Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kolimator z zoomem?


Recommended Posts

Nie wiem, może się nie znam, ale kolimator chyba powinien byc bez zooma, bo jest używany na mały dystans, a zoom tak jakby zmniejsza pole widzenia.

 

Tak właściwie to jaka kropka jest lepsza, zielona czy czerwona? (np do lasu)

 

Edit.

 

Przepraszam, tu da się ściągnąc tubus i jest zoom x1 :strach:

 

Chyba taki kupie, bo narazie mam lunete 3-12x50 przy M4 8)

Edited by K0T
Link to post
Share on other sites

W jednym z wątków o kolimatorach na tym forum ktoś sie wypowiadał i stwierdził, że dla niego w kolimatorze zielony znak celowniczy jest w lesie lepiej widoczny niż czerwony, więc może to zależeć od osobistych preferencji.

 

Teoretycznie... to zielona kropka na zielonym tle raczej będzie mniej widoczna niż zielona na czerwonym... Jeszcze poszukam tego wątku chyba, że będziesz tak wspaniałomyślny i podasz mi link :-F

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

z tego co jest mi wiadomo kolor kropki ustawia się w zależności od pory roku. na wiosnę i w lecie w naturze przeważa kolor zielony więc należałoby ustawić maksymalnie kontrastową kropkę -> czerwoną. natomiast na jesień liście robią się żółte, pomarańczowe i czerwone, w związku z tym kropka czerwona staje się źle widoczna. wtedy ustawiamy zieloną. w cqb i w zimie problem nie istnieje.

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie... to zielona kropka na zielonym tle raczej będzie mniej widoczna niż zielona na czerwonym... Jeszcze poszukam tego wątku chyba, że będziesz tak wspaniałomyślny i podasz mi link :-F

 

 

Czego ja dla Ciebie nie robię :) Mów mi Wuju :)

 

Wątek

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=30914&hl=

post

javelin

cytat:

"I powiem, że jak się tym bawiłem to bardziej mi przypadła do gustu kropka zielona. Była doskonale widoczna na tle zielonej roślinności, i jakaś taka przyjemniejsza dla oka"

 

post

Px

cytat:

"Jaskrawego zielnonego u nas w lasach ciężko się dopatrzyć, chyba że będziesz komuś celował po nowych lanserkich adidasach"

 

post

khakiprichi

cytat

"witam mam kolimator z kropką czerwoną/zieloną i po długim użytkowaniu śmiało moge powiedzieć że zielona plamka jest skuteczniejsza w lesie od czerwonej bardzo dobrze ją widac a co ważne nie zdradza jak czerwona.czerwona o zmroku w ciemnym lesie nie dość ze oślepia to widać ją ze sporych odległości.pozdrawiam"

Link to post
Share on other sites

Nie wiem dlaczego niektórzy nie widzą tej kropki. ;)

 

Dla mnie w lecie jak sprawdzałem u kumpla wszystko było w jak najlepszym porządku, a mi nawet odpowiadało bardziej bo nie męczył mi się wzrok od czerwonej kropki. ;)

 

Też sobie taki zakupię.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...