guardera i strzelającego z .23g. Więc stwierdziłem, że ani moja, ani tym bardziej jej "świnka" nie będzie przechodziła żadnego tuningu, chyba, że coś się w którejś posypie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...