Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 343
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam dwa malutkie pytanka i proszę o wiele odpowiedzi ;)

 

Bateria 10.8 musiała przepalić bezpiecznik, iż spust się blokuje i nie da się dalej strzelać (o ile dobrze to rozpoznałem).Tak prawdę mówiąc nie lepiej wywalić go skoro będzie przeszkadzał?

 

Dajcie jakieś zdjęcia jak połączyć kable wyłączając bezpiecznik z obiegu.

 

2:

 

Jeśli chcę wymienić gumkę HU na systemy (prosiłem aby mi ją wymienili w serwisie a dostałem jakąś osobno i nie wiem, która jest która, czy to ta stockowa czy systemy) To wyciągając lufę aby się dostać do gumki i ją zdjąć trzeba pchać komorę HU do przodu z życiem? Także proszę o jakieś zdjęcia z procesu zmiany gumy HU oraz zdjęcie stockowej gumki HU od P&J.

Edited by Adenazyno
Link to post
Share on other sites

Co do podpunktu 1szego to wiem co się dzieje:

 

Język spustowy podczas strzelania blokuje się i trzeba go b.mocno docisnąć i wtedy słychać takie "trzask" ciche jakbym pokonywał coś metalowego - co może być tego powodem? Jak się z tym uporać?

Link to post
Share on other sites

Odnośnie Twojej pierwszej prośby - po co Ci zdjęcia jak połączyć dwa kawałki kabla? Jest to chyba tak proste że nie trzeba tego "obrazkowo" tłumaczyć. Kłania się szkoła podstawowa i lekcje fizyki bądź techniki.

To że Ci się blokuje język spustowy to najprawdopodobniej wina źle zamontowanego GB w body. Trzeba odkręcić dwie, no może 3 śrubki, wyjąć go i włożyć tak, żeby się język spustowy nie blokował i przykręcić.

Co do Twojego drugiego problemu to nic z niego nie zrozumiałem. Wymienili Ci tą gumkę czy nie? I co to znaczy "pchać komorę HU do przodu z życiem"? Trochę jaśniej pisz o co Ci chodzi.

Link to post
Share on other sites

Po to mi bo nie wiem gdzie te 2 kawałki kabla są ulokowane w body i jak się do nich dostać. Nie jestem taki "hop siup" w tym.

 

Czy GB mógłby się obsunąć lub przemieścić w body po kilku miesciącach użytkowania i spowodować taką usterkę? Nie sądzę ale nie zaprzeczam. Pogadam z serwisem, może poradzą.

 

Nie jestem pewnien czy gumka HU (stockowa) została przed wysyłką zamieniona na gumkę HU (systemy), gdyż w paczce dostałem broń + gumkę HU (która de facto znajdowała się w orginalnej folii od systemy). Sądzę, że serwisańci nie wymienili jej przed wysyłką i muszę sobie poradzić samemu.

Link to post
Share on other sites

Co do gumki to może Ci ja zamienili a ta która była oryginalnie w M249 zawinęli w folie od gumki systemy.

I jak możesz nie wiedzieć gdzie są ulokowane te kabelki skoro tam właśnie podpinasz baterie. Przed wtyczką masz bezpiecznik który wystarczy odłączyć i połączyć dwa końce kabla. Człowieku, myślenie nie boli. Jeśli nie jesteś z tym taki "hop siup" to się za to nie bierz.

A GB mógł się przemieścić jeśli śruby się poluzowały.

Link to post
Share on other sites

No tak, ale po co się doszukiwać aż tak głęboko? Sprężyna odpowiedzialna za język spustowy postanowiła spłatać figla i poprzemieszczać sie. Rozebrałem, naprawiłem i złożyłem = działa.

 

Co do gumki HU to nie jestem pewien co do teorii "wsadzili i zostawili stockową w opakowaniu od 'systemowskiej' gumy", chociaż nie twierdzę, że tak nie jest.

 

http://www.wmasg.pl/fotki/artykuly/166/13.jpg

 

Dokładnie tak wygląda ta, którą dostałem w paczce z bronią.

Edited by Adenazyno
Link to post
Share on other sites

 

Co do gumki HU to nie jestem pewien co do teorii "wsadzili i zostawili stockową w opakowaniu od 'systemowskiej' gumy", chociaż nie twierdzę, że tak nie jest.

 

http://www.wmasg.pl/fotki/artykuly/166/13.jpg

 

Dokładnie tak wygląda ta, którą dostałem w paczce z bronią.

 

A nie pomyślałeś o tym że większość normalnie działających serwisów wydaje stare części po wmontowaniu nowych ?

 

Nie panikuj. Normalna procedura. No chyba że wysłałeś replikę i zaznaczyłeś że nie chcesz aby gumka została wstawiona.

 

P.S. FRAGER widzę że ogarniasz wzorowo dziedzinę "świniaka" Twoje posty bardzo mi pomogły w rozwiązaniu kilku problemów takich jak np. mikroprzełącznik ;-)

Pozdrawiam.

Edited by morbus
Link to post
Share on other sites

Jeśli blaszka będzie za długa i nieodpowiednio wyprofilowana to jest taka szansa że zaczepi o zębatkę. Najlepiej ją odpowiednio wyprofilować, sprawdzić czy działa (czy usłyszysz "klik" mikroprzełącznika) i nadmiar odciąć. Przymierz do oryginalnego i zobacz o ile dłuższy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam,

 

Podczas ostatniego wypadu przepalił mi się bezpiecznik w m249 ( MKII A&K ), jednak chcąc kontynuować zabawę po prostu połączyłem te dwie blaszki od bezpiecznika, wszystko działało jak należy, strzelałem seriami po 6 - 9 kulek. Po przeszło pół godzinie gdy nacisnąłem na spust i puściłem km nadal strzelał i strzelał dopiero kilkukrotne naciśnięcie spustu i puszczenie pomogło, jednak problem nie znikł.

 

Moje pytanie brzmi co jest nie tak ? W czym tkwi problem ?

 

Niestety moje doświadczenie w rozbieraniu replik jest bardzo małe ( mimo że posiadam ak74 od boyia ponad rok, był regularnie używany lecz nie miał ani jednej awarii -> to jest powodem mojej nikłej wiedzy na temat gear boxa.

 

Proszę o pomoc.

 

- PJ249 MKII kupiony na taiwangun

- Całkowity stock

- Ma niecałe trzy tygodnie

 

Pozdrawiam,

Dawid

Link to post
Share on other sites

Ja bym proponował abyś odłączył komorę spustową. Trzyma się na dwóch pinach. Jeden taki duży z otworem tuż przed gniazdem skrzynki. Będzie ciężko wychodził gdyż na końcach ma uszczelki. Musisz się z nim pomęczyć trochę. Drugi jest to dolny pin od kolby. Jak odłączysz komorę spustową i zobaczysz kostkę stykową z której wystaje blaszka na którą działa dźwignia spustowa podczas jej ściągania. Sprawdź czy jeśli wciśniesz ją palcem to problem będzie występował nadal. Jeśli tak - kostka do wymiany. Jeśli nie to znaczy że dźwignia spustowa nie współpracowała odpowiednio z tą blaszką. Wtedy wystarczy jeśli to staranni złożysz do kupy z powrotem i powinno śmigać. Nie naruszysz przy tym żadnych plomb więc będziesz mógł w razie czego odesłać replikę na gwarancję.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Niestety możliwość edycji minęła.

 

Rozebrałem replikę sprawdzając czy krakman nie pierdykną tam swojej plomby czasami :-F , obejrzałem blaszkę była lekko wygięta / przechylona więc ją wyprostowałem następnie mały teścik -->> wszystko gra ( czasem tylko po puszczeniu spustu odda jeszcze jeden strzał po czym zamilknie ) złożyłem wszystko do kupy i mam nadzieję że będzie ok.

 

Na koniec jeszcze jedno pytanko, które z tych okablowań niskooporowych będzie pasowało do m249 ? http://www.taiwangun.com/shop,list,012019

 

Byłbym zapomniał, chciałem jutro iść po bezpiecznik tyle że mi się gdzieś zapodział -->> To jest bezpiecznik uniwersalny duży ( 30mm ) 20A czy 25A ?

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc

 

Pozdrawiam,

Dawid

Edited by Digizabi
Link to post
Share on other sites

Żadne z tych okablowań nie będzie pasować do M249. Ja pojechałem sobie do castoramy, kupiłem u nich kabel głośnikowy 2,5 mm średnicy i zrobiłem sobie sam okablowanie. Ktoś to już opisywał w tym temacie gdzieś na początku, nie pamiętam już kto dokładnie. Wtyki silnikowe i ich większe odpowiedniki które występują przy kostce można kupić za grosze (dosłownie) w sklepie z częściami samochodowymi. W sklepach airsoftowych zdzierają za nie niemiłosiernie. Od razu zakupiłem wtyki typu T (Dean's) w sklepie modelarskim za 1/4 ceny tego co w sklepie airsoftowym i wymieniłem przy batce. Ogólny koszt - ok 10zł + 10 min spędzonych przy wymianie.

 

Bezpiecznik u mnie był 20A/250V. Był, bo już go nie ma, nie potrzebny mi.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Digizabi, w tym linku który podałeś nie ma nic o tym jak złożyć gearbox do kupy.

Kochan, ja składałem na podstawie zdjęć z recenzji M249 A&K na arniesairsoft.com. Ten GB jest tak prosty w budowie że można bez problemu go złożyć na podstawie zdjęć.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...