Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka wersja M249 w USMC?


Recommended Posts

Dobra widze, że sie nie zrozumieliśmy. Wiem, że w wojsku amerykańskim wszystkie wersje Minimi są oznaczone jako M249 SAW i nieważne czy to MKI, MKII, Para czy Ranger. Ale chodzi mi o to która z nich jest najpopularniejsza u słoikogłowych?

Edited by orzeł1993
Link to post
Share on other sites
Ale chodzi mi o to która z nich jest najpopularniejsza u słoikogłowych?

 

Wybaczcie mi moją niewiedzę, ale tak się właśnie "jarhead" tłumaczy? ;)

 

Wersje

 

* Belgia

o Minimi Standard- wersja standardowa

o Minimi-Para (Para-Minimi) – wersja z kolbą składaną i krótką lufą

* USA

o M249 SAW – wersja standardowa

o M249 SAW (brak odrębnego oznaczenia) – wersja z kolbą składaną i lufą standardową

o M249 SPW – wersja opracowana na zamówienie US SCCOM. Lufa o długości pośredniej bez uchwytu transportoweg. Zasilanie wyłącznie taśmowe. Dwójnóg jest wyposażeniem opcjonalnym, standardem jest przedni chwyt. Długa szyna Picatinny na wierzchu pokrywy komory zamkowej. Szyny Picatinny u dołu i po bokach lufy. Kolba składana.

o Mk 46 Mod 0 Navy LMG – wersja opracowana dla Navy Seals. Zmiany podobne jak w wersji SPW (zasilanie tylko taśmowe), ale zachowano dwójnóg. Lekka lufa z tłumikiem płomieni identycznym jak w M4 SOPMOD (możliwość szybkiego montażu tłumika dźwięku KAC QD). Szyny Picatinny wokół lufy dłuższe niż w wersji SPW. Nad lufą znajduje się perforowana osłona z czwartą szyną Picatinny. Broń specjalnie zabezpieczona antykorozyjnie (zabezpieczenie przed kontaktem z wodą morską)

* Francja

o Minimi-Para – wersja z kolbą składaną i krótką lufą

* Kanada

o C9 – odpowiada Minimi Standard ale kolba rurowa z dodatkowym uchwytem.

o C9A1 – jak C9 ale z celownikiem optycznym Elcan

o C9A2 – lufa jak w Minimi-Para, kolba składana, szyny do montażu wyposażenia taktycznego

* Australia

o F89 – podstawowa jest wersja odpowiadająca Minimi Standard, ale tłumik płomienia identyczny jak w karabinie L1A1 (wersja FN FAL)

 

Wersje M249 wg. wikipedii. Hope it helps! Orzeł - tobie chodzi o real steel, czy o replikę od PJ?

Link to post
Share on other sites

Dobra widze, że sie nie zrozumieliśmy. Wiem, że w wojsku amerykańskim wszystkie wersje Minimi są oznaczone jako M249 SAW i nieważne czy to MKI, MKII, Para czy Ranger. Ale chodzi mi o to która z nich jest najpopularniejsza u słoikogłowych?

Powtórzę, bo może nie zrozumiałeś, nie istnieje karabinek maszynowy o "M249 MKI", "M249 MKII", "M249 Para" ani "M249 Ranger". Nie ma czegoś takiego i nie wiem, skąd to wytrzasnąłeś (podejrzewam, że jest to jakieś przeniesienie z ASG, bo tam takie dziwaczne nazwy się pojawiają). A na pytanie, jaka jest w USMC najpopularniejsza udzieliłem odpowiedzi - 5,56 mm kbkm M249. Czy zrozumiałeś moją odpowiedź czy nadal nie bardzo?
Link to post
Share on other sites

na moje to tak

Real - ASG

FN Minimi = MKI

FN M249 SAW = MKII

FN Minimi para = Para

FN Minimi SPW = brak

FN Mk.46 model 0 = brak

 

no ale zawsze mogę sie mylić ;)

a co do wyboru aktualnie z tego co widzę USy trzymają w łapach to co indywidualnie jest danemu nosicielowi karabinu wygodne ;) wiec patrz na to co będzie dla Ciebie najwygodniejsze bo czeka Cię noszenie 6kg kawałka żelaza ;)

 

Osobiście śmigam z MKI z doświadczeń dla mnie wygodniejsza niż MKII

Edited by SnorlaXgru
Link to post
Share on other sites

na moje to tak

Real - ASG

FN Minimi = MKI

FN M249 SAW = MKII

FN Minimi para = Para

FN Minimi SPW = brak

FN Mk.46 model 0 = brak

 

no ale zawsze mogę sie mylić ;)

a co do wyboru aktualnie z tego co widzę USy trzymają w łapach to co indywidualnie jest danemu nosicielowi karabinu wygodne ;) wiec patrz na to co będzie dla Ciebie najwygodniejsze bo czeka Cię noszenie 6kg kawałka żelaza ;)

 

Osobiście śmigam z MKI z doświadczeń dla mnie wygodniejsza niż MKII

 

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...cat_STAR%20AEGs

 

Minimi SPW

 

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...9_cat_GP%20AEGs

 

MK46 Mod 0

 

Pozdro :-F

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...