Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomoc w wyborze kamizelki MIWO


Recommended Posts

  • 6 months later...

Witam !

Troche odswiezam watek :P ale ...

Ok, mam problem. Mam zamiar kupic kamizelke w MIWO. Na oku mam dwie: ATEK 2 i KP-9. Pas nie specjalnie mi odpowiada. Kamizelka bedzie uzywana nie specjalnie dlugo non stop. Jak sie to wszystko sprawdza w terenie ?? Bardzo prosze o pomoc oraz o argumentu za i przeciw.

 

POZDRO :D

Link to post
Share on other sites

Lordmarcel miałem taki sam dylemat jak Ty. Ja zdecydowałem się na ATEKA.

Decydującym argumentem dla mnie była możliwość umieszczenia wkładu od camela w kieszeni na plecach a nie na dodatkowych szelkach. Poza tym na ATEKU masz bądź co bądź więcej miejsca do wykorzystania i jest z przewiewnej siatki. Ale jak to mawiają..decyzja należy do Ciebie :D

Link to post
Share on other sites

Zacznę od "filozofii systemów taśm modułowych":

- system MOLLE'A (amerykański, calowy) sprawdza się tam, gdzie zamiarem użytkownika jest zakup kieszeni, ładownic i innego osprzętu różnych producentów (jednak tu też trzeba uważać, bo czasami producenci stosują przeszycia pionowe taśm w różnych odstępach (od 3 do 4,5 cm a nawet 5 cm), co może jednak sprawiać pewne problemy, bo mimo, że całe oporządzenie zostanie kupione w systemie amerykańskim to nie będzie kompatybilne. System molle'a jest stosowany przez żołnierzy różnych armii, ale najpowszechniejszy jest chyba w ASG (przynajmniej tak wynika ze składnych u nas zamówień);

- system polski (taśmy szer. 2 cm) faktycznie został po raz pierwszy wprowadzony przez Pana Pawła Janysta, ale przyjął się w wielu polskich jednostkach wojskowych (szczególnie wśród komandosów). W tym systemie przeszycia pionowe taśm modułowych występują co 3 -3,5 cm. Wyposażenie w tym systemie najczęściej kupują u nas żołnierze wyjeżdżający na misje zagraniczne, jednostki wojskowe oraz cywile, którzy chcą jak najdokładniej w swoim sprzęcie odtworzyć wyposażenie polskich komandosów.

"Od zawsze" istniał spór pomiędzy teorią CATCH22 a tym, co twierdzą np. komandosi z Lublińca. Ci drudzy preferują wyposażenie w polskim systemie taśm modułowych, gdyż są zdania, że skoro na tej samej powierzchni można zmieścić więcej taśm przeplatanych to lepiej to zrobić (oczywiście bez przesady...) bo wtedy całość jest bardziej stabilna (na tej samej powierzchni mieści się więcej taśm szer. 2 cm niż 2,5 cm), co przy konieczności długotrwałego korzystania z tegoż wyposażenia w trudnych warunkach, jest dla nich bardzo ważne. Oczywiście, jeżeli ktoś kupuje wyposażenie modułowe do krótkotrwałego użytkowania- może to nie być dla niego najważniejsze.

Wyposażenie w polskim systemie taśm coraz częściej jest wysyłane przez nas poza Polskę.

 

Dobrze, że kupujący wyposażenie maja możliwość wyboru. To, którą z opcji wybiorą zależeć powinno głównie od tego, które argumenty bardziej ich przekonują...

 

Witam !

Troche odswiezam watek :P ale ...

Ok, mam problem. Mam zamiar kupic kamizelke w MIWO. Na oku mam dwie: ATEK 2 i KP-9. Pas nie specjalnie mi odpowiada. Kamizelka bedzie uzywana nie specjalnie dlugo non stop. Jak sie to wszystko sprawdza w terenie ?? Bardzo prosze o pomoc oraz o argumentu za i przeciw.

 

POZDRO :D

 

Jeżeli w grę nie wchodzą "argumenty finansowe" to ATEK II jest przynajmniej o jedną klasę lepszy od KP-9. Nie tylko dlatego, że uszyty jest z siatki konstrukcyjnej dzięki czemu "przewiewny" ale również dlatego, że użytkownik ma do dyspozycji więcej miejsca na ładownice, kieszenie itp. Poza tym na kamizelce ATEK II na piersi i plecach są naszyte taśmy samosczepne miękkie (rzep) do mocowania napisu czego na KP-9 już nie ma.

 

 

Ale pindolicie... MOLLE jest bardziej polecane ze względu na dużą kompatybilność w ładownicach - można doczepiać zarówno te przeznaczone do molle jak i te "polskie" czyli 20" - i to jest jedyna słuszna koncepcja waszego problemu. W ogóle nie wiem o co wam chodzi z ilością miejsca na ładownice - komplikujecie sobie życie takimi problemami, naprawdę :-F

 

 

Arafat, polskie przypniesz tylko w bardzo ograniczonym zakresie ( góra na dwa moduły) reszta nie będzie pasować. To są dwa różne systemy, mimo tych samych założeń.

 

Tyle genialnych rozwiązań dotyczących wykorzystania jednocześnie obu systemów taśm modułowych widziałam, że mam już wyrobione zdanie na ten temat: POLAK ZAWSZE SOBIE PORADZI o ile tylko MU SIĘ CHCE...

Edited by Renata Michalik
Link to post
Share on other sites

Ja jeszcze tylko chcialbym dodac, ze w systemie polskim rowniez przeszycia sa bardzo rozne w roznych firmach (3-3,5 to rozumiem, ze najbardziej popularne, bo stosowane przez Miwo, ale spotkalem sie juz wielokrotnie tez z przeszyciem 40mm m.in. w oporzadzeniu P. Janysta ale i nie tylko)

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Witam. Trochę odgrzeje kotlecika.

Chciałem się dowiedzieć która z kamizelek z oferty MIWO nadaje się dla osoby czołgającej w czasie rozgrywek.

Chodzi o to żeby nie przeszkadzała w poruszaniu się i jednocześnie żebym nie pogubił klamotów.

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Zapytałam tych, co się czołgają. Oto odpowiedź:

 

Atek 2 zapinany z przodu na zamek błyskawiczny kryty, KP-12 podobnie zapinana, ale pamiętać należy, że kiesznie i ładownice mają być płaskie i nie należy ich przypinać na brzuchu (od środka kamizelki po obu stronach mają być ładownice najpierw na 1 magazynek, potem na 2 a dopiero na końcu na 3).

Jak ktos jest strzelcem wyborowym to lepiej sprawdzi się pas taktyczny z szelkami.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...