Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Za ciasne GB


Recommended Posts

Oto mój problem: po włożeniu samych zębatek do GB (wraz z łożyskami i podkładkami) zamykam GB i przykręcam śrubki. Przy próbie poruszenia nimi nie chcą się ruszyć. Są na bank dobrze wypodkładkowane oraz wysmarowane. Co mam zrobić? Czyżby GB był za ciasny?

 

PS. Śruby GB też nie są za ciasno przykręcone ponieważ przychodzi rączka spustowa, więc nawet gdybym zostawił je luźniejsze to rączką powoduje że i tak nie drgną.

 

PPS. Są to nowe zębatki CA (nowa wersja). Ale kiedy zakładam stockowe problem jest taki sam.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy na łożyskach na pewno nie zostały podkładki, tak samo na osiach.

 

Gorzej jak się okaże, że GB jest za wąskie nawet bez podkładek.

 

A tak na marginesie to chyba juz najwyższy czas zrezygnować z mitu zwanego "schematem podkładkowania" pochodzącym z czasów prymatu TM.

Teraz, gdy szkieletów GB jest więcej niż dużo, dodatkowo, rodzajów kół zębatych jest niewiele mniej to należałoby indywidualnie podchodzić do podkładkowania.

Nie posiłkować się starymi schematami tylko dobierać podkładki do konkretnego szkieletu, zębatek itp.

Link to post
Share on other sites
zy zębatki mogą pracować nie będąc "wypodkładkowane" ?

Ja kiedyś robiłem podkładkowanie, które przeprowadziłem trąc ponad 3h łożyska o papier ścierny, bo po prostu inaczej się nie dało... zero podkładek, a i tak się zębatki nie dały obrócić ;)

Link to post
Share on other sites

A tak na marginesie to chyba juz najwyższy czas zrezygnować z mitu zwanego "schematem podkładkowania" pochodzącym z czasów prymatu TM.

Teraz, gdy szkieletów GB jest więcej niż dużo, dodatkowo, rodzajów kół zębatych jest niewiele mniej to należałoby indywidualnie podchodzić do podkładkowania.

Nie posiłkować się starymi schematami tylko dobierać podkładki do konkretnego szkieletu, zębatek itp.

Wszędzie masz napisane, ze ten schemat to propozycja, sugestia, punkt wyjścia. Osobiście stosuje go z powodzenie do rozpoczęciem mordęgi z podkładkowaniem. Jako start (najczęściej nie muszę zmieniać "spodniej" strony).
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...