Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

W gearboxie nic nie harczy, rzęzi i tak dalej, i jeszcze nie zdarzyło mi się jedną serią opróżnić całego maga, nikt nie wie dlaczego te tłoki padają jak głupie. Wśród moich znajomych, którzy mają minimi(po tuningu, też 150, reszta bebechów taka sama) tylko ja mam taki problem.

Edited by Tebow
Link to post
Share on other sites
  • Replies 343
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mój stockowy przemielił 50k. na M130 :)

 

Więc jak mawiają, 3k wiosny nie czyni :P

 

 

@ Kerth miałem do ostatniej niedzieli też ten tłok i poszły mi wszystkie zęby, wystrzelałem na nim z jakieś + - 10k.

 

Zdaję sobie sprawę, że 3k, to malusio. Jednak na razie działa i nie widać żadnych śladów zużycia. Nie miałem na razie okazji wystrzelać więcej :)

Tebow: zmartwiłeś mnie, ale to raczej nie wygląda na problem tłoka, tylko faktycznie - spodkładkowanie.

Edited by kerth
Link to post
Share on other sites
„zpodkładkowane” łożyska

Chodzi tu oczywiście o zębatki (takie pisemne przejęzyczenie się).

 

U mnie przy pierwszym rozebraniu GB do wymiany zębatek na wzmocnione okazało się, że stokowa zębatka tłoka jest połamana (w miejscu bolca wchodzącego do łożyska). Nie wiem jak to mogło dalej działać, choć zastanawiająca jest ciasnota, z jaką zębatki wchodzą w łożyska (u mnie młotek pomógł).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Powodów może być miliard :-F

Te które zauważyłem u siebie:

-złej jakości kulki- pestki się zacinały, potem kupowałem blastery i było ok

-zacinanie się kulek tuż przy wlocie do wężyka, przy tym takim tępym rozszerzeniu

-zacinanie się zębatek

-złamanie tych dynksów trzymających springe

-ogólno-pojęty syf

-słaba bateria

-zwalona gumka HU, tudzież źle zamontowana razem z lufą

-itd.

 

U mnie podaje perfekt po kilku miechach pracy metodą prób i błędów, skończyło się na wytopieniu wszystkich niepotrzebnych rzeczy w magu, został typowy hicap z silnikiem, nie ma prawa sie spierniczyć ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Co do lufy, niestety jest ona odlana bodajże ze znalu, więc zatrzask wyrabia po czasie krawędź podtoczenia co objawia się właśnie wypadaniem lufy zewnętrznej. Osobiście proponuję nawiercić otwór w korpusie broni, nagwintować i wkręcić śrubkę np. m4. Problem rozwiązany.

Sprawa druga. Przyjrzałem się dokładnie obu komorom CA i P&J i okazuje się że z zewnątrz faktycznie nie maja one praktycznie żadnych różnic, choć zdarzają się przypadki, że nawiercenie pod kulki w P&J jest "niedokładne" czytaj przecięty został "kołnierz". Winę za to ponosi różnica w budowie wewnętrznej obu komór. Otóż komora P&J jest minimalnie głębsza (1,5 max 2mm) bo jest dostosowana TYLKO do gumek P&J czyli płaskich. Rozwiązanie tego problemu jest wręcz banalne, należy zeszlifować po obwodzie zewnętrznym dystanser mosiężny (dostępny np z gumką systemy) a także nieco go skrócić, następnie włożyć go do komory PRZED założeniem lufy z gumką i dopiero potem lufę z nałożoną gumką z kołnierzem (czyli jakąś preferowaną silikonową) dzięki tej operacji unikniemy zakupu nowej komory HOP UP a pieniązki możemy wydać na coś innego. :-P

Link to post
Share on other sites

Dawno mnie tu nie było, ale... mam problem mądre głowy. Zakupiony BU systemy, na cichej głowicy, no i nie chce podawaĆ kulek do lufy. Ktoś sięz tym spotkał? BU dedykowany do M15/M16 Rifle. Dysza wchodzi w HU, mniej więcej z takim samym oporem jak wcześniejsza, stockowa. Druga sprawa, przemieliło mi dwa Promki Hard Pistony na wąskich zębach. Ale to raczej wina odkręconych głowic tłoka, ustawiły się na płasko w cylindrze, i tłok się o głowicę roztrzaskał, i jeden i drugi. Jednakrze postanowiłem kupiĆ inny , jaki polecacie? Do rzeczonego wcześniej Deep Fire'a, z tytanowymi zębami jakoś zaufania nie mam. Wiem, że jest jakiś cały aluminiowy, co wy na to?

Link to post
Share on other sites

Hm nie zrozum mnie źle, wcześniej na promku wystrzelałem ~60k kulek bez żadnych negatywnych objawów, do czasu wykręcenia się głowicy tłoka. Możesz mi to zagwarantowaĆ?

 

EDIT:

 

Poza tym, chodzi mi raczej, co już pisałem, o zwężoną szerokośĆ zębów.

Edited by Loner
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

ostatnio robiłem tuning minimi kolegi. częsci jakie dał to :

borek od 16a2 guarder

komora hopa CA

spring m150 promyka

tłoczek DF z HT

zębatki ITU guarder

gumka promyka czerwona

batka założona to 9,6v sanyo rc 3600

silnik magnum short systemy

precka madbull'a black python

założyłem mu kable silikony, zamaist głupich wtyczek tamiya zastosowałem wtyczki deans czyli t connectory

złożyłem wszystko do kupy śruby zabezpieczone klejem do gwintów, przesmarowane wszystko i jest cud miód palce lizac. 540fps na porzadnym ROF'ie. nie ma problemu z niczym. podaje zawsze kulki, nic sie nie tnie, wszystko działa.

co do waszych problemów... przeczytałem cały temat i moje wnioski:

na beznadziejnych kablach długo nie podziałasz... tamiya nie przewodzi prądu w porównaniu z deansami... batki tylko sanyo. intellec to szit jakich pełno. G&P batki też licho warte...

silnik stock jest kiepski jeżeli chcesz wzmocnić porzadnie replike.

jeżeli ktoś chce moze zainstalowac mosfet. jeden znajomy je wykonuje do replik i są wspaniałe i działa super taki układ. ale cena 100zł z robocizna i kablami.

mag nie tnie sie ponieważ został odpowiednio wzmocniony jego układ i wymienione kable wszystkie kiepskie na wysokiej jakości silikonowe przewody o niskiej rezystancji wewnętrznej.

powodzenia :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...