Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ręczna luneta z zoom'em


Recommended Posts

Witam,

 

sporo szukałem w internecie ale nie znam konkretnej nazwy (może jej w_ogÓle nie ma) ale poszukuje lunety na wzor lornetki, to znaczy nie ma byc do broni tylko dzialac jak lornetka i to z funkcja zoom'a regulowanego kreceniem. Gadzet taki był w filmie Ultimatum Bourne'a, czy ktos cos takiego widzial gdzies, zna firme, jak to sie nazwya i pod jakim haslem szukac, z gory dziekuje za pomoc !

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mniej więcej z tym że chodzi o coś w kształcie walca bez zadnyh wyimaginowanych kształtów jak w tym rpzypadku

 

Jak dla mnie, te kształty są całkiem realne :-P

 

Wiem ze sporo kosztuje ale od poczatku jestem na to przygotowany :)

 

Chyba nie do końca się zrozumieliśmy. Przejrzałem pobieżnie artykuł o lunetach i cena to ok 1000$, a to daje około 2700 zł. Chyba, że coś mi umknęło, ew. Ci to nie przeszkadza.

Link to post
Share on other sites

Czytać umie:). Chciał polecić coś dobrego za niewielkie pieniądze. Bo ma taką od pół roku i zadowolony:). Po co zoom przy powiększeniach 10 krotnych. To bardzo małe powiększenia. Monokulary po za tym mają małą absorpcję światła ponieważ mają małe obiektywy. A więc obraz może być przy najwyższym powiększeniu żółty lub w tańszych modelach może pojawić się aberacja monochromatyczna co przejawia się "za tenczowieniem" obrzeży obrazu i lekkim zniekształceniem obrazu. Monokulary z powiększeniem, te lepsze np. Nikon służą raczej do oglądania owadów i ptaszków z małych odległości, ponieważ mały obiektyw daje małą " szerokość " obserwowanego otoczenia a więc do obserwowania ruchów wroga w rozgrywkach asg według mnie się nie nadaje. :poddanie: Tylko proponuje. Nic nie narzucam:). Yukon na przykład powiększa od 25 metrów do mniej więcej 1,5 kilometra w otwartym terenie.Pozdrawia!java script:emoticon(':poddanie:', 'smid_16')

 

Jeśli interesują cię monokulary polecam tą stronę. Znajdziesz na niej to czego szukasz i każdą inna optykę jak ci sie marzy. Pozdrawiam.

 

oto link:http://www.opticsplanet.net/spottingscopes.html/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...